• Bulharsko

• Maďarsko

Príma Primavéra

Bulharsko / Maďarsko / Velká Británie, 2009, 90 min

Príbeh naivne zmýšľajúceho staršieho pána a jednej mladej dievčiny na úteku. U mňa je to za tri a pol.(20.12.2009)

Veľmi zvláštne "road movie", ktorého percentá iste stúpnu, keď ho ohodnotí viac užívateľov. Nepravdepodobný pár - autistický päťdesiatnik a ukrajinská prostitútka utekajú z Maďarska do Srbska k rodine Gábora pred zločincom. Okrem veľmi dobrého "rainmanovského" výkonu Zoltána Geru a presvedčivého zobrazenia prostitútky Veselou Kazakovou, film má svoju osobitú poetiku, pekné zábery prírody a režisér ústami Gábora vyjadruje aj vieru v prirodzenú ľudskú slušnosť a tradičné rodinné hodnoty. Je to jeden z filmov, ktorý sa vám začne viac páčiť pri druhom a treťom zhliadnutí.(3.3.2011)

Těch pár hodnocení tenhle film dost srazilo a já nevěděl, co si o něm myslet. Ve výsledku jsem byl ale příjemně překvapenej. Vesela Kazakova je docela hezká ženská a i když příběh má kopu nesmyslných děr, pořád se na to nesmírně hezky koukalo, včetně té krajiny, ve které se film odehrával. Radosti, ale i starosti života se tu snoubí a věřte mi, že ten film k Vám dorazí se stejnou pohodou jako vyzní samotný plakát.(25.12.2010)