Reklama

Reklama

Pretože sme všetci vyrastali so včielkou Majou, vieme o tomto sympatickom a pichľavom hmyze svoje. Zďaleka nie ale všetko, o čom nás presvedčí Barry B. Benson, ktorý, pokiaľ sa neposednosti týka, vopchá Maju do vrecka aj s Vilkom. Nekorunovaný kráľ animovaných rozprávok, štúdio Dream Works, sa spojilo so slávnym komikom Jerry Seinfeldom a spoločne vás zavedú do veselého sveta, v ktorom to hučí ako v úli. Včelie spoločenstvo funguje už dobrých 27 miliónov rokov v zabehaných koľajach. Včela sa narodí, ide do školy, potom do továrne na výrobu medu a tam usilovne ako včielka drie až do svojho posledného dňa. Čerstvému absolventovi včelej univerzity Barrymu takáto predstava ale vôbec nevonia aj keď má skvelú perspektívu, že po svojom otcovi prevezme prestížnu funkciu vrchného miešača. Barry totiž túži po inej profesii. Chcel by sa stať súčasťou Peľových frajerov, elitnej včelej skupiny, ktorá opeľuje kvety, zbiera nektár a hlavne má ako jediná výsostné právo vyletieť von z úľa. Tomuto cieľavedomému trúdovi sa to skutočne podarí. Netušil však, že svet tam vonku je až taký nebezpečný. Na poslednú chvíľu je zachránený včelou Vanessou. Ako ich vzťah kvitne, dozvedajú sa, prečo vlastne ľudia potrebujú med a rozhodnú sa ich zažalovať... (TV Markíza)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (349)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Příjemné a svěží potěšení ze zámoří. Pan Včelka původně vypadal jako další americký výplach dětských hloupých mozečků, ale opak se stal pravdou. Systémy fungování i "povahy" včel v mnohém skvěle zachycen a předveden zábavným způsobem pro velké i menší bez rozdílů. Kromě roztomilé a současně pěkné aminace je tu hlavně velmi dobrý humor a slušný příběh, který přináší nejeden vtipný moment bez recyklování trapných klišé (těch tu je opravdu tak akorát). Filmu neubírá ani český dabing, v kterém jsem ho viděl, který potěšil svou upřímností a dobře zvolenými hlasy. O krávě nebo komárovy na konci snad ani mluvit nebudu... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Včelí Film.... co je to víc? Příklad "okurkověsezónního" animáku, jakým se velká studia během roku jen tak nějak udržují ve formě? Nebo doklad všeobecné inflace animovaných filmů, kdy už se považuje za dostatečné sehnat zvučná jména, aby poskytla své zvučné hlasy "a to máte snad fuk čemu, hlavně že to sype, no né?" Obojí je pravda, ale zdaleka nejvíc se jedná o urážku práce všech scénáristů, kteří se kdy snažili dát svým příběhům nějakou vnitřní logiku. A o urážce inteligence diváka se nezmiňuju jen proto, že jde o pohádku primárně pro děti. I když... fóry o Stingovi, Rayu Liottovi, Larry Kingovi, a vlastně celá část se soudem pro nejmladší diváky být nemůžou. Jenže pro rodiče to taky nebude, protože něco tak idiotského, afektovaného a absurdního (bez už naznačené souvislosti s nějakou logikou) by neuspělo ani na afterparty Českých Lvů kolem třetí ráno. Ano, jsou tu i izolované povedené vtipy, ale když si ve čtyřicáté minutě říkáte, že už by to mohlo skončit, a ono se vám při závěrečných titulcích - jejichž podkres je jen tak BTW sprostá vykrádačka ani ne tak známějšího bráchy Harryho, jako Trevora Rabina a jeho Remember The Titans - zdá, že místo hoďky a půl uběhly hodiny nejmíň dvě, tak je něco opravdu špatně. Ale sakra, v animovaném filmu, kde se nasype pyl na strom zašlý kvůli vysouzené lenoře včel, a on okamžitě obrazí zelení a veselými barvičkami, není špatně jenom "něco". A na závěr se sluší říct, že ani ta animace není žádná první liga. Takže výsledek je takový, že tady vlastně nefunguje vůbec nic. 30%, maximálně... a už nikdy, nikdy víc. