Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

verbal

Bylo nebylo. Za devatero toxickými řekami, desatero zerodovanými horami a jedenactero exhalacemi zničenými lesy, v království zvaném dnes Unie přetolerantních přizdisráčů, se dávno, pradávno pohádka zrodila. I milá byla, krásná, lehce se vyprávěla a tak se orálně Unií jako epidemie příjice šířila. Zanedlouho ji všechny děti znaly a milovaly, ty 30+ nevyjímaje. Začali jí Dornröschen, Csipkerózsika, La Belle au bois dormant nebo O čípkové Růžence nazývat, podle toho, kde v Unii ji zrovna kdo do huby bral. Avšak běda!!! Na nebohé pohádce od narození příšerně temná kletba tkvěla. Vytepleným zlým sudičem předpovězeno jí bylo, že jakmile asi tak pětisté narozeniny dovrší, jeden strašlivý zkurvysyn se o ní doslechne a zle, moc zle se jí povede! Inu, a jak už to s příšernými kletbami bývá, stalo se! Pohádka bujných pět set let celá a bez úhony přežila, když tu se o ní v prohnilém, kulturně pokleslém a veskrze dementním zámořském království jménem HUSA, plném vyžraných, arogantních a rozmazlených fakanů, magicky ukrutný kurvil dobrého vkusu jménem Dyzny dozvěděl. Ten okamžik neváhal, bezskrupulózně ji uzurpoval a chudinku tomu nejodpornějšímu osudu pro každou pohádku, nemilosrdné Barbinizaci, podrobil. A takto brutálně znetvořenou, poníženou a trpící ji nemilosrdně zpět do světa vrhnul. Z krásné princezny, šípkové Růženky, se tak ohyzdná bloncka, kolovrátková Auróra, stala a o jejím osudu teď místo hodných a sympatických sudiček tři iritující polétavé pavílí obludy nápadně připomínající zvratek Petra Pana rozhodují. Obludy, které by jeden nejraději za křídla chytil a proti zdi mrštil! Sudička zlá se jako mávnutím kouzelné, čerstvě vytažené kolposkopické sondy ve vychrtlou rohatou létající mršinu s tváří narušené modelky z Buchenwaldu proměnila, jenž svými patologicky vystouplými lícními kostmi akorát tak své adoptované africké sirotky vystrašit schopna jest. Prdel si Dyznyho armáda kýčovitých patlalů i s příběhem nekompromisně vytřela, a tak kupříkladu narkoleptická již jen slizká Aurora je a líbací královský synek, nyní Ken Homoň zvaný, až téměř nepatřičně v historce té gájuje. Auroru klidně její pedofilní tatínek Šarlto ofranckovat mohl, aniž by o polibku z pravé lásky kdokoli pochyboval. Nuž, milé děti, co vám budu povídat! Smutek, zmar a chmury na všechny dříve kulturně nezprzněné obyvatele Únie padly, nikdo nevěda proč. Osud tomu však chtěl, že naštěstí kolem zrovna na svém věrném oři Salámovi spanilý princ Verbal cválal. Spatřivše, jaká to muka a teror království prožívá, okamžitě se dovtípil. Seskokem elegantním s dopadem do telemarku hřbet oře opustil, vzpurně ruce v bok si dal a třikrát rozčíleně nohou zadupaje řka: “Kurva, to bych se na to podíval! Naše kulturní tradice nám nikdo prasit nebude a dělat z našich dětí pologramotné debily už tím tuplem! Buzeranti zasraní! S takovou záhy Potěmkin a Mařenka sežerou před kohortou tlustých víl parohatou ježibabu. “ Takto spravedlivě rozhořčen nohama pevně do země se zapřel, mohutně si odchrchlal, načež rázně a nahlas poslal jednou pro vždy celé Dyznyho impérium do piče. To bylo radosti! Šťastné matky mu sebe i čerstvě dospělé dcery své okamžitě cpaly, všichni muži království jej do fitka a na solárko lákali, avšak skromný Verbal nad světské radosti povznesen jen osvalenou rukou smířlivě mávl a bez bázně a hany vstříc novým dobrodružstvím hrdě odcválal. () (méně) (více)

