Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  Přesně v takových hrách si představuji Alana na divadelních prknech. Nevím, jestli by mě tento film přilákal, ale díky němu jsem ráda, protože to byl vysloveně jeho film. Vyčníval se svým doktorem Mesnerem na celé čáře a přímo mě fascinoval svými výstupy. A navíc ten jeho hlas já miluji. Nevím, kdo byl doktor Mesner, ale žádný div, že se pokoušel o jinou, alternativu léčení, protože tehdy jich bylo ještě zoufale málo a vypouštění krve byla většinou jasná sázka na jistotu, vzhledem ke kratší úlevě pacientů. Dnes jsou stovky léčitelů, kteří se snaží o totéž v různých obdobách, ale mají pochopitelně daleko víc zdrojů z kterých mohou čerpat a jsou možná i úspěšnější. Tohle byl malý kousek ze života Mesnera, protkaného citlivým vztahem k Marii, aby tohle zpracování bylo pro diváka stravitelnější. Film mnoho nenabízí, ale já dávám hvězdy hlavně za Alana.....umí skvěle hrát, má krásný hlas a postavou, či vzhledem nebyl vůbec k zahození.(23.6.2016)

 • misterz
  ***

  Keď opomeniem výbornú výpravu a pekné kostýmy, tak snímok stojí už prevažne len na famóznom dramatickom talente Alana Rickmana, ktorý to tu vybalil vo veľkom štýle. Jeho postava po celý čas pútala sto percent pozornosti a všetko okolo nej tak išlo akosi mimo a strácalo sa v ťažkom opare šedivosti. Jeden z príkladov, kde charizma a umenie ústredného herca dokáže potiahnuť inak nudný film so slabým príbehom. 65/100(7.2.2016)

 • Orlau32
  ****

  Představovala jsem si děj tohoto filmu trochu jinak, ale výkon Alana RICKMANA mi vyrazil z úst veškeré záporné hodnocení. Psychiatři to mají i dnes s léčbou velmi těžké, aby dosáhli nějakých významných výsledků. Natož koncem 18.století, to musela být léčba - pokus-omyl. Byli to velmi stateční lékaři, kteří se na tuto profesi dali a jí plně věnovali. Film to velmi věrně zachytil.(18.2.2011)

 • Aleee89
  **

  Na Doktora Mesmera jsem se podívala kvůli Alanu Rickmanovi, ale i tak jsem se na film docela těšila, protože biografické snímky jsou většinou povedené a mám je ráda. A tenhle film měl mít i zajímavého hrdinu... Bohužel mě ale Doktor Mesmer zklamal. Kdyby nebylo Rickmana, asi bych se ani nedodívala, protože film byl po celou dobu takový unylý, rozvleklý a nudný. Alan byl skvělý, on zahraje všechno, ale jeden herec film prostě zachránit nemůže. Nedávno jsem četla o všech peripetiích spojených s natáčením, o tom, jak byl sám Rickman zklamán, protože filmu věřil a nebyly na něj peníze... No, je mi to líto, ale tohle opravdu není dobrý film. Na životopisné dílo je to chudé na dramatické momenty, zvraty, emoce. Ani linka milostného příběhu nevydala vše, co mohla. Jak tak přemýšlím, Alan je hodně nedoceněný herec, který by si větší pozornost ze strany kritiků a udílečů cen zasloužil, ale bohužel, filmy, ve kterých hraje, mu v tom spíše nepomáhají...(4.4.2012)

 • H.Gordon
  ****

  Moc hezký film a ne jenom proto, že tam hraje Alan Rickman, ale příběh je mi opravdu sympatický. Nevím, jestli jeho metody fungovaly, nebo to byla pouze síla sugesce, a nakolik je jeho biografie totožná, ale na mě filmově fungovala a věřím, že na lidi, které léčil také. Zřejmě pouze nepochopili význam jeho terapie. Film byl alespoň pro mě od začátku do konce velmi vzrušující a plynule jdoucí. Kdyby byl trochu lepší konec a více zakonponovaný Mesmer do filmu, nebránilo by mi nic tomuto filmu dát 5 hvězdiček.(5.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace