Hardcore (festivalový název)

Drama / Krimi

Řecko, 2004, 96 min

Dennis Iliadis

Dennis Iliadis

„Je možné někoho milovat a nenávidět zároveň? Musíte k tomu zaujmout určitý postoj. Ale já vím jaké to je.Cítila jsem to k Nadii. Cítila jsem to každý den, bylo to mnohem silnější než já. Možná naše pohádka skončila.“ Drsné, surové, místy velmi odporné, tak to jsou mé pocity z filmu o podivné lásce dvou nezletilých prostitutek, o jejich práci a o cestě jedné z nich za kariérou a to doslova přes mrtvoly. „Je možné někoho milovat a nenávidět zároveň? Lidé si myslí že ne, ale já to vím líp.“(29.12.2005)

"JE MOŽNÉ NĚKOHO MILOVAT A NENÁVIDĚT ZÁROVEŇ?" Odpovědí na tuto otázku je celá tahle bizární vztahovka mezi dvěma nezetilýma šlapkama, odlišnýma jako den a noc, která je tu a tam i trošku hardcore a celou dobu nepopsatelně a znepokojivě uhrančivá, pocitová, touhou a manipulací přetékající a bodující úchvatným hudebním podkresem který se mně zařezával pod kůži a to dost a třeba taková scénka s Dancing Queen ta neměla chybu! I když to občas mělo tendenci upadat do nudy zavčasu přišel další bizarní prvek, který to zase napravil včetně povedeného konce, takže trefa do černého! A holky obě to zahrály perfektně, dokonalý mladičký coury, který bez makeupu vypadaly jako andílci...LFŠ 2018(31.7.2018)

Naprosto ecxelentní příběh dvou mladičkých prostitutek a jejich cesty za "lepší budoucností"... Z počátku to vypadá jako drsná sonda do světa prostituce a film svojí syrovostí, odpudivostí a násilností připomíná nejeden horrorový exploitation, v půli se však rozjede teprve naprosto špičkový scénář-děj a divák se zatajeným dechem sleduje, jak to s těma dvěma holkama nakonec dopadne ... Navíc obě mladičké herečky a jejich herecké výkony jsou tak úžasné, že Vám prostě nemohou nepřirůst k srdci (a tím myslím jak mužům, tak ženám). Holčičky vzbuzující spíše ochranitelské pudy, které by chtěl každý "normální" chlap doma hýčkat a rozmazlovat si to zde rozdávaj s každým a snad každých pět minut. Opravdu neuvěřitelně drsný a v půli neuvěřitelně zajímavý film. Až v půli začne hrát vlastně ve filmu hudba, která podmanivě mění celou atmosféru z brutálně odporného prostředí kurev a pasáků na napínavou a nervydrásající jízdu dvou holek, které si možná vzaly trochu velké sousto ... a nebo ne? Jednoznačně doporučuju všem od 18ti let. Nejedná se o obyčejný komerční násilný exploitatiční snímek, ale o mnohem víc. Tohle je FILM! Jen chci ještě upozornit, že se nejedná o remake špičkového filmu Hardcore z roku 1979 (ze kterého si vzal o mnoho let později inspiraci 8mm (1999)). I když je fakt, že tyto dva uvedené filmy zpracovávají téměř stejné téma (kromě snuffu...), film celou svojí atmosférou připomíná alespoň mě, nevím sám proč, film My děti ze stanice Zoo (1981). Ponurost, špinavost, mladé prostitutky a prostituti ... celé mi to přišlo dosti podobné.(15.3.2009)

Fíha, tak to bol dosť odvážny film z prostredia mladučkých šlapiek. Musím uznať, že to to prirodzené prostredie a viacmenej realistické spracovanie tejto témy, ma celkom zaujalo. V mnohých ohľadoch mi to prišlo naozaj také "bez servítky" - a to ma na filmoch vždy upúta. Akurát po dejovej stránke to nebolo až tak výrazné ako by som dúfal. Zápletka síce zaujímavá, ale dejová konštrukcia akosi slabšia. Každopádne, dvojica ústredných postáv, ktoré mali prvotne k sebe blízko, boli napokon dosť odlišné - čo vyvrcholilo v poslednej scéne :o(24.4.2018)

Hardcore je opravdu hardcore... filmy z nižší sociální vrstvy se dají formálně točit dvěma způsoby: buď je film velmi realistický, nepřibarvovaný a se střídmými výrazovými prostředky, nebo naopak je audiovizuálně velmi stylizovaný a cool. Hardcore zvolil druhou možnost a vyplatilo se to. Ovšem kromě strhujícího podání nabízí i velmi poutavý a zajímavý příběh a skvělé herecké výkony obou mladých dívek. A ten plakát je prostě úžasný (taky mi bude brzy viset v pokoji :-) Lepší 4*(5.7.2005)