Moc hezký film a ne jenom proto, že tam hraje Alan Rickman, ale příběh je mi opravdu sympatický. Nevím, jestli jeho metody fungovaly, nebo to byla pouze síla sugesce, a nakolik je jeho biografie totožná, ale na mě filmově fungovala a věřím, že na lidi, které léčil také. Zřejmě pouze nepochopili význam jeho terapie. Film byl alespoň pro mě od začátku do konce velmi vzrušující a plynule jdoucí. Kdyby byl trochu lepší konec a více zakonponovaný Mesmer do filmu, nebránilo by mi nic tomuto filmu dát 5 hvězdiček.(5.2.2013)

Přesně v takových hrách si představuji Alana na divadelních prknech. Nevím, jestli by mě tento film přilákal, ale díky němu jsem ráda, protože to byl vysloveně jeho film. Vyčníval se svým doktorem Mesnerem na celé čáře a přímo mě fascinoval svými výstupy. A navíc ten jeho hlas já miluji. Nevím, kdo byl doktor Mesner, ale žádný div, že se pokoušel o jinou, alternativu léčení, protože tehdy jich bylo ještě zoufale málo a vypouštění krve byla většinou jasná sázka na jistotu, vzhledem ke kratší úlevě pacientů. Dnes jsou stovky léčitelů, kteří se snaží o totéž v různých obdobách, ale mají pochopitelně daleko víc zdrojů z kterých mohou čerpat a jsou možná i úspěšnější. Tohle byl malý kousek ze života Mesnera, protkaného citlivým vztahem k Marii, aby tohle zpracování bylo pro diváka stravitelnější. Film mnoho nenabízí, ale já dávám hvězdy hlavně za Alana.....umí skvěle hrát, má krásný hlas a postavou, či vzhledem nebyl vůbec k zahození.(23.6.2016)

Keď opomeniem výbornú výpravu a pekné kostýmy, tak snímok stojí už prevažne len na famóznom dramatickom talente Alana Rickmana, ktorý to tu vybalil vo veľkom štýle. Jeho postava po celý čas pútala sto percent pozornosti a všetko okolo nej tak išlo akosi mimo a strácalo sa v ťažkom opare šedivosti. Jeden z príkladov, kde charizma a umenie ústredného herca dokáže potiahnuť inak nudný film so slabým príbehom. 65/100(7.2.2016)

Je to hezký film. Spousta emocí, krásná hudba a samozřejmě dokonalý Alan Rickman. Film je ale velice slabý na příběhu. Dost mě mrzel konec, vlastně jsme se nedozvěděli, jak to s Mesmerem dopadlo. Musela jsem se to dočíst na internetu, stejně tak jako se nikdo nedozvěděl, proč Marie Terezie přestala opět vidět.(9.3.2014)

Kdybych o doktoru Mesmerovi nevěděla nic, tak si zrovna tímhle k informacím nepomůžu, nicméně nevadí, ona to přísně pojatá biografie být snad ani neměla. Ze života této rozporuplné persony byl do filmu vybrán pouze malý skandál léčby slepé pianistky a následného citového vzplanutí obou zmíněných účastníků. Nešť, na vpodstatě banální milostné drama o lékaři, pacientce a nepřízni okolí to dopadlo celkem dobře a lepší tohle, než zoufalá snaha nacpat celý život do dvou hodin. Hlavní zásluhu na mém pozitivním dojmu má důvod, proč jsem vlastně chtěla Mesmera vidět (stydím se) - jako vždy velmi přesvědčivý Alan Rickman. Nebýt jeho, tak ty 3,5 hvězdy, na které to vidím, zaokrouhlím dolů (pominu-li tedy fakt, že nebýt jeho, vůbec se o tohle dílko nezajímám...), ale jelikož Franz Anton má díky panu Rickmanovi obrovské charisma a ve filmu se nevyskytuje nic, co by mě podráždilo, nebudu hamounit a tu čtvrtou hvězdu přihodím.(6.2.2008)