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $126,631,277Tržby Celosvetovo $287,594,577║ a len verím že ten slušný rozpočet sa aj vráti ▐ Tržby za predaj DVD v USA $75,619,765 //počet predaných kusov 4,722,312║ Nečakané sa stalo skutočnosťou Dreamworks týmto projektom zatienili a aj pekne preleteli za bzukotu včielky tohto ročný "hit" Shrek 3, možno v grafike to nie je na dnešnú dobu nič preborné, zas dojem to určite nepokazí ale za obsahovú stránku ma to chytilo za srdce. V skratke ide tam o život včielky spätí s kolobehom prírody a k tomu vsadení do života človeka a jeho neúprosných praktík ako si čo vydobyť... možno moje hodnotenie je dosť vysoké ale neskutočne my to pripomenulo časy keď televíznym obrazovkám vládla Včielka Maja a popri tom nehorázne mám rad aj včelí med a život bez tohto sladkého potešenia si už ani neviem predstaviť, nuž nepomôžem si ale nebiť perfektného Ratatouille tak je to rozprávka roka zaručene, aj keď tohto ročná konkurencia nemala dohromady čo ponúknuť. A samozrejme že nechýbajú ani komické momentky určite ste ešte nevideli ako sa fackuje človek s včielkou alebo dokonca ako húf včiel nadnáša lietadlo aby s ním pristala na letisku na peknej kvetinke utvorenej včielkami... /videl v kine 2x: 90%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Podívat se pod drobnohledem na včelí život, nahlédnout do systému a poznat jejich svět je v tomto animáku nadmíru zábavné. Vědět, že si chodí ,,vycákat“ žihadlo zase nadmíru poučné. Filmový znalce potěší účast Ray Liotty či Stinga a někdo zjištění, že právě Liottův nový film půjde ke dnu, oslaví čerstvým medem. První hodinka je výborná, zbytek ,,jen“ velmi dobrý. Ale možná jsem ovlivněn dětmi. Nebo žihadlem…. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Mám hrozně rád Jerryho Seinfelda a za Pana včelku smekám klobouk. Dokázal odtáhnout tuhle černožlutou vykrádačku Mravence Z na stravitelný průměr. A nebylo to nic lehkého. Po slibném rozjezdu nás čeká přerod hlavního hrdiny do Perryho Masona s žihadlem a veškerá hravost je náhle pryč, tlačená mimo záběr moralitkami pro nejmladší. Dreamworks byli celkem progresivní, když obsadili ukecaného komika s velkým K, ale všechno ostatní jede v obvyklých kolejích vyšeptaných animáků. Zatracená škoda. (v dabingu slavnostně ubito Petrem Rychlým) ()

Galerie (42)

Zajímavosti (13)

  • Jerry Seinfeld natočil dva filmové trailery, kde se snažil Pana včelku udělat jako hraný film. Když ten katastrofální výsledek vidět Steven Spielberg, zeptal se ho: "Proč to prostě neuděláš kreslené?" (HappySmile)
  • Známy spevák Sting si vo filme strihol cameo, keď hral samého seba. (rasistik)
  • Medveď, ktorý sa objaví na súde, je až na farbu srsti totožný s medveďom z filmu Za plotom (2006). (rasistik)

Související novinky

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

14.01.2008

Jak již bylo řečeno, oficiální ceremoniál předávání Zlatých glóbů byl zrušen poté, co se ho rozhodli bojkovat i samotní herci, aby tak podpořili již několik týdnů se táhnoucí protestní stávku…

Nominace na Zlaté globy

Nominace na Zlaté globy

13.12.2007

Ve čtvrtek 13.12.2007 ráno byly vyhlášeny nominace na Zlaté globy. Zatímco porotu, která rozhoduje o udělování Oscarů, tvoří filmoví tvůrci, Zlaté globy udělují novináři. Mezi nominacemi na letošní…

Reklama

Reklama