• Gurtha

Ano je to Alan Rickman, ale ani to někdy nestačí. Mesmerovské praktiky ve filmu předvedené hraničí s šarlatánstvím Rasputina a když film (konečně) skončí nelze si než ulevit, že se neprosadily. Zřejmě jsem slabá povaha, ale pokud má tento film nějaké kouzlo, nenalezla jsem ho. Mé poklony patří Gillian Barge jako "frau Mesmer", silné ženě semleté dobou, když vymažete Rickmana z filmu prostě nic jiného nezbyde.(9.8.2010)

Bohužel, zase film televizního rázu, ale Alan Rickman si špatné hodnocení nezaslouží....nechápu, jak je možné, že tak skvělý herec má takovou smůlu na nepříliš úspěšné filmy...jeho Mesmer, je to nejlepší co jsem zatím od něj viděla....nechápu, jak mohla kritika říct, že není dost dobrý na solovou mužskou roli....myslím, že kterákoliv žena bude chtít vidět romantický film s uhrančivým hrdinou, pustí si Mesmera....(27.6.2008)

Moc hezký film a ne jenom proto, že tam hraje Alan Rickman, ale příběh je mi opravdu sympatický. Nevím, jestli jeho metody fungovaly, nebo to byla pouze síla sugesce, a nakolik je jeho biografie totožná, ale na mě filmově fungovala a věřím, že na lidi, které léčil také. Zřejmě pouze nepochopili význam jeho terapie. Film byl alespoň pro mě od začátku do konce velmi vzrušující a plynule jdoucí. Kdyby byl trochu lepší konec a více zakonponovaný Mesmer do filmu, nebránilo by mi nic tomuto filmu dát 5 hvězdiček.(5.2.2013)

Představovala jsem si děj tohoto filmu trochu jinak, ale výkon Alana RICKMANA mi vyrazil z úst veškeré záporné hodnocení. Psychiatři to mají i dnes s léčbou velmi těžké, aby dosáhli nějakých významných výsledků. Natož koncem 18.století, to musela být léčba - pokus-omyl. Byli to velmi stateční lékaři, kteří se na tuto profesi dali a jí plně věnovali. Film to velmi věrně zachytil.(18.2.2011)

Keď opomeniem výbornú výpravu a pekné kostýmy, tak snímok stojí už prevažne len na famóznom dramatickom talente Alana Rickmana, ktorý to tu vybalil vo veľkom štýle. Jeho postava po celý čas pútala sto percent pozornosti a všetko okolo nej tak išlo akosi mimo a strácalo sa v ťažkom opare šedivosti. Jeden z príkladov, kde charizma a umenie ústredného herca dokáže potiahnuť inak nudný film so slabým príbehom. 65/100(7.2.2016)