Quigley u protinožců

• Austrálie Quigley Down Under (více)
Western / Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický
Austrálie / USA, 1990, 119 min

Nejraději za sebe nechává mluvit svou dalekonosnou pušku. Sebevědomý americký ostrostřelec Matthew Quigley přijíždí za prací do Austrálie. Tam, hluboko v buši, najde zaměstnání u despotického majitele pozemků. Zjistí však, že místo slibované ochrany stád před divokými psy dingo byl ve skutečnosti najat na vybíjení původních obyvatel, což mu šéfa okamžitě notně znechutí. Tak začíná smrtící hra na kočku a myš, kterou může přežít jen jeden z nich... Titulního hrdinu ve filmu ztvárnil Tom Selleck, jehož celosvětově proslavil především televizní seriál Magnum. Roli jeho protihráče a ústředního záporáka si doslova vychutnává Alan Rickman, zatímco v roli krásné, byť poněkud bláznivé Cory exceluje Laura San Giacomová. (Česká televize)

Gilmour93

Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm.. Oswald bude břídil.. Ostrostřelec z Wyomingu sjednává u protinožců nápravu ve věci mentálního stavu krajanek i útlaku domorodých obyvatel a činí tak způsobem, který odpovídá v dobrém i zlém době vzniku. Devízou jsou charismatický kladný hrdina, Poledourisova hudba (magický závěr, kdy Aboridžinci ukazují, kdo je tady doma a kdo vítaný host) a samozřejmě terorista Hans Gruber, který zase podcení soupeře, aby se obrazně proletěl z budovy Nakatomi. Pravda, trošku mi zkazil zážitek dabing Ernesto Čekana, což je jako by Clinta v dolarové trilogii namluvil mladý Mišík, ale tohle nejde za tvůrci.. ()

RHK

Neotřelý western z australského vnitrozemí zajímavý bojem o právo na život australských domorodců - Aboriginců. Až z Divokého západu najatý dálkový ostrostřelec Quigley přijíždí za nabídkou velkých peněz od australského rančera střílet psy dingo, místo psů je mu nařízeno střílet domorodce. To on odmítá a svému novému pánovi se postaví na odpor. Krutý trest přichází vzápětí a na pomstu je zaděláno... Na jedné straně rančer (výtečně slizký Alan Rickman) se svými muži a britské jízdní vojsko, na straně druhé Quigley, jeho dívka a Aboriginci (když už tam nežijou žádní indiáni)... Pěkná hudba bohužel místy silně připomíná variaci ústřední melodie Sedmi statečných. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xebFl_liB1E ()

Aluska88

Tento film mě přivedl na myšlenku, v níž figuruje Alan Rickman coby hvězda westernových filmů. Myslím, že po boku Johna Wayna a ostatních kalibrů by se vyjímal jako skutečný "King.":) Ale co, nakonec by on byl ta "hvězda." To John Wayne a ostatní by stáli po jeho boku:) S kloboukem a v kovbojské obuvi mu to velmi sluší. Navíc jsem se od Alana dozvěděla podstatnou informaci o muži jménem Colt:) Quigley je příjemným žánrovým zpestřením s notnou dávkou humoru. Scéna, kdy Tom Selleck prohodí Alana oknem, je k nezaplacení:) ()

D.Moore

Úžasný western se vším všudy, dokonce bych řekl, že jeden z nejlepších, jež vznikly mimo tu takzvanou zlatou éru tohoto žánru. Tom Selleck jako stoprocentní sympaťák vládne sharpskou, která krásně hřmí, Alan Rickman jako slizký záporák dokáže absolutní opovržení zahrát snad i mrknutím, výtečné akční scény, bombastická Poledourisova hudba a atraktivní australské prostředí s Aboriginci místo indiánů, kravami místo koní a psi dingo místo vlků. Stopáže se nebojte. ()

Gemini

Tenhle western pro mě byl televizní překvapení roku (jenom už nevím jakého - tipnul bych tak 95, možná 97). Odstřelovač na Divokém Západě (vlastně v Divoké Austrálii:)), čestný chlap stojící proti záporákovi Alanu Rickmanovi, ke všemu hrající skvělá muzika (kterou má na svědomí legendární Basil Poledouris).... až na ten klišoidní a úplně jasný závěr filmu a na tu ženskou, která mi tam pořád připadala nějak navíc, jsem se výborně bavil. A o tom to přece je - o zábavě. ()