poster

Operace Corned Beef

 • Francie

  L'Opération Corned Beef

 • Československo

  Operácia Corned Beef

Komedie / Akční / Romantický

Francie, 1991, 102 min (Director's cut: 105 min)

 • Vědma
  ***

  Na Návštěvníky jsem se nebyla schopná dívat do konce, ale tohle bylo lepší, humor spíš ve stylu filmu Drž hubu, bláznivé gagy, u kterých se ale člověk nediví i ušima, že tohle někdo pokládá za směšné. Původně jsem se se na to dívat nechtěla a nečekaně mě to vážně pobavilo, hlavně ze začátku to byla sranda, potom to trochu ztratilo spád, ale na letní večer dobrá zábava.(8.7.2011)

 • kareen
  ****

  První čtvrthodinka je taková slabší, ale pak se to rozjede. Co si budeme povídat, celé je to taková přímočará blbinka, ale co na tom, když je to taková švanda? A úplně nejvtipnější je tady Jean Reno, ty jeho cholerické výstupy vážně nemají chybu. Jo, pro bláznivé francouzské komedie jsem měla vždycky slabost...(12.3.2013)

 • RomanHyde
  ***

  Prvních pár minut mne příliš nebavilo, ale pak jsem na tu hru přistoupil a nakonec se z toho byl velmi příjemně strávený večer, kdy jsem se párkrát velmi dobře zasmál. Dvojice Clavier a Reno je fakt zábavná, a opět se potvrdilo, že tohle prostě Francouzi umí. Postavit k sobě dva zcela odlišné typy lidí, vyhrotit jejich charaktery a poslat je na společnou cestu. Třeba se snímek dočká i svého amerického remaku, jak již to tak bývá zvykem, když hollywood neví kudy kam.(13.9.2012)

 • dopitak
  ****

  Reno s Clavierem v akční komedii, to nemůže dopadnout špatně. Ale po zhlédnutí těch 70 % chápu, na vině je scénář! Námět byl v pořádku, Reno jako žárlivec kterému všichni tají pravdu, ale od prozrazení šel film k šípku a akce se Zargasem je celá k ničemu. K dabingu asi jen tolik, že Soukup na Rena a Meduna na Claviera je mnohem lepší kombinace, ale to jsme poznali až po Návštěvnících. Na druhou stranu, díky hlasu Borise Rösnera je postava Žraloka komediálnější.(18.11.2012)

 • lamps
  ****

  Dva báječní herci v sympatické špionážní komedii, která strčí svým nápaditým humorem hravě do kapsy velkou většinu podobných amerických výstřelků. Živelnost a elán z toho po celou dobu doslova sálá, takže lze snadno odpustit nemastný neslaný závěr, který se svou zběsilostí naopak zcela minul účinkem... 80%(7.7.2011)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Mexiku. (Terva)

 • - Ve filmu je vidět celá řada vozů Citroën, například XM V6 Finish "Ambiance", BX 16 TGS nebo C25 Combi E. "Comfort". (Terva)

 • - Ačkoliv se děj odehrává v Kolumbii, je v jednom záběru možné vidět Mexickou vlajku. (Terva)