Představovala jsem si děj tohoto filmu trochu jinak, ale výkon Alana RICKMANA mi vyrazil z úst veškeré záporné hodnocení. Psychiatři to mají i dnes s léčbou velmi těžké, aby dosáhli nějakých významných výsledků. Natož koncem 18.století, to musela být léčba - pokus-omyl. Byli to velmi stateční lékaři, kteří se na tuto profesi dali a jí plně věnovali. Film to velmi věrně zachytil.(18.2.2011)

Až do chvíle kým som nenahliadla do filmografie Alana Rickmana som netušila, že existuje film o doktorovi Franzovi Antonovi Mesmerovi. Hneď som teda mala dvojnásobnú motiváciu sa na tento film pozrieť. Musím však konštatovať, že film zďaleka nevyužil možný potenciál životného príbehu tohto svojského lekára. Zameral sa len na krátky romantický úsek jeho života, ktorý nie adekvátne vystihol jeho liečebné metódy a prístupy, ktoré síce boli filmom čiastočne vykreslené avšak na mňa pôsobili nedotiahnuto. Možno povedať, že celá jeho terapia v tom období bola založená na vode a neoverených snahách o pomoc postihnutým. Celá tragika nepochopenia jeho liečených metód spočívala v tom, že sám Mesmer nevedel koho má liečiť a na akú cieľovú skupinu je jeho terapia účinná a preto sa jeho liečba v danej dobe častokrát míňala účinkom. V súčastnosti sa považuje za priekopníka v oblasti hypnózy a psychoterapie. Ten správny typ pacientky bol síce vo filme krásne vybratý a avšak sila tohoto príbehu sa stráca v spôsobe celkového spracovania. Nedá mi však jednou hviezdičkou naviac neoceniť výborný výkon Alana Rickmana, ktorý sa do role charizmatického terapeuta neuveriteľne hodil.(19.2.2014)

Moc hezký film a ne jenom proto, že tam hraje Alan Rickman, ale příběh je mi opravdu sympatický. Nevím, jestli jeho metody fungovaly, nebo to byla pouze síla sugesce, a nakolik je jeho biografie totožná, ale na mě filmově fungovala a věřím, že na lidi, které léčil také. Zřejmě pouze nepochopili význam jeho terapie. Film byl alespoň pro mě od začátku do konce velmi vzrušující a plynule jdoucí. Kdyby byl trochu lepší konec a více zakonponovaný Mesmer do filmu, nebránilo by mi nic tomuto filmu dát 5 hvězdiček.(5.2.2013)

Kdybych o doktoru Mesmerovi nevěděla nic, tak si zrovna tímhle k informacím nepomůžu, nicméně nevadí, ona to přísně pojatá biografie být snad ani neměla. Ze života této rozporuplné persony byl do filmu vybrán pouze malý skandál léčby slepé pianistky a následného citového vzplanutí obou zmíněných účastníků. Nešť, na vpodstatě banální milostné drama o lékaři, pacientce a nepřízni okolí to dopadlo celkem dobře a lepší tohle, než zoufalá snaha nacpat celý život do dvou hodin. Hlavní zásluhu na mém pozitivním dojmu má důvod, proč jsem vlastně chtěla Mesmera vidět (stydím se) - jako vždy velmi přesvědčivý Alan Rickman. Nebýt jeho, tak ty 3,5 hvězdy, na které to vidím, zaokrouhlím dolů (pominu-li tedy fakt, že nebýt jeho, vůbec se o tohle dílko nezajímám...), ale jelikož Franz Anton má díky panu Rickmanovi obrovské charisma a ve filmu se nevyskytuje nic, co by mě podráždilo, nebudu hamounit a tu čtvrtou hvězdu přihodím.(6.2.2008)

Je to hezký film. Spousta emocí, krásná hudba a samozřejmě dokonalý Alan Rickman. Film je ale velice slabý na příběhu. Dost mě mrzel konec, vlastně jsme se nedozvěděli, jak to s Mesmerem dopadlo. Musela jsem se to dočíst na internetu, stejně tak jako se nikdo nedozvěděl, proč Marie Terezie přestala opět vidět.(9.3.2014)