poster

Captain Kronos - Vampire Hunter

Horor / Dobrodružný

Velká Británie, 1974, 91 min

Režie:

Brian Clemens

Scénář:

Brian Clemens

Kamera:

Ian Wilson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liquido26
  ****

  Solidní horor, který od upírské tématiky vnáší plno nových a docela originálních motivů, které dosti oživují příběh, který by byl jinak docela obyčejný. Upíři chodí i ve dne (stejně tak jako v trilogii o rodině Karnensteinů, která je v tomto snímku jednou zmíněna), kůl do srdce jim neublíží, jsou vidět v zrcadle a kříž vás před nimi ochrání pouze pokud jste silně věřící. Ten trik s těma žábama byl docela zábavnej. Hlavní hrdina je sympaťák a hlavní hrdinka je nepopsatelná.(3.8.2008)

 • JohnnyD
  ***

  5/10 Dosť atypický upírí Hammer - svalovec lovec upírov, upíri chodia po slnku a nezabije ich kôl do srdca a upíri nesajú krv ale mladosť. Každopádne vždy lepšie ako presun Draculu do roku 1972 v inom hammerovskom horore. Nie je to žiadna sláva, ale zachraňuje to príjemná dobová atmosféra a najmä nádherné ženy na čele s očarujúcou Caroline Munro.(5.11.2018)

 • fragre
  **

  No jo, i upíři podléhají evoluci, takže tihle jsou opravdu vyspělejší, a už jim nevadí ani denní světlo, ani kříže a zázračné škapulíře. Ale to tenhle příběh lepším nedělá. Hrdina je tak hrdinský, že to občas přehrává do nechtěné sebeparodie. Ani pěkné exteriéry a občas působivá tísnivá atmosféra, ani nějaké ty pokusy o inovaci žánru nezachrání tento tuctový příběh.(15.3.2014)

 • darkrobyk
  *****

  Temná postava vyhledává osamělé dívky, které se vydaly do sousední vesnice, vrací se z dostaveníčka s milým nebo se jen tak procházejí po lese. Smrtící polibek, krvavá ústa a místo dívky klesá k zemi mrtvá stařena. Jedině kapitán Kronos se může postavit démonovi ze záhrobí! S odstupem času se mi tahle hammerovka líbí ještě více. Temná hudba, výtvarná kamera, podříznutá hrdla, přejetí kočárem, probodnutí, rudé stříkance, šerosvitná erotika a tajemné sídlo. K tomu skvělá práce s obrazem - průhledy kamery skrze zkroucené stromy, pomalé nájezdy v kostele, smysl pro detail, vyvážená kompozice, barevný kontrast. Atmosferické, napínavé. Připouštím však, že osloven bude spíše žánrový divák. Samozřejmě kdo touží po rychlé akci a klipovém střihu současných filmů, měl by zvolit něco úplně jiného....(24.8.2017)

 • Mariin
  ***

  Jedno z pozdních děl Hammeru dokládá úpadek vyčpělost žánru. Namísto klasických zásad tu máme experimentování (kde se upíři chovají jinak) a důraz na šermířské umění hrdiny, což je samozřejmě ke škodě. Jinak ale tradiční kolorit a interiéry naštěstí zůstávají a tak je možno dát tři slabší hvězdičky.(19.3.2014)

 • - Původně se mělo jednat o první ze série filmů. Vzhledem k nízkým tržbám filmu však bylo od dalších pokračování upuštěno. (hladass)

 • - Ingrid Pitt odmítla ve filmu ztvárnit cameo roli Lady Durwardové. (hladass)