• T2

  Rozpočet $3,209,000(19.4.2009)

 • rikitiki
  **

  John Wayne v jedné ze svých nejméně sympatických rolí - coby chlapík workoholicky posedlý prací, kterou ale vůbec neumí. Láska k zaměstnavatelově dceři je jen prchavé okouzlení, vzhledem k tomu, jak brzy se na manželku vykašle a řeší jen pracovní problémy a to na úkor nejenom manželství, ale i bezpečnosti práce a doposud kamarádských vztahů se zaměstnanci. Stává se z něj bezcitné hovado na navíc pako, které umanutě trvá na překonání horského masivu po železničním mostě, místo tunelu, a to přestože ví, že údolí, přes které most vede, pravidelně zaplavují prudké povodně - jak dlouho asi takový most vydrží? ___ Kamarádi se od něj odtáhnou, ale v závěru se k němu nesmyslně vrátí a pionýrsky mu pomohou - přitom není důvod, proč by to měli kvůli takovému magorovi dělat. /15. 9. 14./(15.9.2014)

 • Mol
  ***

  YES, ALWAYS TOMORROW. NEVER TODAY!!! Tak trochu romantika, ale i přes to Wayne tu má scény kde se chová jako chlap a né jako zamilovanej puberťák. Takže přesně tak jak ho známe a milujeme a to když háže s věcma a hláškuje svý chlapský drsnoty: WHEN DO I START THE BRIDGE? Jinak potěšila Maury. Šikovná holka.(23.6.2014)

 • majo25
  ***

  John Wayne už v strednom veku (rozumej už nevhodný na romanťárny) veľmi neoslňuje, aj keď do role stavebného inžiniera sa celkom hodí. Príbeh sa snaží skombinovať dva svety - smotánku a tých, čo na tú smotánku makajú a chvíľu trvá, kým sa to celé utrasie. Nie je preto žiadným prekvapením, že film obsahuje viacero hluchých a vlažných miest. Záver, konečne aj s nejakou tou akciou, vyznieva lepšie. Škoda, že charizmatického Quinna obsadili iba do menšej role nepodstatného synovca hlavného akcionára.(25.6.2016)

 • - Film stál 3 209 000 amerických dolarů a stal se největším propadákem roku 1947. Firma RKO na něm ztratila 1 035 000 dolarů. (Mol)

 • - Maureen O'Hara měla původně hrát roli Mauri. Producenti RKO ji však nakonec nechali hrát ve filmu Sinbad, the Sailor (1947), a tak tuto roli nakonec získala Laraine Day. (Mol)

 • - Jednalo se o do té doby nejnákladnější film společnosti RKO. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace