Antropofág (festivalový název)

Joe D'Amato

George Eastman

Joe D'Amato

Ornella Micheli

Odľahlý ostrov,ktorý je celí obklopený morom a k tomu partia mladých ľudí a kanibalisticlé monštrum.Príbeh mal v sebe originalitu aj prepracovanosť ale hlavne tento film disponuje silnou atmosférou hneď od začiatku. Ked prídu do dediny a tá je vyľudnená bez života,tak tu je dusné tajomno čo sa to vlastne stalo v tej dedine.Vynikajúca až desivo strašidelná atmosféra.Prvý krát ako som sa zoznámil z Antropofagom tak na mňa urobil dojem,išiel z neho strach a beznádej i maska sa podarila.Silno depresívne vplývalo samotné miesto zrúcaným a starých domov.Len samotný Anropofag je braný len tak okrajovo a gore scen je tu tiež poriedko ale dve scény mali efektnosť ale aj tak v tom žiadna sláva nebola.Ale ako celok som spokojný a to z D"Amatom som sa stretol po prvý raz ale určite nie naposledy.(1.2.2015)

Ale jo, dalo se na to koukat. Osobně bych ale uvítal trochu víc nějaké akce a gore. Těch pár scén je opravdu dobrých, ale je jich málo, ve své první polovině film působí docela prázdně. Vynikající je atmosféra plná nejistoty a strachu před věcmi budoucími, naopak hudební podkres je opět, jako u většiny italských hororů, strašně otravný.(25.8.2008)

Vyvražďovací nadstandard. První půlka sice nuda, ale nějak jsem to ustál a pak už se vesměs dobře bavil. Abych pravdu řekl, nejvíc se mi na tom filmu líbila už jen ona představa... Parta lidí se dostane na turisty oblíbený ostrov, který se ale zdá být totálně opuštěný. Příčinou je šílený, vraždící a okoralý kanibal, jehož minulost obsahuje jednu třešničku na dortu. Ten pomatenec je zahraný výborně, no... možná ne přímo zahraný, ale teda prostě dobře obsazený. Dále, vypíchnul bych ještě často zmiňované dvě nechutné scény (možný SPOILER//pojídačka plodu a pojídačka vlastních střev//) a zajímavý ponurý konec za denního světla. Tak nějakých 7 až 7,5/10 - místy docela na prd, ale místy zase muy bien. Je třeba počkat si až na finální část filmu a nenechat se do tý doby uprudit, stojí to za to řekl bych. (stopáž hodnocené verze: 01:27:16 - snad se jednalo o UNCUT, kdyby ne tak mě prosím někdo dejte vědět)(19.2.2009)

Béčkové horory so správnym oldschool nádychom ma vždy brali. D´Amato je v tejto sfére ideálnym tvorcom. Škoda, že príbeh trpí tým, že ponúka pomenej akcie a dôraz kladie hlavne na atmosféru a očakávaný strach pred tým, čo sa bude diať. Nie je to vyslovene zlá voľba, ale ja osobne by som si radšej viac užíval terorizujúceho Eastmana, ktorý je opäť poriadne démonický. Orgánová hudba je dostatočne desivá a dotvára už aj tak dosť zhustenú atmosféru. Škoda však, že scenár núti hercov, aby sa správali a konali nelogicky. Vďaka tomuto nedostatku som mal často pocit, že sú to len figúrky, ktoré sa pohybujú tak ako musia a nie tak, ako by sa mali a chceli. Inak som spokojný. 70%(12.2.2008)

Moment, kdy se vrah objevuje na scéně a my ho poprvé vidíme, je skutečně povedená, a na diváka padá hrůza, která je s tímhle zjevením spojena. Doslova jako zrod bestie, která se také hned předvede. Film zbytečně nepřehání, zbytečně nevysvětluje, a tím si mě získal. Není to geniální horor, ale z italské produkce je to jednoznačně něco, co stojí za pozornost. Může to vypadat tuctově, ale je z toho cítit, že byl skutečně v první řadě vytvářen horor. Dokonce ani to gore není tak všudypřítomné, jak by se dalo čekat, ale je voleno ve správné míře.(7.1.2014)

• - Některé z kostí v katakombách byly plastové napodobeniny. (Chatterer)

• - Ačkoliv se film odehrává v Řecku, natáčelo se prakticky výhradně v Itálii, a to především na ostrově Ponza, ve městečku Sperlonga a ve zříceninách poblíž Říma. V Řecku bylo natočeno jen několik záběrů všechny v blízkém okolí Athén. (gjjm)

• - Film je zakázán v Německu, Norsku a do roku 2002 i ve Velké Británii. (gjjm)