Bing Crosby a Bob Hope zase na úniku ze Spojených států, tentokrát v rolích milionářského syna (Bing), který nechce převzít rodinný podnik, a jeho nejlepšího přítele (Bob), který má hlavu plnou šílených stupidních nápadů. A asi je šílené i mé hodnocení, ale já se prostě od první do poslední minuty bavila. Smála jsem se při písni Captain Custer, smála jsem se soupeření obou hrdinů o jednu ženu, smála jsem se při Bingově výstupu na indiánské slavnosti se záclonou kolem pasu. Asi deset minut po posledním za záverečných titulků jsem nasedla do auta, odjela na letiště a dočasně republiku opustila, přesto mi ještě několik dnů některé scény doznívaly v hlavě a já si jen nadávala, proč jsem mě nenapadlo přibalit si ho s sebou. Ne, Road to Singapore asi není dokonalé a vsadila bych svou kolekci CéDéček s Bingem Crosbym na to, že většina dnešních diváků (a možná i vy) od toho odejde s pocitem starého filmu, který mohl zůstat zapomenut. Jenže mě stačí slyšet jedinou melodii a znovu do toho euforického pocitu spadnu. ♫ ...Oh sir on the QT. I'm private Tutti Frutti...(9.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,200,000Tržby Celosvetovo $-(20.2.2010)

• - Během přestávky na oběd postříkal Bob Hope Dorothy Lamour mýdlovou vodou a brzy se do mýdlové bitvy zapojil i Bing Crosby. Válka skončila, když se Lamour podařilo zahnat Hopa a Crosbyho do kouta a vylila na ně všechnu vodu, co měla. Jediný, kdo z uvolněné nálady na natáčení nebyl nadšený, byl režisér, protože trvalo hodiny, než se podařilo opravit hercům make-up, oblečení a vlasy. (StarsFan)

• - Film bol natočený v Botanickej záhrade mesta Los Angeles. (adamulefa)

• - První ze sedmi dílů série "Road to", ve kterém vystupuje Bob Hope a Bing Crosby. (StarsFan)