poster

Sedmá kavalérie

 • anglický

  They Died with Their Boots On

 • slovenský

  Siedma kavaléria

Drama / Western / Romantický / Válečný

USA, 1941, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ****

  K čertu s historickými skutečnostmi, vždyť tohle je tak zábavné! Opravdu dobře natočený film, kterému bych vytknul jen zbytečně hlasité a časté fanfáry kavaleristů. Scénář, bez ohledu na skutečné události, umně spojuje několik žánrů, z nichž nejvýrazněji ční komedie (o které se tady či na imdb ani nepíše), o něco méně pak western, válečný... Zemřít jako Custer (v tomto filmu, nikoliv podle skutečnosti) určitě muselo být Flynnovi podle chuti.(5.7.2012)

 • Flego
  ****

  Ak by niekto čakal "seriózny" veľkofilm o generálovi Custerovi, zrejme by bol prekvapený, čo sa mu dostane. Raoul Walsh poňal svoj snímok nanajvýš zábavným sposobom, kde nie je núdza o vtipné scény a dialógy. Errol Flynn je proste báječný, svoju postavu si náramne užíva a dobrá nálada z neho srší celý film. 4+(19.2.2015)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Překvapivě strhující životopisný western o slavném generálu Georgi Armstrongu Custerovi. Film zábavnou fabulací líčí Custerovy neslavné začátky na West Pointu, jeho osudovou lásku Libby, vojenské úspěchy u kavalérie získané paradoxně jeho neposloucháním rozkazů a neznalostí taktiky, i jeho smrt u Little Bighornu v boji proti přesile Siouxů. Custera hraje Errol Flynn, náčelníka Siouxů pak Anthony Quinn. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=pAMq08ovl9I(5.9.2013)

 • Pohrobek
  ****

  Errol Flynn, Olivia De Havilland a "mladičký" Anthony Quinn v hlavních rolích westernového eposu Raoula Walshe o legendárním generálu Custerovi a jeho poslední bitvě u Little Big Hornu. Takhle nějak se posilují mýty - takřka ani kapka pravdy - všechno podle legendy. Jinak film je dost zdařilou míšeninou žánrů. Errol Flynn v něm podstoupil svoji jedinou filmovou smrt kariéry. Zaujme též 26-letý Anthony Quinn jako náčelník Crazy Horse.(10.7.2005)

 • marťan
  ****

  Když jsem viděla tento film poprvé - královsky jsem se bavila. Errol Flyn - Jako Custer přichází za ženou svého srdce (Olivia DeHavilland), a baví se se svou vyvolenou. Přitom ale pojídá u toho tak vehementně cibuli i s pažitem, že asi nedalo Olivii ani moc práce, jak vyjádřit své zhnusení z dechu svého milovaného a úspěšně odvracela tvář, když se jí pokoušel líbat. Jinak po stránce historie bych měla jistě určitě spousty výhrad - zase hra za zlé indiány a hodné bělochy, a nebo naopak. Asi jediný film, kde Flynn spolu se svou postavou umírá.....(2.3.2007)

 • - Osmý a poslední film, kde se spolu na plátně setkali Errol Flynn a Olivia de Havilland. Scéna, kdy se Custer loučí se svou ženou před odjezdem na válečné tažení, je poslední, kterou spolu natočili. (liquido26)

 • - Zbytek byl doplněn o několik stovek filipínských komparzistů. Siouxové byli využívání pro záběry zblízka. (liquido26)

 • - Narozdíl od filmu se Custer s Šíleným koněm nikdy nesetkal. Je rovněž nepravděpodobné, že kdyby byl Šílený kůň před bitvou u Little Bighornu zajat, někdo by ho poznal. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace