poster

Splněné přání

 • český

  Naopak

 • USA

  Vice Versa

 • slovenský

  Vice Versa

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1988, 98 min

 • A.L.E.S.
  ****

  Na začátku je nutné dodat, že i když se to nezdá, dospělí i děti to mají poměrně stejně těžké. Děti v tom, že jsou nuceny poslouchat autority a dospělí zase v tom, jak je těžké se vyznat v tomto světě. Překvapilo mě, jak si Fred Savage poradil s vyměněnou úlohou dospěláka. Samozřejmě, že ty věty se dají naučit, ale jde o celkové zahrání role a gestikulaci. Naštěstí nic netrvá věčně a oba dva se zase vrátí zpátky do svých těl ponaučeni, že to ani jeden nemá lehké.(25.10.2013)

 • stOKYi
  ***

  Príjemné tuctové americké komédie na štýl "veľký a pod." ktoré sa v 80s rokoch šírili ako huby po daždi a ktoré ma aj celkom pobavili. Tak toto je jedna z nich. Judge Reinhold mi pripadal viac postihnutý ako 11 ročný chlapec, ale v konečnom dôsledku, pobavil som sa aj na ňom :). Ako odreagovačka dobré.(9.1.2010)

 • tron
  **

  „Je slávny?“ – „Bude. Keď ho zabijem.“ Niekedy sú slová zbytočné. K tomuto filmu nie je čo veľmi dodať: jedná sa o ukážkovú „výmennú“ komédiu, v ktorej si dvaja rozdielni ľudia vymenia duše/telá. V tomto prípade do seba zahľadený bohatý otec (sympaticko-nesympatický Judge Reinhold z POLICAJTA V BEVERLY HILLS 1 – 3) so školou povinným synom. Nastáva séria vtipných, nevtipných a nudných (určite neoriginálnych) scén s, pravdaže, morálnym ponaučením.(12.2.2010)

 • v.indruchova
  ****

  Mě film Naopak opravdu bavil, užila jsem si to. Herci byli opravdu dobří, ty pohyby malého kluka a moralizování dospělého. Kdyby mi nepřipadal ten film "tak americký" dala bych za pět. Nemyslím si, že je film nudný, já se bavila každou chvilku. Ano ponaučení zde je, ale není to pojaté na sílu. Dokázala jsem se úplně vžít do situace. Uvolněné, příjemné. Zajímavý, nezvyklý děj s datem mého narození. Teď jsem film dokoukala a koukla bych se na to znova :) Snímek Vice Versa je dle mého názoru zde na čsfd podhodnocený.(22.1.2014)

 • choze
  ***

  Jeden ze snímků minivlny komedií o záměně těl v letech 1987-1988, dále LIKE FATHER LIKE SON (1987), 18 AGAIN! (1988) a VELKÝ (1988) s Tomem Hanksem. Nenáročná, příjemná rodinná komedie o záměně těl a rolí workoholického otce a jeho nespokojeného syna s obligátním morálním poselstvím, že rodiče by se měli věnovat svým dětem. Judge Reihold (který už měl za sebou první dva POLICAJTY Z BEVERLY HILLS a BEZCITNÉ LIDI) a Fred Savage (který ve stejném roce začal točit "BÁJEČNÁ LÉTA") vytvořili sympatický tým a poněkud zachraňují slabounký scénář. Mimochodem Vice versa znamená latinsky "naopak".(15.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace