Externí recenze k filmu (11)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila)

  "Derricksonův film v zásadě v ničem nepřekvapí, jen adaptuje předlohu do dnešních dnů, aby hlavní motiv nevyzníval úplně naivně. Na to, aby nový Den, kdy se zastavila Země, dokázal vybudit masové zděšení, jde o příliš starosvětské a poklidné dílo. Dobrý film a vzpomínka na klasiku, ale nikoli nová…" (více)

 • FanMovie.cz (Petr Dudek) ***

  "Film je velice dobrou ekologicko-politickou agitkou, příjemně se na něj kouká, rychle ubíhá, nechce po vás žádné velké myšlení, ale na druhou stranu vám ani moc nedá. Jestli se vám líbila Válka světů, bude se vám líbit i Den… " (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ***

  "Atmosféra sa do krvi dostáva horko-ťažko a dokonca občas hrozí i nuda. Posolstvo filmu nie je podávané tak primitívne a často, ako to býva u filmoch made by America, ale uvažovať nad ním určite nebude treba." (více)

 • Filmo.cz (Jiří Sádek) ***

  "Scott Derrickson se pokusil vytvořit poctu Robertu Wiseovi. Nehodlal vkládat do filmu příliš své iniciativy, ale poukázat na genialitu starého, mnohými zapomenutého, mistra. Přetvořit jeho dílo v moderním hávu, připomenout poselství o masochismu lidstva a vydělat kupu peněz." (více)

 • Gorilla.cz (Karel Ryška) ***

  "V závěru už pak jen třeštíte oči, kam to všechno došlo a začne vás sakra mrzet, že jste se zase nechali napálit a věřili, že dnešní Hollywood přijde s něčím víc, než jen draze vypadajícím blockbusterem, který se ze začátku tváří hrozně chytře, ale ve finále je vlastně hrozně hloupý a podbízivý." (více)

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) ***

  "Deň, keď sa zastavila Zem je priemerným sci-fi filmom, nie úplne šikovne odkazujúcim na svoju pôvodinu a dobu, keď vznikol. Ak by sme chceli byť pesimistami, mohli by sme povedať, že dnes nedokážeme nakrútiť hĺbavý sci-fi príbeh a len čo chýba tresk efektov a nával akčných scén, zostáva v kine…" (více)

 • MFantasy.cz (Anděla Heřmánková) ***

  "Jen jeden krátký úryvek bohatě postačí na přiblížení celého děje, nebo spíše celkové myšlenky čtvrtého filmu z dílny režiséra Scotta Derricksona, Den, kdy se zastavila Země. Druhá věta vyšla z úst mimozemšťana Klaatua (Keanu Reeves), který se tak snažil vysvětlit zmatené astrobioložce Helen …" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Derrickson měl po V moci ďábla znovu velké štěstí na herecké obsazení. Slušnou část jeho filmu odtáhnou jen Reeves a Connelly, přičemž první si svoje bez problému odehraje jen s univerzálním constantineovsko-matrixovským výrazem, za Jennifer pak pracují hlavně hluboké smutné oči. Derrickson okolo…" (více)

 • Recenzie.org (Ivan Kučera) **

  "Už tupšie som to nevedel napísať. Tupšie to napísal už iba jeden človek na svete. Scenárista David Scarpa. Čierno-biely originál z roku 1951 som videl kedysi dávno v detstve a spomínam si len na parádneho robota, takže ma nikto nemôže viniť z toho, že farebnému remake od režiséra HELLRAISERA:…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Režiséru Scottu Derricksonovi jeho třetí celovečerní – a zdaleka nejdražší – snímek vymkl z rukou. Psychologický horor V moci ďábla (2005) zvládl Derrickson bez výhrad. Velkofilm typu Dne, kdy se zastavila Země si žádal buďto výraznější režijní osobnost nebo přísné producentské vedení. Ani jednoho…"

 • Velkaepocha.sk (Peter Jonaštík) ***

  "Film je vizuálne na úrovni, no podľa dnešného štandardu ponúka triky skôr v skromnejšom množstve. Ekologicko-morálne uvedomelá snímka, jemná podobizeň Dňa nezávislosti, Vojny svetov a podobných katastrofických filmov sa samozrejme nevyhla dementovaniu americkej vlády a armády, rovnako aj rodinnému…" (více)