Quigley u protinožců

• slovenský

Quigley u protinožcov

Western / Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Austrálie / USA, 1990, 119 min

Průměrný western s celkem povedeným dějem, výtečným střelcem Selleckem a typickým záporákem Rickmanem. Western, který jsem kdysi dávno sledoval na VHSce docela často. Zápletka je vymyšlena dobře, krásná australská příroda a také napínavý konec patří mezi to nejlepší, co může film nabídnout. 65%(28.12.2007)

Quigley a "Valdézova puška", velmi podařený western se skvělým záporákem. Hlavní hrdina doslova vystřílí celou bandu chladnokrevného farmáře, který, jakožto řádný boháč, nemá nikdy dost a likviduje každého, kdo mu stojí v cestě. Jak si originálně a přes půl světa importovat smrt, zeptejte se Marstona.. :-))(5.7.2010)

Tenhle western pro mě byl televizní překvapení roku (jenom už nevím jakého - tipnul bych tak 95, možná 97). Odstřelovač na Divokém Západě (vlastně v Divoké Austrálii:)), čestný chlap stojící proti záporákovi Alanu Rickmanovi, ke všemu hrající skvělá muzika (kterou má na svědomí legendární Basil Poledouris).... až na ten klišoidní a úplně jasný závěr filmu a na tu ženskou, která mi tam pořád připadala nějak navíc, jsem se výborně bavil. A o tom to přece je - o zábavě.(15.2.2003)

Nenáročný westernový príbeh zasadený do austrálskej buši mi sprvu pripadal ako príliš uvoľnený, neberúci sám seba vážne. Napriek tomu, že je trocha líznutý komédiou, má paradoxne celkom fajnovú atmosféru, priamočiary dej, sympatickú ústrednú melódiu a dvojicu charizmatických hviezd - Selleck, Rickman. Nič svetoborné, napriek tomu krásne pobaví, ako stvorené na sobotňajšie popoludnie.(14.6.2017)

Jednoduché a nekomplikované klišé o boji za dobrou věc; kdo hledá složitý příběh a nějaké intelektuální zápletky, bude hledat marně a nenalezne. Překvapivě dobře to ale odsýpá, je to svižné a milé, Tomu Selleckovi role sedne, Rickmanův záporák (jako skoro vždy) dobrý. Báječná oddechovka, v daném rámci a účelu rozhodně a zároveň překvapivě nadprůměr.(2.1.2010)