poster

Návštěvníci 2: V chodbách času

 • Česko

  Návštěvníci 2

 • Francie

  Les Couloirs du temps: Les Visiteurs 2

 • Francie

  Les Visiteurs 2: Les Couloirs du temps

 • anglický

  The Visitors II: The Corridors of Time

 • anglický

  The Corridors of Time: The Visitors II

 • Slovensko

  Návštevníci 2: V chodbách času

Komedie / Rodinný / Sci-Fi / Fantasy

Francie, 1998, 118 min

 • kingik
  ****

  Rytíř a jeho sluha ze středověku podruhé u nás a snad ještě ztřeštěnější než předtím. Ve druhém pokračování je dostatek toho, co bylo nedostatkem jedničky. Až na jedno. Je to poměrně zamotané a mírně se ztrácí přehlednost. Na dvojce se evidentně nešetřilo, a oproti skromně působícím předchůdci, se produkce plácla přes kapsu. Triková a technická stránka vypadá mnohem nákladněji. Rovněž výprava je propracovanější. Děj, jak už jsem zmínil v úvodu, je oproti jedničce poměrně překombinovaný, ale stále ještě velmi invenční, a co je hlavní, pokračování je vtipnější, bláznivější, dynamičtější a možná nebýt stěžejního nápadu z jedničky, bylo by to na plný počet. Dvojka přechody v čase využívá ztřeštěným způsobem a vznikem absurdních situací a gagů. Jean Reno & Christian Clavier do toho šli opět naplno a dali vzniknout pokračování, které svůj originál dokonce předčí. 80%(26.5.2012)

 • Sykon
  *

  Spolu s jedničkou jsem tenhle film viděl už kdysi dávno jako mladší kluk, proto pro mě mají značnou nostalgickou hodnotu... Bohužel pro tuto nostalgickou hodnotu jsem nyní viděl druhý díl znovu, a v českém dabingu, který naneštěstí jen zvýrazňoval nedostatky dialogů a trapnost "fórků". Proti jedničce to bylo příliš trapné, herci přehrávající a zápletka nemotorně nastavovaná. Na jedničku v blízké době koukat znovu raději nehodlám a budu potají doufat, že alespoň ta si udrží tu originalitu, vtip a hereckou lehkost takovou, jakou si pamatuju.(26.7.2012)

 • killjezor
  ****

  Řekl bych,že pokračování téhle šílenosti je ještě lepší,než jednička.Naprostá záplava střeštěných dialogů,nesmyslných scén a postupné zamotávání se příběhu svou gradací diváka vtahuje do děje velice nenásilně a přitom se bavíte od první minuty až do konce. Škoda že po tomhle následoval díl Cesta do Ameriky...(26.2.2009)

 • Stanislaus
  ***

  Prokletí pokračování opět dodrženo. Jednička byla ikonou, zato dvojka byla výsměchem. Dost mě rozčilovalo, že tam prakticky skrze celý film furt někdo řval a to mi prostě lezlo na nervy. Nejvíce jsem se nasmál, když Jacquille řídil auto v tom lese. Christian Clavier zkrátka opět nezklamal. Hold to není ten skvělý první díl, ale ještě se u toho dost nasměju.(26.6.2010)

 • Savel
  ***

  JE TO DĚVKA JO, JO...A K TÉ DĚVCE, PANÍ BEATRICE, MY VSTOOUPÍME! Natahovaný příběh mírně ubírající kouzlo prvnímu dílu, vnímáme-li to jako celek. Kromě chaotičtějšího a přeplácanějšího scénáře (pro pokračování typické) tu potkáme další dvě nepříjemná překvapení. Zaprvé paní Frenegondu/Beatris nehraje skvělá Valérie Lemercier, ale fyzicky i herecky absolutně odlišná herečka Muriel Robin. Zadruhé postava Jacquille, který byl v prvním díle roztomile buranský vychcánek, je zde ztvárněna tentýž hercem a režirovaná stejným režisérem jako naprostý mentál bez špety charakteru, kterému pobyt v budoucnosti pravděpodobně zmenšuje mozek. Sečteno podtrženo schéma příběhu zůstává prakticky stejné až na závěr, který dopadne ještě hůř, což sem jako dítě nesnášel:).(29.4.2013)

 • - Zatím co Beatrice, kterou hrála v prvním filmu Valerie Lemercier, jezdila v Renaultu Safrane, Beatrice (Muriel Robin) v tomto příběhu jezdí ve voze Volkswagen Passat. (Terva)

 • - Ve scéně, kdy Jackouille (Christian Clavier) s paní Ginette (Marie-Anne Chazel) jedou k obchodnímu domu a Jackouille si chce vyzkoušet řízení auta, má před příjezdem na křižovatku Ginette má v jednom záběru černé brýle a v dalším již ne. (Mr.Hudson)

 • - Když hrabě Godefroy (Jean Reno) a Jackouille (Christian Clavier) ukradnou policejní auto, řítí se neřízeně z lesního srázu na silnici. Těsně před tím, než se na ní dostanou, je záběr z vozu směrem k silnici, kde lze v levé části obrazovky zahlédnout celý štáb, který stojí na silnici. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace