Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Milwa
  *****

  Bohužel, zase film televizního rázu, ale Alan Rickman si špatné hodnocení nezaslouží....nechápu, jak je možné, že tak skvělý herec má takovou smůlu na nepříliš úspěšné filmy...jeho Mesmer, je to nejlepší co jsem zatím od něj viděla....nechápu, jak mohla kritika říct, že není dost dobrý na solovou mužskou roli....myslím, že kterákoliv žena bude chtít vidět romantický film s uhrančivým hrdinou, pustí si Mesmera....(27.6.2008)

 • emma53
  ****

  Přesně v takových hrách si představuji Alana na divadelních prknech. Nevím, jestli by mě tento film přilákal, ale díky němu jsem ráda, protože to byl vysloveně jeho film. Vyčníval se svým doktorem Mesnerem na celé čáře a přímo mě fascinoval svými výstupy. A navíc ten jeho hlas já miluji. Nevím, kdo byl doktor Mesner, ale žádný div, že se pokoušel o jinou, alternativu léčení, protože tehdy jich bylo ještě zoufale málo a vypouštění krve byla většinou jasná sázka na jistotu, vzhledem ke kratší úlevě pacientů. Dnes jsou stovky léčitelů, kteří se snaží o totéž v různých obdobách, ale mají pochopitelně daleko víc zdrojů z kterých mohou čerpat a jsou možná i úspěšnější. Tohle byl malý kousek ze života Mesnera, protkaného citlivým vztahem k Marii, aby tohle zpracování bylo pro diváka stravitelnější. Film mnoho nenabízí, ale já dávám hvězdy hlavně za Alana.....umí skvěle hrát, má krásný hlas a postavou, či vzhledem nebyl vůbec k zahození.(23.6.2016)

 • Aleee89
  **

  Na Doktora Mesmera jsem se podívala kvůli Alanu Rickmanovi, ale i tak jsem se na film docela těšila, protože biografické snímky jsou většinou povedené a mám je ráda. A tenhle film měl mít i zajímavého hrdinu... Bohužel mě ale Doktor Mesmer zklamal. Kdyby nebylo Rickmana, asi bych se ani nedodívala, protože film byl po celou dobu takový unylý, rozvleklý a nudný. Alan byl skvělý, on zahraje všechno, ale jeden herec film prostě zachránit nemůže. Nedávno jsem četla o všech peripetiích spojených s natáčením, o tom, jak byl sám Rickman zklamán, protože filmu věřil a nebyly na něj peníze... No, je mi to líto, ale tohle opravdu není dobrý film. Na životopisné dílo je to chudé na dramatické momenty, zvraty, emoce. Ani linka milostného příběhu nevydala vše, co mohla. Jak tak přemýšlím, Alan je hodně nedoceněný herec, který by si větší pozornost ze strany kritiků a udílečů cen zasloužil, ale bohužel, filmy, ve kterých hraje, mu v tom spíše nepomáhají...(4.4.2012)

 • evulienka3
  ****

  Až do chvíle kým som nenahliadla do filmografie Alana Rickmana som netušila, že existuje film o doktorovi Franzovi Antonovi Mesmerovi. Hneď som teda mala dvojnásobnú motiváciu sa na tento film pozrieť. Musím však konštatovať, že film zďaleka nevyužil možný potenciál životného príbehu tohto svojského lekára. Zameral sa len na krátky romantický úsek jeho života, ktorý nie adekvátne vystihol jeho liečebné metódy a prístupy, ktoré síce boli filmom čiastočne vykreslené avšak na mňa pôsobili nedotiahnuto. Možno povedať, že celá jeho terapia v tom období bola založená na vode a neoverených snahách o pomoc postihnutým. Celá tragika nepochopenia jeho liečených metód spočívala v tom, že sám Mesmer nevedel koho má liečiť a na akú cieľovú skupinu je jeho terapia účinná a preto sa jeho liečba v danej dobe častokrát míňala účinkom. V súčastnosti sa považuje za priekopníka v oblasti hypnózy a psychoterapie. Ten správny typ pacientky bol síce vo filme krásne vybratý a avšak sila tohoto príbehu sa stráca v spôsobe celkového spracovania. Nedá mi však jednou hviezdičkou naviac neoceniť výborný výkon Alana Rickmana, ktorý sa do role charizmatického terapeuta neuveriteľne hodil.(19.2.2014)

 • Gurtha
  **

  Ano je to Alan Rickman, ale ani to někdy nestačí. Mesmerovské praktiky ve filmu předvedené hraničí s šarlatánstvím Rasputina a když film (konečně) skončí nelze si než ulevit, že se neprosadily. Zřejmě jsem slabá povaha, ale pokud má tento film nějaké kouzlo, nenalezla jsem ho. Mé poklony patří Gillian Barge jako "frau Mesmer", silné ženě semleté dobou, když vymažete Rickmana z filmu prostě nic jiného nezbyde.(9.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace