Opravdově, šíleně, hluboce

Truly Madly Deeply

Drama / Romantický

Velká Británie, 1990, 106 min

• dopitak

Pár prvků je tu z o rok staršího Ducha, ale jak tuhle uslzenou romanťárnu nemám moc rád, tak TMD bylo ještě o hodně horší. Hlavně mi nesedl herecky, Alan Rickman vypadá šíleně a kvůli tomu, že ho nadaboval Petr Svoboda, pořád jsem v něm viděl B. J. z M.A.S.H.e (čili Mika Farrella). Juliet Stevenson je nesympatická až běda, neustále natahovala, až jí z nosu kapalo (fuj). Pokus o sci-fi nebo mysteriózní žánr zamrzl někde na kraji.(15.10.2013)

'Forgive me, if you, my beloved, my love, have died. All the leaves, will fall on my breasts. It will rain on my soul. All day, all night. My feet will want to march, to where you are sleeping. But I must go on living.' Romantika tak trošku jinak. Dalo by se mluvit o jisté tematické podobnosti s Zuckerovým Duchem, ale Truly Madly Deeply je mnohem komornější, krásnější a hlavně dojemnější podívaná. Duch má sice Unchained Melody, ale TMD má Pabla Nerudu... Do you want me to go?(17.8.2009)

Krásné (hlavně sexyhlas Rickouše), dojemné, akorát jsem pár věcí nepochytila. (Proč Jamie dostával záchvaty rýmy a celkově - proč je duchům tolik zima?) Nechápu ani postoj Niny. Ví, že je její manžel mrtvý, ale on se pak vrátí ve své bývalé - fyzické podobě, všechno je v podstatě jako dříve. Proč se jí to ale najednou nezdá?? Pointa, že se smíří se smrtí svého manžela...který si pořád ještě trajdá po jejím bytě tím, že se před jeho očima líbá s cizím chlápkem a oba dva jsou pak spokojení, je pro mne nedostačující. Chápala bych to, kdyby byl Jamie nedotknutelný, ale on je tam pořád, jako by ani nezaklepal bačkorama. Alana bych nikdy nevyměnila za nějakého kouzelníka, pche.(30.3.2012)

Už chápu, proč je to tak málo známý film, ačkoli si myslím, že je to škoda. Je to totiž skutečně komorní, nenápadný snímek, který má naprosto obyčejnou atmosféru, ale také neobyčejné zobrazení citů a emocí. Chvílemi jsem si říkala, že je škoda, že se film nevyhoupl z lepšího průměru, protože mu něco chybí a chystala jsem se dát tři hvězdičky, ale konec mě dostal a dohnal až málem k slzám.(5.2.2011)

• jujec

Ani drama, ani romantika. Možná sci-fi. To, že se zjeví mrtvý milenec, ještě neznamená, že půjde o romantiku či drama. Hlavní hrdinka se těžko s jeho smrtí vyrovnává (to je pochopitelné), pořád ho miluje, ale pak ho kvůli jednomu pitomému nedorozumění pustí k vodě a najde si někoho jiného. Kdyby bývalý nebyl mrtvý, bylo by to asi lepší. Takto je to vlastně o ničem.(30.9.2013)