Keď opomeniem výbornú výpravu a pekné kostýmy, tak snímok stojí už prevažne len na famóznom dramatickom talente Alana Rickmana, ktorý to tu vybalil vo veľkom štýle. Jeho postava po celý čas pútala sto percent pozornosti a všetko okolo nej tak išlo akosi mimo a strácalo sa v ťažkom opare šedivosti. Jeden z príkladov, kde charizma a umenie ústredného herca dokáže potiahnuť inak nudný film so slabým príbehom. 65/100(7.2.2016)

Je to hezký film. Spousta emocí, krásná hudba a samozřejmě dokonalý Alan Rickman. Film je ale velice slabý na příběhu. Dost mě mrzel konec, vlastně jsme se nedozvěděli, jak to s Mesmerem dopadlo. Musela jsem se to dočíst na internetu, stejně tak jako se nikdo nedozvěděl, proč Marie Terezie přestala opět vidět.(9.3.2014)

Kdybych o doktoru Mesmerovi nevěděla nic, tak si zrovna tímhle k informacím nepomůžu, nicméně nevadí, ona to přísně pojatá biografie být snad ani neměla. Ze života této rozporuplné persony byl do filmu vybrán pouze malý skandál léčby slepé pianistky a následného citového vzplanutí obou zmíněných účastníků. Nešť, na vpodstatě banální milostné drama o lékaři, pacientce a nepřízni okolí to dopadlo celkem dobře a lepší tohle, než zoufalá snaha nacpat celý život do dvou hodin. Hlavní zásluhu na mém pozitivním dojmu má důvod, proč jsem vlastně chtěla Mesmera vidět (stydím se) - jako vždy velmi přesvědčivý Alan Rickman. Nebýt jeho, tak ty 3,5 hvězdy, na které to vidím, zaokrouhlím dolů (pominu-li tedy fakt, že nebýt jeho, vůbec se o tohle dílko nezajímám...), ale jelikož Franz Anton má díky panu Rickmanovi obrovské charisma a ve filmu se nevyskytuje nic, co by mě podráždilo, nebudu hamounit a tu čtvrtou hvězdu přihodím.(6.2.2008)

• Aleee89

Na Doktora Mesmera jsem se podívala kvůli Alanu Rickmanovi, ale i tak jsem se na film docela těšila, protože biografické snímky jsou většinou povedené a mám je ráda. A tenhle film měl mít i zajímavého hrdinu... Bohužel mě ale Doktor Mesmer zklamal. Kdyby nebylo Rickmana, asi bych se ani nedodívala, protože film byl po celou dobu takový unylý, rozvleklý a nudný. Alan byl skvělý, on zahraje všechno, ale jeden herec film prostě zachránit nemůže. Nedávno jsem četla o všech peripetiích spojených s natáčením, o tom, jak byl sám Rickman zklamán, protože filmu věřil a nebyly na něj peníze... No, je mi to líto, ale tohle opravdu není dobrý film. Na životopisné dílo je to chudé na dramatické momenty, zvraty, emoce. Ani linka milostného příběhu nevydala vše, co mohla. Jak tak přemýšlím, Alan je hodně nedoceněný herec, který by si větší pozornost ze strany kritiků a udílečů cen zasloužil, ale bohužel, filmy, ve kterých hraje, mu v tom spíše nepomáhají...(4.4.2012)

Přesně v takových hrách si představuji Alana na divadelních prknech. Nevím, jestli by mě tento film přilákal, ale díky němu jsem ráda, protože to byl vysloveně jeho film. Vyčníval se svým doktorem Mesnerem na celé čáře a přímo mě fascinoval svými výstupy. A navíc ten jeho hlas já miluji. Nevím, kdo byl doktor Mesner, ale žádný div, že se pokoušel o jinou, alternativu léčení, protože tehdy jich bylo ještě zoufale málo a vypouštění krve byla většinou jasná sázka na jistotu, vzhledem ke kratší úlevě pacientů. Dnes jsou stovky léčitelů, kteří se snaží o totéž v různých obdobách, ale mají pochopitelně daleko víc zdrojů z kterých mohou čerpat a jsou možná i úspěšnější. Tohle byl malý kousek ze života Mesnera, protkaného citlivým vztahem k Marii, aby tohle zpracování bylo pro diváka stravitelnější. Film mnoho nenabízí, ale já dávám hvězdy hlavně za Alana.....umí skvěle hrát, má krásný hlas a postavou, či vzhledem nebyl vůbec k zahození.(23.6.2016)