Policajt samurai

• USA Samurai Cop

Los Angeles je sužováno brutálním řáděním Fujiyamova gangu. V džungli velkoměsta existuje jen jeden zákon: mlčet, mlčet jako hrob. Jediný, kdo je schopen postavit se tváří v tvář šíleným zabijákům, je policejní důstojník Joe Marshall, specialista na bojová umění. Jeho přezdívka zní: Samuraj... (Davay Home Video)

Lima

Sežeňte druhořadý herce, nebo ochotníky z řad komparzu, natočte to jako sled víceméně nesouvisejících scén, přidejte k tomu mraky a mraky filmařských chyb, které u vás vyvolají záchvaty smíchu, a které je slast zpětně při přetáčení analyzovat, okořeňte mnoha nemotorně zinscenovanými milostnými scénami jak z nějaké špatné Kámasútry a navrch přihoďte nečekané dialogy, při kterých si poprskáte monitor a máte tu Samurai Cop. Ano, tohle je ´The Room´ mezi akčními buddy kriminálkami. A všechnu tu absurditu umocňuje fakt, že stejně jako Wiseau, tak i Amir Shervan to spíchnul s láskou k filmu a s přesvědčením, že točí něco světového. Nevím, jestli tohle už promítali na ´Festivalu otrlého diváka´, pokud ne, tohle je jasný kandidát. ()

movie

Amir Shervan a jeden z jeho nejkultovnějších amerických videozářezů, jehož video obal evokuje, že by se mohlo jednat o dílo ve stylu MANIAC COP, případně PSYCHO COP, ovšem nenechte se zmást - je to klasická full on action a žádná useknutá hlava ani uniforma ve filmu není. SAMURAI COP nemá ke zmatenosti a dramaturgické mimóznosti kultovního THE ROOM příliš daleko a v mnoha žebříčcích stojí tyhle filmy bok po boku, oba je natočil tvůrce s evidetním zápalem a láskou filmu tak silnou, že do doslova stříká z každého záběru. Shervan je očividný "doer", i když jeho snaha nemá úplně pevné základy (tady hlavně scénář, mentální návaznost a nějaká smysluplnost režijního vedení). Charaktery, motivace a tělnatost postav je tu průsvitná jak dobře vymlácené okno. Shervan se soustředí jen na okoukané konkrétní prvky, které mají maximálně hloubku kaluže po jarním deštíku (jejda, to je ale množství přirovnání): namátkou třeba klasický uřvaný policejní šéf, kterému se v okrsku kupí mrtvoly a kterého známe z každé policejní buddy movie. Anebo podivná fascinace japonskou mafií a jejich kodexem, byť s informovaností založenou na prvním odstavci z wikipedie ("Kód mlčení!"). My ovšem dobře víme, že Shervan se řídí zcela jiným kodexem, tzv. BBG - boobs, blood and guns. Dámského poprsí je tu snad až zbytečně moc, Policajt Samurai by měl sice řešit neúprosné řádění gangu Katana, ale většinu filmů řeší jen to, jak se dostat někomu pod sukni, což často vyústí do aktu, který se dá popsat asi zhruba jako první milování panického důchodce. Krve tu je taky fůra, tedy pokud vám stačí, že po zásahu kulkou se na oběti rozplácne červená paintballová kulička a bouchaček tu mají všichni plné kufry. Ale kdy se policajt Joe Marshall (jediná role Matta Hannona) konečně prokáže jako ten SAMURAI COP? To je otázka, kterou samozřejmě Shervan zodpoví až v úplném konci svého staminutového spektáklu a divák si může úlevně oddychnout: "tak to, tyvole, fakt byl Samurai Cop, já už sem si myslel, že tu katanu do ruky nevezme." Co je tedy na filmu tak dobré, že si zaslouží 4 kvalitní direct-to-video brakové hvězdičky: samozřejmě všechny negativa vyjmenováná + ROBERT Z'DAR TADY MÁ PLNOVOUS A NIKDY NEVYPADAL LÍP (https://www.worstmoviesevermade.com/wp-content/media/2014/01/samurai-cop-12.jpg). ()

robbiee

[imdb: 3.3/10] | me: Videl som filmy zlé i výborné. Zažil som už kadečo, ale toto dielo posúva človeka niekam ďalej. Toto je to kvôli čomu si človek váži film ako taký. Zvykol som vravievať, že som videl zlý film keď sa mi nepáčil dej, alebo herecké prevedenie, alebo ... proste keď som nemal dobrý pocit a pripadal mi ako strata času. Ale až teraz som pochopil čo spojenie "zlý (ale kur*a zlý) film" znamená! Áno, teraz už viem. Niečo také som ešte nezažil. Tento film sa nedá popísať, to jednoducho musí každý vidieť. Je to studnica všetkých nedostatkov, ktorá nemá dno. Neviem si predstaviť tú dokonalú súhru negatívnych javov, ktoré museli neustále sekunda čo sekunda pôsobiť na celé natáčanie, pretože niečo také sa nedá natočiť schválne, to nejde. Takýto film sa zrodí raz za čas a všetko čo bolo jeho súčasťou sa v sekunde stáva kultom. Toto je kult, tento film je výnimočný. Je to hrôza filmárskeho umenia, pohroma filmu, proste katastrofa v rámci kinematografie ale neopísateľných rozmerov. Odporúčam verziu aj s druhou zvukovou stopou - komentárom znalca tohto typu filmov. Potom už človek nikdy nebude pozerať na film rovnakými očami. Nikdy. ()

Radko

Násilie a sex si hádam nikdy neboli tak blízke ako v priznane céčkovom filme. Filme, ktorý má - sprevádzaný priliehavým elektronickým hudobným podmazom - obrovské samurajské gule. Lakonické, vtipné dialógy, nenudiaci dej s očakávaným vyústením, ale i prekvapivými, často wtf momentami. V úlohách černošký policajt, ktorému netreba usmažiť prdel, lebo už ju má čiernu, bezradne sa rozčuľujúci šéf polície a šéfovia gangov a ich gorily - všetci výzorovo a konaním akoby utiekli práve z psychiatrie. No a samozrejme ústrední dvaja samuraji. Zlý a dobrý. Jeden vyzerá ako nefalšovaný Tarzan a druhý ako obstarožný nemecký pornoherec, ktorý si nechal bradu, momentálne si odskočiaci z moderovania Ein Kessel Buntes. Must see záležitosť! ()

Wacoslav1

Pekelnej úlet. Těžko to objektivně hodnotit, ale subjektivně jsem se královsky pobavil. Ono tak nějak celkově pokud v nějakém filmu figuruje Robert Z Dar v obsazení, tak nelze čekat nic seriózního, spíš monstrózní ptákovinu. Tahle naštěstí nenudila a ještě zvládla vykouzlit nejeden úsměv na tváři. Toho si cením.75% ()

Tom_Lachtan odpad!

Geniální! Takhle si představuji ryzí odpad, který je tak špatný, až je vtipný. Kam se hrabe the Room, kam se hrabou filmy Tomáše Magnuska, tohle je ryzí odpad přesně v tradici Eda Wooda a je to přesně ta záležitost, která si zaslouží pět hvězd stejně jako odpad! O tomhle veledíle budu mluvit s přáteli ještě roky. Dále telegraficky: sem tam scéna, co nesedí světlem a vlasy, místo nichž je hyper-paruka? ✓. Herectví kvality vycpaného gibona zapadaného sněhem? ✓ vůdce gangu, co má nepěstný knír a obzvláště impresivní odrůdu japonského mulettu? ✓ hrdina, co zesmilní všechny blondýny v okolí? ✓ odhalené blondýnky? ✓ ještě víc odhalená jediná tmavovláska, co je zároveň padouch? ✓ člověk, co po smrti zastřelením padá do mrtvolné pozici tak deset sekund? ✓ osmdesátkový soundtrack a rasistické vtipy černého poldy? ✓ Výše zmíněná paruka, co padá a přidržuje ji protivník? ✓ Zkrátka a dobře, tohle je povinnost pro všechny lidi, co mají rádi film - jednak vás neumětelství na všech rovinách pobaví (snad), druhak si pak člověk víc uvědomí, že dobrej film není taková samozřejmost. "I will bring you his head and I will place it on your piano." ()

Goldbeater

Jízda. Amir Shervan natočil legendárně špatný snímek, který svou naivitou a tvůrčí bezradností budí jeden výbuch smíchu za druhým. Ze začátku jsem byl na pochybách, zda Samurai Cop není tak nezvládnutý úmyslně, ale bylo to myšleno fakt vážně. Z ranku „so bad it's good“ filmů je tohle naprostý top, který budu v budoucnu hodně doporučovat známým. ()

SeBig

Céčkovej guláš, kde se jen občas střílí, občas prcá a hlavní herec je sympatickej jak česká restaurace v centru prahy. ()

cunesk8

Strašné psycho z dob VHS. Nechápu co jsem jako děcko na tomto filmu žral. Tragikomické herecké výkony, střihy a ten český dabing to bylo něco. Na tomto to si Intersonic dávál záležet. :D :D ** Dávám za to, že u některých scén jsem se válel smíchy, jak toto někdo vůbec mohl vymyslet. Dobrý koment: Handsome. ()

corpsy

Užívateľ robbiee mi prehovoril z duše. SAMURAI COP je totižto naozaj zosobnením negatív filmárskeho vkusu. A práve preto je v tomto prípade extrémna zábavnosť zaručená. Platina v pokladnici zlých filmov. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Odpad nebo pět. Záleží na úhlu pohledu. Neskutečně odpálená podívaná z ranku snímků jako The Room funguje jako prvotřídní absurdní komedie. Škoda jen, že ten film byl brán vážně. ()

