poster

Sedmá kavalérie

 • anglický

  They Died with Their Boots On

 • slovenský

  Siedma kavaléria

Drama / Western / Romantický / Válečný

USA, 1941, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $2,2milióna║ koncepcia a rozostavanie príbehu je veľmi pozorné ucelené, k tomu to tu krásne ťahá uvoľnení výkon sympaťáka Errol Flynna, ktorý striedajúci komické a dramatické vsuvky a ani raz to v príbehu nepôsobí mdlo ale práve naopak osviežujúco, veľmi pôsobiví pohľad na históriu /80%/(26.4.2009)

 • Slasher
  ***

  Na svou dobu vcelku veliká válečná podívaná a portrét kontroverzního generála Custera, který byl svérázný, posedlý slávou a nad jeho odkazem dosud visí příliš otazníků. Obrázek je to tedy zromantizovaný a ve filmu se nachází tuna historických nepřesností, taky to podle mě přepálil se stopáží na úkor spádu, ale jako takový populární dějepis se pořád jedná o cenný kus, Flynn vnáší charisma, závěrečný Little Bighorn musel nadchnout mnohé z diváků a drží se i v rámci dnešních nároků na poutavou válečnou řežbu. "To the devil with the orders! We'll ride to the sound of the guns!"(22.9.2016)

 • rikitiki

  Nevím, jestli se na tenhle film někdy vůbec podívám, protože téma vybíjení Indiánů bělochy mě vždy rozesmutní (bitva u Little Bighornu bylo jen malé intermezzo). Jen bych chtěla upozornit podobné šílence jako jsem já, kteří si dají maraton filmů s Errolem Flynnem, že tohle vůbec není jeho jediná filmová smrt (jak píší někteří spolukomentující) - tak, abyste pak nebyli překvapení.(30.4.2015)

 • liquido26
  *****

  Historická postava generála Custera je v tomto snímku velmi zdařile přetavena do podoby flynnovského romantického hrdiny. Vše je z historického hlediska hodně upraveno, ale asi právě proto je tento výpravný dobrodružný western tak skvělý. Errol Flynn v hlavní roli podává skvělý výkon a když ho srovnám s jinými filmovými zobrazeními generála Custera, tak mi sedí mnohem víc, i když možná není tak pravdivý.(16.2.2010)

 • marťan
  ****

  Když jsem viděla tento film poprvé - královsky jsem se bavila. Errol Flyn - Jako Custer přichází za ženou svého srdce (Olivia DeHavilland), a baví se se svou vyvolenou. Přitom ale pojídá u toho tak vehementně cibuli i s pažitem, že asi nedalo Olivii ani moc práce, jak vyjádřit své zhnusení z dechu svého milovaného a úspěšně odvracela tvář, když se jí pokoušel líbat. Jinak po stránce historie bych měla jistě určitě spousty výhrad - zase hra za zlé indiány a hodné bělochy, a nebo naopak. Asi jediný film, kde Flynn spolu se svou postavou umírá.....(2.3.2007)

 • - V Hollywoodu se v té době vyskytovalo málo indiánů, a proto Warner Bros. nechali z Dakoty přivézt 16 Siouxů. (liquido26)

 • - Ve filmu je ukázáno, že Custer dostal medaili. Ve skutečnosti však žádnou nedostal. (liquido26)

 • - Ve filmu Custer a jeho Sedmá kavalérie vedou útok šavlemi. Ve skutečnosti na tomto tažení žádné šavle neměli. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace