Opravdově, šíleně, hluboce

Truly Madly Deeply

Drama / Romantický

Velká Británie, 1990, 106 min

Smrt někoho blízkého a smíření se s ní je vždy nesmírně obtížné a o to víc je to náročné pro takovou křehkou osůbku jako je Nina, která svého muže milovala opravdově, šíleně, hluboce. Anthony Mighella umí předložit takové smutné téma velmi citlivě a s výbornými herci, kde jsem byla tentokrát nadšená z Juliet Stevenson. Osobně bych vynechala Jamieho kamarády, ale vyrovnala to úžasná hudba, která nádherně podpořila tenhle emocemi nabitý film.(18.8.2013)

• mat.ilda

Opravdu šíleně hluboká pitomost s afektovanými divadelníky, co se nám snaží sdělit, že žít s mrtvými, byť milovanými, nedělá dobrotu, holt, když ani smrt nerespektuje fyzikální zákony a neuznává zajetá pravidla a váš nebožtík se nevtělí v drobnolistý kvítek, ale začne vám kazit houmlesácký styl truchlení a tahat domů kámoše, to pak rozhodně urychlí smíření s vaším rozdílným stavem... Nereálné reakce v totální antiromantice, s úděsnou hrdinkou, jakožto žádanou krasavicí (viz poster) která co chvíli nemohla uvěřit, že tohle řekla nebo udělala, tak to jsme byly dvě, já nemohla uvěřit, že se pořád ještě dívám...(26.12.2013)

Život po strate milovaného človeka, ktorého ste milovali skutočne, šialene a hlboko nie je jednoduchý. Vyrovnať sa so stratou vyžaduje veľa síl a ten kto zostal opustený potrebuje hlavne znovu nájsť chuť žiť. Ako však nájsť túto cestičku pre dušu v ktorej prší dňom aj nocou ....presne o tomto je tento film. Komorný, nepatetický, zaujímavý a miestami aj zábavný príbeh znovu nájdenia nového zmyslu života v živote a nie vo svete duchov. Pre mňa po dlhčom čase znovu niečo krásne ľudské a príjemne osviežujúce.(19.2.2014)

• jujec

Ani drama, ani romantika. Možná sci-fi. To, že se zjeví mrtvý milenec, ještě neznamená, že půjde o romantiku či drama. Hlavní hrdinka se těžko s jeho smrtí vyrovnává (to je pochopitelné), pořád ho miluje, ale pak ho kvůli jednomu pitomému nedorozumění pustí k vodě a najde si někoho jiného. Kdyby bývalý nebyl mrtvý, bylo by to asi lepší. Takto je to vlastně o ničem.(30.9.2013)

• ABLABLABLA

První půl hodina byla neskutečná nuda a její pláč nebo spíš vzlykot připomínající dušení mě sral... pak jsem viděla a bohužel i slyšela "zázrak" jménem nejfalešnější zpěv, co kdy mé uši mohly zachytit. Potom se to teda konečně rozjelo, ale ani tak mě to zrovna dvakrát nechytlo. Rickman byl teda skvělý - ten je fantastický ve všem, i když tady furt pčikal jak kdyby měl zbořit celý barák a nastěhoval si ke své přítelkyni pár mrtvých kámošů bezdomovců, kteří prostě neví, kdy odejít... no kdo by ho nebral, že? 2-3*(11.7.2014)