Láska je láska

(Finsko)

Addiction – When Nothing Is Enough

Drama / Romantický / Erotický

Finsko, 2004, 99 min

Celkem seriozně natočený film o problematice závislosti na sexu. Jde li o muže, označujeme jej za proutníka a zvyšuje to jeho image (mezi jednoduše uvažujícími lidmi) Jde li o ženu, označujeme ji za nymfomanku nebo štětku a její image to snižuje (z nepochopitelných důvodů). Ale co když jde o člověka, který by dal přednost monogamii, závislost na sexu jej zužuje a znemožňuje mu žít normální rodinný život? Rozhodně jsem se s podobným filmem, řešícím podobnou tematiku, dosud nesetkala. Zajímalo by mne, zda se dá tato závislost léčit, podobně jako jakákoli jiná závislost.(1.10.2009)

• Jara.Cimrman.jr

Mám velké pochopení pro blonďaté krásky, které si náhodným sexem kompenzují své utrpení - tedy, že jsou příliš bohaté, mají skvělé manžely, zdravé děti a naplňující práci. To rozhodně neznamená, že by mne svrbění mezi hrdinčinýma nohama nějak zvlášť bavilo, protože ona je vlastně spíš nemocná, než nevěrná. Trochu jsem sice doufal, že nadržená paní pozvedne snímek alespoň k průměru při svých postelových dobrodružstvích, avšak ani tam jsem nezahlédl nic, čím bych mohl večer zamachrovat.(30.10.2012)

Nymfomanie (korektněji tedy závislost na sexu) se zřejmě stala ve Finsku natolik závažným společenským problémem, že o ní natočili film s předvídatelně výchovným vyústěním. Nic to však nemění na tom, že tím nejpozitivnějším na Finsku pro mě stále zůstává režisér Aki Kaurismäki a půvabná krasobruslařka Kiira Korpiová.(30.1.2009)

No tak zas taková romantika to nebyla..spíš instruktážní video pro nepoučitelné muže, kteří jsou na blondýnky a domnívají se, že budou-li mít doma sexy odbarvenou Barbie a nebudou mít čas ji třikrát denně omlet ( z toho minimálně jednou někde na veřejných záchodcích), bude jim doma stále přítulnou a věrnou manželkou. Zdejší Finka to rozjela opravdu ve velkém, klidně i zapomněla ve školce svoje dvě rozkošná bloňďatá Fiňátka, když ji začalo tikat v podbřišku, a obtahla kde koho. Jednoho si dokonce nechala na delší poměr, až už nakonec z těch všech hormonů nasekala takových bezpečnostních chyb, že ji na to starej Ukulelen přišel. Naštěstí to svedla na "závislost na sexu", což je vlastně nemoc a ona v podstatě tedy chudák, takže Ukulelen ji odpustil, poslal na léčení mezi podobné děvky a obšourníky, kteří si v terapeutické skupině kolem bazénku budou vykládat svá traumata, a jede se zase dál. Nevím nevím, jaké poučení z toho tedy plyne..(2.11.2011)

Ahoj, jsem Jonna a jsem závislá na sexu. Nejdřív bych ale chtěla jenom poslouchat... V českém rybníčku prakticky neznámý finský filmek, jehož hrdinkou je pro mě celkem nesympatická blonďatá mrška, která sere na rodinu a píchá s ču*ákama čím dál mdlejšího rozumu a horšího charakteru. Ač obsahem trochu suchoprdský (přeloženo do chlapštiny -> žádná pořádná skandinávská labia v něm neuvidíte, sorry), s krapet mizernými dialogy (nejen tý blondýny) a končící tak nějak do ztracena, LEVOTTOMAT 3 spíše doporučuji, neboť má takové severské kouzlo. Aktuálně (01/2009) je ještě pořád v trafikách. Holt takový malý manifest všech podvedených moulů, erhm, dobráků... 70%.(3.1.2009)