Návštěvníci 2: V chodbách času

• Česko Návštěvníci 2 (více)

Úvod do děje z prvního dílu: Ve středověku si chtěl hrabě Godefroy vzít Frenegondu, ale kvůli kouzlu zlé čarodějnice omylem zabil otce své nastávající. Pomocí starého kouzelníka se vydal se svým sluhou Jacquillem na cestu časem, aby napravil, co spáchal. Kouzelník je omylem poslal do 20. století, kde se oba setkali se svými potomky. Godefroye všichni považovali za zmizelého bratrance Ibera. Jacquille se nechtěl vrátit do středověku, a tak místo sebe poslal zpět svého potomka Žakára. Sám zůstal ve 20. století s paní Ginette. Navíc ve středověku ukradl vzácný šperk s relikvií a ukryl jej do sochy, kde si jej ve 20. století vyzvedl. Godefroy odvrátí smrt budoucího tchána, ale ten nepovolí svatbu, protože šperk s relikvií, který musí mít nevěsta u sebe o svatební noci, zmizel. Navíc velmi těžce onemocní a zachránit ho může pouze nalezení relikvie. Žakár je zmatený a netuší, kde je. Protože je velmi odlišný, zatkne ho inkvizice a chce ho upálit jako čaroděje, ale tomu Godefroy zabrání. Přitom také zjistí, že se s ním nevrátil Jacquille, ale jeho potomek. Jacquille zatím spokojeně žije ve 20. století, doprovázen Ginette – opět navštíví Beatrice, potomka Godefroye. O té si všichni myslí, že je blázen, protože ona zná pravdu a snaží se všem vysvětlit, že to byl skutečně její prapředek. Její manžel tomu nevěří a v domnění, že se jednalo o bratrance Ibera, zavolá Coru, Iberovu manželku. Beatrice by ráda poslala Jacquillee zpět a vrátila Žakára. Domnívá se, že i Ginette je ze středověku, takže jí také vše pečlivě vysvětluje a Ginette si o Beatrice myslí, že je blázen. Jacquille zatím devastuje jejich dům, protože nezná moderní věci, a nakonec rozbije televizi a dům vzplane. Beatrice mezitím navštíví profesora Euseba, kouzelníka, který dal Godefroyovi nápoj pro navrácení se do své doby. Beatrice vysvětlí kouzelníkovi, co se stalo, a ten vyrobí lektvar. Beatrice ho připraví ke snídani v horké čokoládě. Jacquille to vypije, ale také se tajně napije Beatricin manžel, takže když Beatrice vysloví zaklínadlo, odešle do středověku nejen Jacquillee, ale i svého muže... (TV Prima)

Marigold

Podstatně slabší než první díl... Klasicky z prstu vycucnutá zápletka, repetice dobrých vtipů předchozího dílu a de facto vše při starém, jen trochu pubertálnější a křečovitější. Navzdory všem negativům se ale i u druhé výpravy napříč časem bavím docela dobře, zejména díky excelentnímu Clavierovi a jeho čtyřroli. Vydařil se i konec filmu a je pro mne nepochopitelné, proč třetí díl netěžil z načrtnuté zápletky. Takže poměrně zábavná sílenost, pro kterou se vyplatí zapnout skříňku na trubadúry, jakože se Prosper Močůvkář jmenuju. ()

Malarkey

Sice by příběh měl navazovat upozorňuji !!!volně!!! na první díl...ale autoři se snažili udělat regulerní pokračování, ale bohůžel s řadou chybami, které se s prvním dílem neshodují...Pokud se mi v jedničce nelíbila ta kurva která si nabalila Claviera tak v tomhle filmu je to Béatrice, která znovu pomáhá dvěma hlavním hrdinům dostat se zpět do jejich doby...a vlastně navrátit vše do původního normálu pač se to kompletně promíchá. Ti co nejsou z minulosti se objeví v minulosti a obráceně a zde nastává bod zlomu. Vlastně to, že je to naprostá blbost, ale pravda je že jsem se u toho celkem bavil a na odreagování je to ideální a rozhodně lepší než naprosto zkažená trojka. --- Pane! Jacquille odmítá dbáti vašich rozkazů. Dal se v útěk. Dovolte mi lapiti jej a namastiti jeho posed. - Ne, drahý Ganelone, toť projev radosti z návratu. Necháme ho, aby hrdlo své do němoty prolil. Tou opicí pozře. ()

Jara.Cimrman.jr

"Kvapí čas a já nevím, jak dlouho potomek Jacquilla odolá právu útrpnému bratra Ponce, aniž by nás všechny udal." Návrat Návštěvníků není ta úplně nejhorší věc na světě, která na mne z obrazovky zasmrděla, ale smát se opakovaným vtipům, parchantěti ani Prosperu Močuvkářovi pro mne nebylo snadné. Alespoň ta šlechtická mluva stála za to, ale po skvělé jedničce byla má očekávání o dost větší. ()

tron

Dvojka sa chaoticky začína v rovnakej chvíli, ako sa končila jednotka... a rovnako chaotické to zostane aj po zvyšných 120 minút. Čo je mimochodom na komédiu dosť vražedná minutáž. Priznám sa, že neznášam túto sériu, je strašne zlá a nesympatická a to vrátane obvykle veľkého sympaťáka menom Jean Reno. 30 % ()

B!shop

Slabsi nez prvni dil, ale tak nizke hodnoceni si nezaslouzi. Samozrejme uz je to jen takova nastavovana kase, ale pribeh je porad docela v pohode a par vtipku je opet suprovejch. Navic je film opet sestrihan ve zbesilem tempu, takze i kdyz ma film 110 minut, nestihnete se nudit. K cemuz taky prispiva husta kamera, dobra hudba a vyborny herecky vykony. Opet vynikajici Reno, kterymu verite, ze je fakt nejakej rytir a hlavne neuveritelne energickej Christian Clavier, kterej si strihnul hned nekolik roli (ale ve vsech stejne hraje magory). Jelikoz se tvurci nejspis snazily, aby se vtipky moc neopakovali nebo nepodobali tem z prvniho dilu, tak jim toho uz tolik nezbylo, ale presto opet dokazaly dat do filmu par naprosto genialnich scen (+par vtipnejch a par, ktery vtipny bejt meli, ale nejsou). I kdyz to je slabsi nez prvni dil, porad je to lepsi nez americky remake a ja se opet vyborne bavil. ()

• Natáčení probíhalo na mnoha místech po celé Francii. Příkladem je hrad Beynac, Biron, Pierrefonds nebo Ermenonville. (Terva)
  • Zatím co Beatrice, kterou hrála v prvním filmu Valerie Lemercier, jezdila v Renaultu Safrane, Beatrice (Muriel Robin) v tomto příběhu jezdí ve voze Volkswagen Passat. (Terva)
  • Když hrabě Godefroy (Jean Reno) a Jackouille (Christian Clavier) ukradnou policejní auto, řítí se neřízeně z lesního srázu na silnici. Těsně před tím, než se na ní dostanou, je záběr z vozu směrem k silnici, kde lze v levé části obrazovky zahlédnout celý štáb, který stojí na silnici. (Mr.Hudson)