Enšpígl

U tohoto filmu jsem měl dlouho dopředu jasno v tom že ho chci vidět, jen jsem furt váhal zda nezkusím 3D, když jsem se ale dověděl, že film se u nás sice ve 3D bude promítat, ale jen s dabignem, bylo rozhodnuto. Jedním z důvodů proč jsem se na film těšil byla totiž naše milá mnohonásobná etnomatka Angelina Jolie, mám jí rád holku jednu ušatou a těch pár let co si dala od filmu pauzu mně zkrátka chyběla a já jí chtěl nejen vidět, ale i slyšet. Nejbohatší pracovnice Unicef se vrátila ve velkým stylu. Angie si vychutnává každou vteřinu před kamerou a postavu Maleficent si vysloveně užívá. Angie je tady naprosto překrásná a společné scény s Aurorou jsou z hereckého hlediska absolutní perlou filmu. Ty její postupné vnitřní emotivní proměny byly zahrány fakt oscarově. Další gejzíry mého nadšení vyprdly z vizuálního pojetí filmu. Obraz je skvěle vyvedenou kombinací fantazie dítěte (všechny ty příšerky, víly, atd. ) a člověka s velkým talentem pro kompozici. Možná v pár scénách člověk vzpomene na Avatara nebo Lotříka, ale tenhle film má pořád svou vlastní vůni, která vychází především z příběhu. Asi by se zaplnili všechny tramvaje v ČR, kdyby si do ní měl stoupnout každej kdo zná pohádku o Šipkové Růžence, ale kdyby do nich měl nastoupit jen ten, kterýho napadlo tuhle stokrát ohranou pohádku převyprávět takovýmhle způsobem, tipuju, že by jsme se všichni tlačili na peronu a čuměli na prázdný tramvaje. Film je jednoduchej tak, aby s ním neměli problém i ti nejmenší, ale současně má svý kouzlo i pro dospělý, již zmíněný začínající vztah mezi Maleficent a Aurorou, má v sobě ohromnou vyspělost a něhu. No a pak už je to pro každýho, kdo je dítě ofiko a nebo neofiko - dospěláka s duší détěte, jeden velkej balzámek. Ke konci si oficiální i neoficiální děti určitě společně zafandí dobru a budou moc rádi že na světě existují lidi, který umí svou hlavu plnou fantazie (už jen navrhnout ten kostým pro Angie musela bejt práce neoficiálního a nesmírně talentovanýho dítěte) přetavit na pohyblivý obrázky a ukázat jí v podobě krásně citlivě odvyprávěné pohádky plný fantazie. ()

Cervenak

Kvôli mizernej réžii sa hodinu zdá, že je to iba sled zle nadväzujúcich trikových scén. Potom ale nastúpia obstojné emócie a vydarené akčné finále, v ktorom sa Angie naplno predvedie ako cool bitch, ktorá by si zaslúžila čisto akčné R-kové fantasy pokračovanie. ()

Malarkey

Na Zlobu jsem se těšil delší dobu. I přítelkyně mi říkala, že by ji moc ráda viděla v kině. To pro mě bylo důkazem toho, že se na ní do kina prostě jít musí a tak se také učinilo. Výsledek pak dopadl velice dobře. Sice se jedná od digitální nádheru, ale vše je tak poctivé a krásné, že se jí to dá bez problémů opustit. Taková Angelina Jolie snad nemohla být ani lepší. Její postava nádherně mění nálady a já jsem si ty její pocity užíval tak, jako snad nikdy předtím. Stejně tak jsem si ale užíval i samotné prostředí, se kterým si Amíci vysloveně vyhráli. Jedná se totiž o naprosto úžasný fantasy svět, kde hnedka máte přehled, kdo ke komu patří a jak by zřejmě vypadala samotná mapa, když byste se jí rozhodli kreslit. Tenhle film takový totiž prostě je. V jednoduchosti hledá sílu a stejně tak jsem si to užíval i já sám. Kéž by takových pohádek bylo víc. Vůbec bych se nezlobil. ()

T2

Rozpočet $180miliónovTržby USA $241,410,378 Tržby Celosvetovo $758,539,785Tržby za predaj Blu-ray v USA $45,659,674 //počet predaných kusov 2,159,739Tržby za predaj DVD v USA $35,561,771 //počet predaných kusov 1,906,141║ štúdio Disney sa snaží ako hrom o tom niet pochýb aby globálne prerazili naplno nielen v počítačovo animovaných rozprávkach ale aj v hraných projektoch, a z veľkej časti to vychádza aj u tejto zaujímavej takpovediac nádstavbe k Šípkovej Ruženke, samozrejme takých dekoračných chybičiek sa tu nájde dosť, tie prevažne zahľadí pôsobivý výkon Angeliny Jolie, taká Elle Fanning zrovna nie je tip dievky ktorá by svojou krásou v danej úlohe nejak zvlásť ohúrila ale za to je roztomilá a súhra so zlou vílou je sedí, jedovitý démonický pohľad Sharlta Copleya tiež nie je na zahodenie ale mohol sa v príbehu o štipku viac rozmachnúť a udrieť, mohlo to byť viac vypäté, lebo takú príjemnú sávajúcu temnotu z toho bolo cítiť, škodá že miestami sa kalkuluje na schématickosti a viac sa neexperimentovalo, plusom je že niektoré scény vyznejú príjemné roztomilo a nežne , trikovo dosť dobré, trošku som pocítil prírodnú rozmanitosť a nádych veľkoleposti ako u Avatara, fantasy tvory ladili, jedine čarovné víly boli až moc otravné a graficky prestrelené, Slovenský dabing opäť v pohode /videl v kine 3D verziu: 70%/ ()

Fr

,,JAKMILE DOVRŠÍ 16. NAROZENIN, PÍCHNE SE O VŘETENO NA KOLOVRÁTKU A UPADNE DO HLUBOKÉHO SPÁNKU, ZE KTERÉHO SE NIKDY NEPROBUDÍ!…" /// Klasický pohádky se svým klasickým zpracováním už mladý zřejmě nelákaj. A tak Sněhurka musí mít za parťáka lovce a Růža nejmocnější z kouzelných bytostí – Angelínu Jolie. Ani příběh není prvotně vo píchání, ale vo lidský chamtivosti a závisti. Což potěší, páč vyobrazit lidi jako svině zapadá do mýho temnýho světa. Stejně jako hafo CGI serepetiček a pitoreskních postaviček, který prostě do příběhu – kterej je jinej, než jak se vypráví, patří. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč u nás princezny nebudíme. 2.) Slíbil jsem Angelině, že ji přistřihnu křidýlka… (nazdar Piťáku! Tak ty taky…). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Dever

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,948 // Otvárací Víkend v USA: $69,431,298 // ()

EvilPhoEniX

Velmi vkusná, temná, vizuálně ohromná a zábavná pohádka s dominující Angelínou Jolie toť klady. Záporem pro mě byla velmi nesympatická hlavní hrdinka v roli Šípkové Růženky a celkové převyprávění příběhu po Americku mi příliš nesedělo, jelikož původní šablonu znám téměř nazpaměť, ale když se přenesu nad tyhle dvě záležitosti, tak jsem se přesto bavil nadmíru. Zvládnuto se stylem a s přehledem. 75% ()

tron

Nebavilo ma to. Len zopár scén bolo fajn a atmosféra nebola najhoršia. Občas sa kameramanovi podarilo vystrihnúť fajn záber, inak ale bieda, ktorej veľmi ubližuje zlý scenár a nesympatický casting v čele s otravnou Angelinou Jolie, ktorá dávno stratila punc niečoho jedinečného (aký mala napríklad v 60. sekundách, kedy ju skoro nikto nepoznal a ja som jej predpovedal obrovskú kariéru). Cinemax Trenčín 2014 ()

B!shop

Pro me hodne prijemny prekvapeni, po skouknuti traileru jsem nic moc necekal a nakonec spokojenost. Pohadka o Sipkove Ruzence je sice tak jako podivne upravena, ale film nepostrada vtip, takze to vubec nevadi. Navic trikove to je spis fantasy. Neni tak nouze o spoustu zajimavejch potvor, bitvy a souboje a hlavne to ma vsechno skvelej vizual. Herecky vykony jsou taky super, obzvlast ocekavane Angelina, ktera vypada jako temnej andel naprosto spickove. Navic vice nez prijemna stopaz, takze pro me zabavny od zacatku do konce. ()

Jossie

Tak v tomhle podání se mi Růženčin příběh líbí o moc víc, než klasika. Krásný fantasy svět a padouchem je tady někdo úplně jiný, než v klasické pohádce a ta vtipná pointa, vážně mě to bavilo. ()

Jara.Cimrman.jr

Na pohádky jsem již poněkud přerostlý, na jejich pozměňování zase příliš konzervativní a fantasy světům se obvykle vyhýbám, protože se bojím potvor, s jejichž trávícím ústrojím jsem nebyl na hodinách přírodopisu seznámen. Přesto jsem se na Zlobu mrkl a dokonce jsem jí ke konci i fandil při představě, že tohle nemá s Šípkovic Růžou nic společného. Jedna postava se tam sice takhle jmenovala, ale byla divná a nedůležitá, takže je třeba vyzdvihnout možnosti feudalismu, kdy se dostatečně charakterově pokřivený jedinec může stát z bezdomovce králem a odnést si poučení do života - nikdy nestříhej křídla psychicky nevyrovnané ženě nebo tě nabere na rohy. ()

xxmartinxx

Nutnost následovat styčné body klasické pohádky je kámen na noze, který mohl být na konci zúročen tragickým finále, kterého už se ale tvůrci báli. Jinak ale Angelina táhne hodnocení nahoru oproti všem předpokladům. Triky a 3D jsou skvělé. Vlastně mě to mile překvapilo. ()

gudaulin

Zástupcům amerických studií bude má dobře míněná rada nejspíš putna, ale kdyby náhodou, zněla by takto: Až budete příště chtít rehabilitovat nějakého pohádkového arcipadoucha, neškudlete a zaplaťte vedle výpravy a hvězdy do hlavní role i schopného scénáristu. Nemám nic proti alternativním příběhům a odlišným úhlům pohledu - klidně dám perníkovou chaloupku líčenou coby nájezd nevychovaných spratků ničících obydlí milé stařenky kouzelnice, která se v náhlém pnutí emocí rozhodne řešit nedostatek bílkovin; jen ji napište a natočte tak, aby to v rámci pohádkového světa a jeho pravidel dávalo smysl. Přesně to bohužel ve Zlobě selhává. Král, který čelí prokletí své jediné dcery královnou magického světa nedává holčičku střežit jako oko v hlavě armádou svých služebníků, nýbrž ji svěří do výchovy tří zjevně neschopných hašteřivých víl - zástupkyň světa, se kterým vede válku. Dívku nikdo nehlídá, bez nejmenších problémů se pravidelně setkává s královnou magické říše. S výjimkou Zloby jsou ostatní charaktery nerozvinuté a film nakonec zachraňují tradiční zbraně Hollywoodu - výprava a triky. Angelina svůj part zvládá v pohodě a od ostatních herců se nic moc nechce. Poněkud mi vadí výtvarný styl, který vychází vstříc těm nejmenším divákům a největším kýčařům. Ale co můžu chtít od rodinné podívané. Celkový dojem: 45 %. ()

Segrestor

Sakra, je to pohádka zobrazená z úplně jiného úhlu, je to hrané zpracování klasické animované dyznejovky, je to bezchybně natočené, bez hluchých dějových míst, bez výrazných dalších filmových chyb, je to pohádka... to už jsem vlastně říkal. Zkrátka povedlo se. Jasně, mohlo to být víc pro dospělé, Jůlie mohla toho ukázat víc, snif snif, ale jsem ochoten to přejít a slintnout na příště. Už jsem viděl spoustu blbých holyůdských pohádek, ale tato se na rozdíl od nich vážně (hlavně vizuálně) povedla. Poučení je, že zlo nemusí být vždy tak primárně zlé, jak se zpočátku jeví a v té stejné logice i dobro není zpravidla vždy tak dobré, jak se může ponejprv tvářit. A pozor, český název je stejně vypatlaný jako u filmu Dead End - Smrt přichází v bílém. ()

Dudek

Snaha o aktualizaci dobových pohádek je mi mnohem sympatičtější, než nedávna praxe přenášení pohádkových příběhů či legend do pseudoreálného hávu. Tvůrcům se podařilo zejména zapracovat na klasických postavách, které – ač stále zůstávají jednoduše načrtnuté – nelze považovat za pouhé představitele dobra a zla. Hlavní dějová linie je všem známá a jasně čitelná. Nedochází v ní k žádným dramatickým změnám, ale právě díky postavám, které se dopouštějí přešlapů a jednají na základě momentálních emocí, se mění celkový náboj a vyznění příběhu. Trošku zamrzí jednoúčelová postava Brentona Thwaitese, která je do příběhu prapodivně naroubována a mizí stejně rychle jako se objevila. ()

