Setkání dvou mladičkých prostitutek, jejich láska a hledání cesty ke štěstí to je základní kostra filmu Hardcore, bohaté směsi syrových přísad, držených pohromadě podmanivou atmosférou a přesvědčivými výkony obou protagonistek, K. Tsavalouové a začínající D. Skiadiové. Působivý debut scenáristy a režiséra Iliadise je dost provokativní na to, aby přilákal zvědavce, v jádru jde však o jímavou moderní pohádku o lásce a zradě, byť zasazenou do vulgárního prostředí. Od začátku je zřejmé, že se film soustředí na více než jen sex. Ve svých sedmnácti letech je Martha se svou drogami udržovanou otupělostí a masochistickou zálibou v placeném sexu jen krok od úplného vyhoření. Do společnosti prostitutek s dětskými tvářičkami a jejich pasáků vstoupí Nadia. Je jí teprve šestnáct, je neskutečně temperamentní a chce být slavná. Na rozdíl od Marthy je pro ni tahle práce jen krátkou zastávkou. (MFF Karlovy Vary)

castor

Řekové jsou velmi zvláštní filmaři. Stačí se podívat na látky asi nejuznávanějšího řeckého jména současnosti Yorgose Lanthimose. Jsou černohumorné, bizarní, depresivní, osobité a celkově příjemně nepříjemné. A hlavně originální. Obdobnou originalitu promítnul do svého provokativního debutu i Dennis Illiadis, jen škoda, že jej neprovázela nápaditější režie. Přesto to dotáhl až na festival ve Varech. Vypráví o dvou nezletilých prostitutkách, které hledají samy sebe, a věří v lepší příští. I když první je otupělá a beze snů, druhá naopak cílevědomá a temperamentní, navíc chce být slavná. Ve výsledku se ovšem příliš neliší. Iliadis povolil uzdu, což mu zřejmě pomohlo k zaoceánskému remaku slavného hororu Poslední dům nalevo. Jeho debut tahá nahoru solidní atmosféra, pár slušných myšlenek a zejména absolutní přirozenost obou hereckých představitelek. ()

petero

Blížiaci sa remake Cravenovej klasiky od tohto gréckeho režiséra ma dostal k jeho prvotine HARDCORE so zámerom nahliadnuť na jeho režijné schopnosti a so spokojnosťou môžem povedať že producenti si dobre vybrali. I keď je zrejmé že remake nebude mať takýto surový vizuál, no bohužiaľ ani ten mu v tomto prípade veľmi nepomohol k natočeniu niečoho čo by sa nejako slušne zavŕtalo do pamäti, na rozdiel od nie nepodobného snímku MONSTER s Ch. Theron a Ch. Ricci. Vzhľadom na komplexnejší dej aký má THE LAST HOUSE ON THE LEFT však čakám strhujúcejšiu drámu i keď je jasné že vďaka nevďačnosti zo strany fanúšikov pôvodného filmu (patrím tam aj ja) to bude mať sakra ťažké. ()

Flipnic

Naprosto ecxelentní příběh dvou mladičkých prostitutek a jejich cesty za "lepší budoucností"... Z počátku to vypadá jako drsná sonda do světa prostituce a film svojí syrovostí, odpudivostí a násilností připomíná nejeden horrorový exploitation, v půli se však rozjede teprve naprosto špičkový scénář-děj a divák se zatajeným dechem sleduje, jak to s těma dvěma holkama nakonec dopadne ... Navíc obě mladičké herečky a jejich herecké výkony jsou tak úžasné, že Vám prostě nemohou nepřirůst k srdci (a tím myslím jak mužům, tak ženám). Holčičky vzbuzující spíše ochranitelské pudy, které by chtěl každý "normální" chlap doma hýčkat a rozmazlovat si to zde rozdávaj s každým a snad každých pět minut. Opravdu neuvěřitelně drsný a v půli neuvěřitelně zajímavý film. Až v půli začne hrát vlastně ve filmu hudba, která podmanivě mění celou atmosféru z brutálně odporného prostředí kurev a pasáků na napínavou a nervydrásající jízdu dvou holek, které si možná vzaly trochu velké sousto ... a nebo ne? Jednoznačně doporučuju všem od 18ti let. Nejedná se o obyčejný komerční násilný exploitatiční snímek, ale o mnohem víc. Tohle je FILM! Jen chci ještě upozornit, že se nejedná o remake špičkového filmu Hardcore z roku 1979 (ze kterého si vzal o mnoho let později inspiraci 8mm (1999)). I když je fakt, že tyto dva uvedené filmy zpracovávají téměř stejné téma (kromě snuffu...), film celou svojí atmosférou připomíná alespoň mě, nevím sám proč, film My děti ze stanice Zoo (1981). Ponurost, špinavost, mladé prostitutky a prostituti ... celé mi to přišlo dosti podobné. ()

Malarkey

Řecká kinematografie pro mě vždycky byla divná a film Hardcore na tom není jinak. Zvláštně, drsně, ale zároveň místy citlivě odvyprávěný příběh dvou děvek, kde jedna ví, že je děvka, přijímá to jako životní úděl a peníze z této práce ji těší. Zatímco druhá si myslí, že děvka není a vnímá tuto činnost jako zábavu. Jakmile ale příběh postupuje, i ta druhá nakonec zjistí, že se od té první příliš neliší a tak dopadne na podobné dno. Do toho se připlete nějaká ta bitka, krev, smrt a je zaděláno na průser. Hodinu a půl jsem přemýšlel nad tím, proč Řekové točí tak strašně divný a špinavý příběhy. ()

Faye

„Je možné někoho milovat a nenávidět zároveň? Musíte k tomu zaujmout určitý postoj. Ale já vím jaké to je.Cítila jsem to k Nadii. Cítila jsem to každý den, bylo to mnohem silnější než já. Možná naše pohádka skončila.“ Drsné, surové, místy velmi odporné, tak to jsou mé pocity z filmu o podivné lásce dvou nezletilých prostitutek, o jejich práci a o cestě jedné z nich za kariérou a to doslova přes mrtvoly. „Je možné někoho milovat a nenávidět zároveň? Lidé si myslí že ne, ale já to vím líp.“ ()