Nymfomanie (korektněji tedy závislost na sexu) se zřejmě stala ve Finsku natolik závažným společenským problémem, že o ní natočili film s předvídatelně výchovným vyústěním. Nic to však nemění na tom, že tím nejpozitivnějším na Finsku pro mě stále zůstává režisér Aki Kaurismäki a půvabná krasobruslařka Kiira Korpiová.(30.1.2009)

• Subjektiv

Vyspala jsem se se svým zeťem. Masturbuji patnáctkrát denně, hlavně v práci. Líbí si mi přítel mé nejlepší kamarádky, já jemu taky. Chci zbičovat, ale manželovi se to nelíbí... Modelové situace pro sexuální poradnu různých deníků a magazínů. Čtenáři (případně fiktivní čtenáři, jak mě informoval jeden publicista) se svěřují se svými problémy, někdy se diskutuje, někdy se dostává odborné pomoci. Jonna z Láska je Láska je v podobné situaci - potřebuje souložit každou chvíli, v manželství to nestačí. Tak svého manžela podvádí, ač ho děsně miluje. Nemůže si pomoci. +++++ S těmi modelovými situacemi jsem nezačal náhodou, Jonnin problém je totiž učebnicový a s přehledností učebnice se nám podává. Je tu jediný rozdíl - v učebnicovém příkladu by Jonně nebyla strčena sexuoložka-terapeutka jako cesta z krize hned na začátku a tato osoba by zřejmě méně dala na východní nauky. Jinak tu ale máme naučené schema: 1/ No, trochu jsem si ultíla, 2/ No, tak jsem si ulítla víckrát, 3/ Můžu kdykoliv přestat, 4/ Narušuje to můj vztah, 5/ Narušuje to moji roli matky, 6/ Narušuje to výkon mého povolání, 7/ Profláklo se to, 8/ Léčba. +++++ Sdělení: "Svrbí-li vás v mezinoží tak, že přečasto nevěrníte, ač vlastně partnera milujete, volejte specialistu." Raději bych si to přečetl v té učebnici.(8.9.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Mám velké pochopení pro blonďaté krásky, které si náhodným sexem kompenzují své utrpení - tedy, že jsou příliš bohaté, mají skvělé manžely, zdravé děti a naplňující práci. To rozhodně neznamená, že by mne svrbění mezi hrdinčinýma nohama nějak zvlášť bavilo, protože ona je vlastně spíš nemocná, než nevěrná. Trochu jsem sice doufal, že nadržená paní pozvedne snímek alespoň k průměru při svých postelových dobrodružstvích, avšak ani tam jsem nezahlédl nic, čím bych mohl večer zamachrovat.(30.10.2012)

Nejdřív jsem si říkala: blbost, kravina, nuda. Furt jen š..á s cizíma chlapama, děj veskrze žádnej. Nakonec se upne na mladíčka, namachrovanýho blbce, kterej si užívá pocitu, že ji může kdykoli napráskat. Ale později se mi to rozleželo v hlavě, a teď bych řekla, že to není vůbec špatnej námět. Tohlecto se rozhodně může stát a taky se to děje, není pravda, že jen ženský odmítaj sex, a že jen chlapi maj milenky, a náhodnej sex má taky svý určitý kouzlo, takže proč ne film na tohle téma? A jako bonus super hudba.(21.7.2012)

Celkem seriozně natočený film o problematice závislosti na sexu. Jde li o muže, označujeme jej za proutníka a zvyšuje to jeho image (mezi jednoduše uvažujícími lidmi) Jde li o ženu, označujeme ji za nymfomanku nebo štětku a její image to snižuje (z nepochopitelných důvodů). Ale co když jde o člověka, který by dal přednost monogamii, závislost na sexu jej zužuje a znemožňuje mu žít normální rodinný život? Rozhodně jsem se s podobným filmem, řešícím podobnou tematiku, dosud nesetkala. Zajímalo by mne, zda se dá tato závislost léčit, podobně jako jakákoli jiná závislost.(1.10.2009)