Reklama

Reklama

Sedmá kavalérie

  • USA They Died with Their Boots On (více)
Trailer
Drama / Western / Romantický / Válečný
USA, 1941, 140 min (Alternativní 134 min)

Hrdinové nepřekonatelní svou odvahou, historie nepřekonatelná svou slávou! ... Volná filmová adaptace dramatického života George Armstronga Custera (v podání ikonického Errola Flynna), od jeho příchodu na West Point v roce 1857 až po jeho smrt v bitvě u Little Big Hornu. Na akademii se mu jako „zobákovi“ dostává jen málo disciplíny, ale je připraven postavit se staršímu kadetovi Nedu Sharpovi (Arthur Kennedy), který mu znepříjemňuje život. Během pobytu na akademii padne do oka veliteli Philu Sheridanovi (John Litel), a seznámí se také se svou budoucí nevěstou Elizabeth Baconovou (Olivia de Havillandová). Kvůli občanské válce předčasně ukončí studium a jen díky náhodnému setkání s generálem Winfieldem Scottem (Sydney Greenstreet) je nakonec přidělen k jezdeckému pluku. Během války slouží s vyznamenáním, a když je omylem povýšen na brigádního generála, vede své vojáky k rozhodujícímu vítězství. Po válce nemá moc co na práci, když odmítá lukrativní místa v soukromém průmyslu, a je to jeho žena, která s generálem Scottem domluví, aby byl jmenován podplukovníkem a pověřen velením 7. kavalerie. Mimo jiné se Custer střetne se „Splašeným koněm“ (Anthony Quinn), obávaným náčelníkem Lakotů, který jej nazýval „Žlutým vlasem“. George Custer posléze zemřel v dnes již slavné bitvě 25. června 1876 ve věku 36 let. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Na svou dobu vcelku veliká válečná podívaná a portrét kontroverzního generála Custera, který byl svérázný, posedlý slávou a nad jeho odkazem dosud visí příliš otazníků. Obrázek je to tedy zromantizovaný a ve filmu se nachází tuna historických nepřesností, taky to podle mě přepálil se stopáží na úkor spádu, ale jako takový populární dějepis se pořád jedná o cenný kus, Flynn vnáší charisma, závěrečný Little Bighorn musel nadchnout mnohé z diváků a drží se i v rámci dnešních nároků na poutavou válečnou řežbu. "To the devil with the orders! We'll ride to the sound of the guns!" ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $2,2milióna║ koncepcia a rozostavanie príbehu je veľmi pozorné ucelené, k tomu to tu krásne ťahá uvoľnení výkon sympaťáka Errol Flynna, ktorý striedajúci komické a dramatické vsuvky a ani raz to v príbehu nepôsobí mdlo ale práve naopak osviežujúco, veľmi pôsobiví pohľad na históriu /80%/ ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Errol Flynn, Olivia De Havilland a "mladičký" Anthony Quinn v hlavních rolích westernového eposu Raoula Walshe o legendárním generálu Custerovi a jeho poslední bitvě u Little Big Hornu. Takhle nějak se posilují mýty - takřka ani kapka pravdy - všechno podle legendy. Jinak film je dost zdařilou míšeninou žánrů. Errol Flynn v něm podstoupil svoji jedinou filmovou smrt kariéry. Zaujme též 26-letý Anthony Quinn jako náčelník Crazy Horse. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Překvapivě strhující životopisný western o slavném generálu Georgi Armstrongu Custerovi. Film zábavnou fabulací líčí Custerovy neslavné začátky na West Pointu, jeho osudovou lásku Libby, vojenské úspěchy u kavalérie získané paradoxně jeho neposloucháním rozkazů a neznalostí taktiky, i jeho smrt u Little Bighornu v boji proti přesile Siouxů. Custera hraje Errol Flynn, náčelníka Siouxů pak Anthony Quinn. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=pAMq08ovl9I ()

betelgeuse 

všechny recenze uživatele

Zatímco za svá nejlepší léta vděčil Errol Flynn zejména Michaelu Curtizovi, ve druhé fázi kariéry se ho ujal Raoul Walsh, jednooký ďábel, který mezi režisérskými legendami klasického Hollywoodu vyniknul jako mistr adrenalinu a kvapíkového tempa. Jejich společný portrét generála Custera má s učebnicemi málo společného - místo marnivého blondýna s tragickým úsudkem, jak ho ve své revizi MALÝ VELKÝ MUŽ podal Arthur Penn, je Custer v romantizujícím hávu klukovsky neposlušný a po akci bažící voják, jehož osud zpečetí komplot železniční společnosti a vládního zmocněnce. Nečekejte tedy historickou korektnost, ale výborné řemeslo, nulový patos a Flynnovo chodící charisma korunované nakrčeným levým obočím! ()

Galerie (47)

Zajímavosti (13)

  • Custer ve filmu tvrdí, že v Black Hills není žádné zlato. Ve skutečnosti však v roce 1874 vedl expedici, která tam zlato objevila. (liquido26)
  • Existuje aj počítačom kolorizovaná verzia. (westerns)
  • Ve filmu je ukázáno, že Custer dostal medaili. Ve skutečnosti však žádnou nedostal. (liquido26)

Reklama

Reklama