poster

Antropofág (festivalový název)

 • Itálie

  Antropophagus

 • Itálie

  Antropofago

  (Itálie)
 • Itálie

  Anthropophagus

  (Itálie)
 • anglický

  Grim Reaper, The

 • anglický

  Man Beast

 • český

  Jedlík

  (neoficiální název)

Horor

Itálie, 1980, 90 min

Režie:

Joe D'Amato

Scénář:

George Eastman

Producenti:

Joe D'Amato
(další profese)
 • Kusko.t2
  **

  Taliansky, hodne lacný hororový brak od majstra v tomto obore Joea, ktorý tu bohvie prečo nepoužil aj nahotu. A práve ona má také výsostné postavenie v jeho filmografií, že som nejak tak dúfal, že sa dočkám aj tohto neviazaného rozptýlenia. Ale nestalo sa. Kvalitu hororu ako celku myslím vystihuje prvá veta komentu, ku charakteristike ktorej sa pridáva aj značná nuda, scény bez akejkoľvek atmosféry a ultra-blbá hudba. Ale aby som toľko nehanil (veď som nadelil 2*), to čo za niečo stálo a išlo príkladom je práve postava ľudožrúta, jeho vynaliezavosť a nenažranosť. To sú nezabudnuteľné scény. Škoda, že ho D'Amato nenechal pretŕčať sa pred kamerou viac :/ ### Desivý a znetvorený ostrovný kanibal – Antropophagus sa preslávil nielen tým, že so záľubou pojedal ľudské plody prípadne svoje vlastné vnútornosti ak už nemal inú možnosť, ale aj tým, že sa koncom roka v decembri 1983 ocitol ako "Video nasties" na zozname vo Veľkej Británii a to po tunajšom vydaní z februára 1983 distribučným štúdiom "Video Film Promotions" (88 min). Verzia, ktorá sa od roku 2002 po zákaze už voľne distribuuje na DVD pod názvom "The Grim Reaper" je však cenzorsky zostrihaná verzia – čo je až o zhuba 3 minúty skrátená oproti pôvodnej, nezostrihanej (Rated: 18). Rovnaká verzia ešte ako VHS vydanie figurovala na britskom trhu v minulosti prostredníctvom štúdia “Videoshack“ (re-release filmu). Konečne od roku 2015 je na domácom video trhu k zohnaniu Uncut verzia (90 min) na DVD alebo Blu ray disku vďaka distribučnému štúdiu „88 Films“. ### Pre tých, ktorí radia filmovú kvalitu tohto D'Amatovho kúsku k tým nevalným, odporúčam si pozrieť neoficiálny nemecký remake Anthropophagous 2000 (1999). Kvalita D'Amata razom stúpne :)(16.8.2008)

 • Flipnic
  **

  Jedná se spíše o klasický horror navozující pocity napětí, strachu a ve finále beznaděje. D´Amato nevzásí tolik na gore scény, ale těch pár co tady uvidíte stojí opravdu za to...S jednou scénou D´Amato ve své době vyloženě asi překročil pomyslné hranice ("zabití" těhotné ženy). Film v podstatě obsahuje již klasická klišé vyvražďovaček 80. a 90. let. Parta mladých lidí se ocitne na záhadně opuštěném řeckém ostrově, kde jsou jen samé ohlodané mrtvoly. Časem začne znatelně cítit přítomnost někoho, s kým si není dobré zahrávat - George Eastman v roli šíleného kanibala. Od půlky se rozjede klasická "honička na hrdiny" a film vezme překvapivě rychlý a snadný konec... Klasika "vhs doby 80. let" v komunistické ČR. Každopádně spíše nudný film s otřesnými hereckými výkony. O rok mladší bratříček "Absurd/Rosso Sangue" byl naprosto jiné kafe ...(9.12.2007)

 • sullafelix
  *****

  super orgánová hudba .. originálne horrorové exteriéry... perfektné herecké výkony .... brutalita extra ordinem ...absolutne originalny neopakovatelny napad ..klenot medzi horrorami (uncutt version) .....= *****(21.12.2005)

 • erl
  *****

  Vynikající výletní horror po Italsku (nebojte se o Troškově filmu není řeč) s šíleným kanibalem (úžasný Eastman) a několik chutných gore scén které povyšují tento snímek na další perlu Taliánské kinematografie. (uncutt version).(15.6.2008)

 • Lima
  *

  Ze začátku se dlouho, dlouho nic neděje a i poté, co se poprvé objeví kanibal, lze ztěží mluvit o nějaké šokující, nebo aspoň napínavé podívané. Prostě těžká nuda, během které navíc hrozně lezou na nervy příšerné klávesové pazvuky. Posledních dvacet minut to Amato trochu rozjede, jsou tu dvě "chuťovkové" scény, přičemž ta "zákusková" s lidským plodem je opravdu hodně úchylná. Á propos - George Eastman, představitel kanibala je opravdu krasavec. Divím se, že jsem ho ještě nikdy nezahlédl v Bravíčku na plakátě, Věřím, že by se nějaké místečko na zdi pokojíčku zamilované patnáctky určitě našlo :o))(21.9.2003)

 • - Film byl ve Velké Británii roku 1984 umístěn na seznam tzv. "videonasties" filmů, tedy filmů zakázaných promítat a produkovat z důvodu zobrazování násilí, brutality, nahoty, sexu apod. Hlavně kvůli scéně, kde kanibal konzumuje embryo. (Chatterer)

 • - Známý též pod názvy The Savage Island a Anthropophagous: The Beast a Antropofago. (Chatterer)

 • - Některé z kostí v katakombách byly plastové napodobeniny. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace