Death Is a Woman

všechny plakáty
Mysteriózní / Drama
Velká Británie, 1966, 88 min

Isard

Vražda v zamčeném pokoji je nadčasové téma, jen okolnosti mohou podléhat trendům. V 60. letech byli v módě agenti, nicméně v tomto případě nejde o žádný klon bondovky či spy-fi a eurospy je to jen s přivřeným okem. Brzy pochopíte, že kdo a co – párek zřejmě britských agentů pátrá po pašerácích zřejmě drog – jsou jen proměnné v klasickém příběhu. A jakkoli je divák zvědavý, jak byl padouch zavražděn, je snadné nechat se unést vším okolo. A přesně proto mám tyhle sixties filmy rád. I přes zjevně malý rozpočet je film ukrutně stylový a krásný. Natáčelo se na Maltě, takže si užijeme křivolaké uličky a dramatické skalnaté pobřeží. Dalším, a to pořádným, plusem jsou náramně hezké herečky (zvláštní, jako by jich tehdy měli mnohem více než dnes), ačkoli v této kategorii se vloudila úsměvná chyba. Hrdinova parťačka měla přiletět z Anglie, ale nejde si nevšimnout, jak moc je opálená. Zvlášť, když má ve filmu evidentně menší bikiny než v předchozích týdnech na pláži. Death is a woman je malý film, ale krásně se hodí pro tiché sobotní večery s whisky a anglickým čajem. ()