• Česko

• Nový Zéland

• Austrálie

Loutkový / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2004, 88 min

Moc krásné a originální. Přiznané loutky, které si nehrají na lidi, ale jsou samy sebou.Příběh, zde tolik kritizovaný, mi trochu připomínal Lvího krále, ale o to tady nejde. Krása byla v tom co vyplývalo z nápadu, že bůh loutky (a možná i nás) , vodí na nitkách a ony žijí svůj vlastní život, který na nich závisí. Scéna porodu i umírání byla tak úžasně emotivní, že jsem úplně zapomněla, že se dívám na loutkový film. Rčení život visí na vlásku dostalo nový obsah.Taky hudba byla nádherná a konečné osvobození, kdy nitě zmizí, ve mně ještě doznívá.(10.9.2009)

• tom88

Tešil som sa, no ďalšie sklamanie. Viem, že tá dvojka je možno trocha krutá, ale nedá mi to pretože ma dej, príbeh absolútne neoslovil a nezaujal. Ostal som úplne chladný počas celého filmu. Nič ma tu nenadchlo ani nepotešilo, teda na pár originálnych aj keď možno zásadných vecí. Hudba bola dobrá, to áno. Struny boli originálne v spojení s dejom. Kamera celkom ušla, fantasy krajina potešila, ale nič viac. Zaujímavý počin, celkom originálny, no fakt ma to neoslovilo ( na to že je to fantasy ! ) 50%(21.4.2008)

Velmi originální snímek ze země dánské.. Nápad se strunami a celé jeho využití dělají ze Strings něco velmi osobitého, způsob, jakým jsou marionety uvrhovány do cel či jakým se zavírají brány pevnosti jen pobízí k něčemu epickému, čemuž napomáhá i výtvarně velmi povedený okolní svět, jenže stejně umně rozpracovaným příběhem tato dánská hříčka neoplývá, což je naškodu, a nemůžu než souhlasit s POMem, když řeknu, že pro dospělé je to plytký příběh, ale na děti je to moc, ehm..jiné.(24.8.2008)

Niečo dreveného je v štáte dánskom!... ;-) Nesmierne zaujímavý, pochmúrny, dospelý a veľmi originálny film. Výhrady niektorých užívateľov ohľadom "otrepanosti" príbehu nechápem. Keď má niečo klasickú dejovú kompozíciu, ešte to nemožno nazvať otrepaným. A Strings ako kombinácia shakespearovského intrigovania a klasickej hrdinskej fantasy majú niečo do seba. A možno aj niečo viac. Navyše ten svet, v ktorom si bábky uvedomujú svoju bábkovosť, je prosto úžasný. Pre mňa jeden z najzaujímavejších filmových zážitkov poslednej doby, hoci netvrdím, že ľahko stráviteľný.(21.5.2007)

No musím konstatovat, že sem byl silně zklamán. Silnej příběh sem nečekal, a ani se mi ho nedostalo, ale aspoň sem doufal, že omáčka okolo bude aspoň trochu osolená... Nebyla :( Filmeček je to hodně naivňoučkej, postavy naprosto samoúčelné (a někdy i docela zaměnitelné - jmény i vzhledem) Čekal sem něco, co bylo na plakátě, támhle nahoře vlevo vedle názvu filmu - Temné ale efektní fantasy. A to se mi bohužel opravdu nedostalo. Najde se tu několik opravdu krásných scén (u mě vede ten záběr, jak otroci táhnou po poušti velikej těžkej vůz), ale na všech se podílel počítač, což je u fimu, jehož hlavním tahákem jsou loutky, docela škoda. Myslím, že daná látka se dala zpracovat opravdu mnohem lépe, a musím kajícně přiznat, že Team America vede. (počítám ovšem loutkové filmy i s těmi provázky, jinak Mrtvá nevěsta a Wallace s Gromitem RULEZZ).. Originalita ovšem srší z každého záběru a proto nakonec aspoň ty 3 hvězdičky. A pták OLA je naprosto geiální!!(22.3.2006)

• - Snímek je označován za světově první „zcela jednotný loutkový celovečerní film“. (Ajka1)

• - Anders Rønnow Klarlund chtěl vytvořit film o terorismu a reakci USA na události z 11. září. Nakonec se však rozhodl odvyprávět příběh jako pohádku, čímž získal snímek svou konečnou podobu. (Ajka1)

• - Čeští animátoři odmítli pracovat na filmu poté, co jim bylo sděleno, kolik by museli vyrobit loutek. (Ajka1)