Paxxx.cz

Na film Samurai cop jsem poprvé narazil na youtube ve videu The Best of Bad Acting. Podobně jako u "klenotu" The Room zde tak úplně nezáleží na hodnocení. Pokud se díváte na film seriozním okem, tak jasně vidíte, o jaké filmové céčko jde - japonský boss zde je drsný asi jako šmirgl papír, celkově směšný hlavní hrdina (který se snaží být jako Rambo), umějící na něj vystřelné kulky ztrácet ve vzduchoprázdnu. K tomu všemu má navíc sex appeal větší než měl agent 007 a tak bez větších problémů dostane do postele každou buchtu, kterou si zamane (a střihne si s ní soft porno momentku). Zmínit musím i velmi laciné triky, často stupidní dialogy a celkově amatérské výkony hodné nějakých ochotnických herců. Film ale podobně jako zmíněný The Room boduje tím, že todle opravdu myslel někdo vážně, ale výsledek je až tak špatný, že prostě divák se minimálně dobře nad tou vší špatností zasměje více, než u kdejaké dnešní moderní komedie. Policajt samurai navíc dle hereckého obsazení by obstál i dnes, jakožto politicky korektní film. Pokud někdy chccete výplach, díky kterému zabijete hoďku a půl a pořádně se zasmějete a procvičíte krk, jak budete nevěřícně kroutit hlavou, tak doporučuji...4/10. ()

kaylin

Tohle je tak blbé, až je to skvělé. Herecké výkony jsou strašné, móda je strašné, souboje překvapivě tak strašné nejsou, triky jsou dělány jednoduše, ale efektivně, do toho šílený nápad s policajtem samurajem, který moc nevyšel, ale ok, no a v konečném důsledku tak před sebou máte to nejhrubší béčko, které je, jak jsem psal, tak blbé, až je výborné. ()

K.I.N.G. odpad!

Policejní důstojník Joe Marshall je specialista na bojová umění. Škoda, že nám žádné nepředvedl. A tento "film", to je věc, která se nedá popsat slovy. Tady k tomu, co jsem viděl, nejde říct ani jen jediná věta. Jsou tu jen dva možné způsoby hodnocení, bud' plný počet, nebo odpad, nic mezi tím neexistuje. ()

decouble

To je tak krásně diletantský, až to spíš evokuje záměrnou parodii na béčkový filmy, skoro to má nádech kultovního britskýho seriálu Garth Marenghi's Darkplace, kde si parodicky hráli i se stylem béček. Dokonce bych řekl, že to selhává v naprostý většině technických standardů, který od filmu očekáváme, a to tak silně, že to jako celek působí jako unikátní a nezaměnitelný dílo. Celý to vysrání se na časoprostorovou kontinuitu se daří kompenzovat hlavně tím, že je to natolik šablonovitý béčko, že je snadný se v něm orientovat spíš v rámci svojí vlastní divácký zkušenosti a očekávání. No, a akční scény vypadají asi tak, že někdo někam kouká a střílí někam do prostoru a z jinýho prostoru zase někdo střílí někam jinam a na to všechno kouká něčí rozostřená hlava a otáčí se tam a sem. A do toho se tak chaoticky a necitlivě mění hudba a její rytmus, až to pocit zmatení jen posiluje. Některý herci (černej sidekick) dokonce vypadaj, že z toho snad i mají prdel. A celý to pak očividně má strašný postsynchrony, kde některý vedlejší postavy mluví (v originále!) jeden člověk, takže to ani nepotřebuje, aby to celý předaboval Hejma! Krom toho je tam několik úmorně dlouhých scén předehry (kozy venku), až se zdá, že tady (a u výstavby ega hlavního hrdiny) se částečně inspiroval Tommy Wiseau pro svůj The Room. ()

Mol

I'LL SEE YOU IN COURT! YOU MOTHERFUCKER, I'LL SEE YOU IN HELL! Neberte to špatně. Já se u filmu bavil, protože miluji nízkorozpočtové snímky, ale tenhle nejen, že měl nízký rozpočet, ale navíc měl kolem sebe bandu amatérů. Tohle soft porno totiž chvílemi řeže oči a trhá uši. ()

Mr.Ripley odpad!

Ed Wood by měl radost. Samurai Cop je ikona špatných filmů. Ovšem špatných z ranku zábavných. Každá scéna, každý dialog, každá snaha o herecký "výkon" či soft porno scény, vám natolik rozechvějí bránici, že se budete smát ještě několik následujících dní po projekci. Samurai cop by měl být v učebnicích pro studenty filmové katedry. Tenhle kousek je skutečný unikát. ()

Mr.Bulanek

A prý, že Plán 9 je nejhorší film. To asi neviděli toto. Film je někde mezi 5* a odpadem. Je to tak strašná hrůza, až se člověk směje. Souboj, který se odehrává snad na 3 místech, nějak prostříháno. Jediné co se na filmu dalo byl "undercover cop" a "use it before you will lose it". Na konci jsme se dokonce dočkali toho, že se samuraj cop chopí katany, ale výsledek byl spíše hospodská rvačka. ()