Rosanna má vážně nemocné srdce a jejím posledním přáním je, aby byla pohřbena na místním venkovském hřbitově, kde jsou však už jen tři volné hroby. Když ale mafián Iaccoponi a jeho advokát spáchají sebevraždu, musí její muž Marcello, který je do Rossany stále zamilován, použít pro to, aby mohl splnit poslední vůli své vitální ženy, neobvyklých prostředků. (oficiální text distributora)

Rieux

Zabavny film, v ktorom prekvapivo vydrzi vtipnost aj do druhej polovice. Sem-tam neskutocne hlody ma tak rozosmiali, ze som si nevedel v tej chvili predstavit Jeana Rena vo vaznej ulohe, ktoru casto hraje. Atmosfera je nenutena, co snimku pridava na kvalite. Som rad ze to natocili Francuzi a nie Americania, mam taku zlu predtuchu, ze by z toho urobili nedostojnu koninu v style Hollywood. Odporucam na sobotu poobede. ()

markotter

Až do posledních chvil filmu jsem hodlal udělit 5x za supr kombinaci komedie a tragédie a byl bych schopen i ten mnou preferovaný závěr překousnout. Dokonce by se film dal považovat i za melodrama s komediálními prvky. Díky skutečnému závěru, který z něho udělal černou komedii, ale mě do filmu nezapadal, nakonec dávám 4, ale velmi velmi vypasené hvězdičky. ()

RHK

Nadprůměrný scénář, mimořádné téma a podprůměrná komedie (nebyl jsem si jist, zda je to vůbec komedie). Nicméně jako celek to můžu doporučit jako slušný film, ale asi jen na jedno shlédnutí. ()

dopita

Jean Reno je v tomhle filmu jedinečnej. Neustále se snaží udržet celý město naživu, protože jeho těžce nemocná žena chce být pohřbená na hřbitově vedle své dcery, kde už ale zbývaj jen poslední tři volná místa. Takže zachraňuje sebevrahy, oživuje mrtvoly i na smrt nemocný pacienty v nemocnici, mrtvoly strká do kufrů cizích lidí (aby je odvezli pryč) atd. Dojemná, odzbojující a přitom velmi lidsky zábavná černá komedie. Tenhle film je moje srdcovka, nemůžu hodnotit jinak. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $123,330Tržby Celosvetovo $400,000║ film podivín a hlavne s takýmto čiernym humorom /55%/ ()

• Natáčení probíhalo převážně v italském Římě. (Terva)