Gilmour93

Magnificent. Noblesní Angelina nese známý pohádkový příběh, tentokráte vyprávěný z úhlu pohledu „zloducha“, výhradně na svých křídlech - ostatně, kdo jiný má tak bohaté zkušenosti s adopcí i odstraněním částí těla.. Je škoda, že Stromberg až příliš vsadil na svou parketu triků, protože dějovou linii měl načrtnutou slibně a v emočních scénách působil přesvědčivě (s výjimkou vložek pubertálního princátka), nicméně celkové vyznění, že všichni lidé jsou de facto zkažení, aniž by měli tuhle skutečnost geneticky zakódovanou, to se mi zamlouvalo velmi.. V rámci utlumení přehnané dětské aktivity by bylo pro rodiče to „levitační uspání s vlečnou funkcí“ naprosto neocenitelné.. ()

Sarkastic

„Vidíte? Příběh není takový, jak vám vyprávěli.“ Jestli něco opravdu nepotřebuju, tak to, aby (mi) Disney prznil klasické pohádky. Ale pěkně popořádku. Od filmu jsem nečekal absolutně nic a přemýšlel nad tím, jak moc asi budu u sledování předělávky trpět. No, teď už vím, že dost. Uchopení Šípkové Růženky mi přišlo dost nešťastné, ale příběh sám o sobě zase tak špatný nebyl. Nicméně začátek mě moc nebral, vývoj hlavní ženské hrdinky mě nechával docela chladným (Zloba? To má být jméno pro malou, hodnou vílu?), stejně tak všechny ty kýčovité, animované rádoby roztomilosti (které tak nemám rád). Film mě začal pořádně zajímat až ve chvíli, kdy se začal rozvíjet Zlobin vztah k Auroře (další kiks se jménem). Musím uznat, že mě to postupné a nedobrovolné okouzlování nejdřív malou, poté větší dívkou dost bavilo. A to až do momentu, kdy se Aurora rozhodla odjet na zámek. Závěrečná bitva mě znovu uvrhla do apatie, která mi vydržela až do konce. A pokud jsem měl konzervativní výhrady k tomu, proč nedodala ten „detail“ s polibkem třetí sudička, navíc když byla přerušena, nenapadlo mě, jaká to bude vlastně prkotina v porovnání s onou pointou ohledně probuzení Aurory…WTF? Nechci vyloženě spoilerovat, takže si odpustím konkrétnější podobu poznámky o nových pořádcích (a totálním zničení jedné pohádkové tradice), nicméně tak debilní scénu jsem v pohádce ještě nikdy neviděl. Až mám chuť si jít okamžitě pustit Jak se budí princezny, abych se té hořké pachuti nějak účinně zbavil. Za tu výše zmíněnou, zhruba půl hodiny trvající část, která mě bavila, a nepopiratelně „nabušenou“ technickou a vizuální stránku filmu, dávám 2* (snad bych s přivřením oka a určitým sebezapřením přihodil i tu třetí, ale brání mi v tom TA dementní scéna, ze které stále vidím rudě). ()

genetique

U Disneyho sa potrebovali asi poriadne vyventilovať, palec hore za takýto experiment. Boj dobro vs. zlo malo byť podľa traileru dosť gýčovité a ak aj vás odradilo práve to od návštevy kina, tak mi verte, že po zhliadnutí filmu toho budete ľutovať. Určite však nebudete ľutovať absenciu tretieho rozmeru doma na telke, pretože ten vôbec nie je podstatou filmu. Celé to stojí a padá na Angeline Jolie, ktorá podľa mňa podala životný výkon. Je to možno trošku trúfalý výrok, keďže ide o rozprávku, ale je to tak. Prerod dobra na zlo nikdy nebol zhmotnený uveriteľnejšie, než v podaní hlavnej hrdinky, keď do toho pridáte šarm, magickosť a prirodzenosť, tak vedzte, že si vás podmaní. Efekty na hranici gýčovosti dotvárali rozprávkovosť príbehu, ktorá miestami pripomínala fantasy motívy z iných filmov (napr. 'Pan's Labyrinth', či 'Hellboy'). Aj za tento netradičný pokus dávam druhý palec hore, atmosféra je očarujúca a všetko funguje ako má. K tomu typický antihrdina, zloduch, čarovná Ruženka, atypické a originálne spracovanie tradičných rozprávok sú v trende, tak sa nechajte uniesť ich čarom a podmanivou jedinečnosťou. 80%. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek