Antropofág (festivalový název)

Joe D'Amato

George Eastman

Joe D'Amato

Ornella Micheli

Vyvražďovací nadstandard. První půlka sice nuda, ale nějak jsem to ustál a pak už se vesměs dobře bavil. Abych pravdu řekl, nejvíc se mi na tom filmu líbila už jen ona představa... Parta lidí se dostane na turisty oblíbený ostrov, který se ale zdá být totálně opuštěný. Příčinou je šílený, vraždící a okoralý kanibal, jehož minulost obsahuje jednu třešničku na dortu. Ten pomatenec je zahraný výborně, no... možná ne přímo zahraný, ale teda prostě dobře obsazený. Dále, vypíchnul bych ještě často zmiňované dvě nechutné scény (možný SPOILER//pojídačka plodu a pojídačka vlastních střev//) a zajímavý ponurý konec za denního světla. Tak nějakých 7 až 7,5/10 - místy docela na prd, ale místy zase muy bien. Je třeba počkat si až na finální část filmu a nenechat se do tý doby uprudit, stojí to za to řekl bych. (stopáž hodnocené verze: 01:27:16 - snad se jednalo o UNCUT, kdyby ne tak mě prosím někdo dejte vědět)(19.2.2009)

Moment, kdy se vrah objevuje na scéně a my ho poprvé vidíme, je skutečně povedená, a na diváka padá hrůza, která je s tímhle zjevením spojena. Doslova jako zrod bestie, která se také hned předvede. Film zbytečně nepřehání, zbytečně nevysvětluje, a tím si mě získal. Není to geniální horor, ale z italské produkce je to jednoznačně něco, co stojí za pozornost. Může to vypadat tuctově, ale je z toho cítit, že byl skutečně v první řadě vytvářen horor. Dokonce ani to gore není tak všudypřítomné, jak by se dalo čekat, ale je voleno ve správné míře.(7.1.2014)

• JohnMiller

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 36/72 ☠ Tento film je taký predchodca kultovejšieho filmu Absurd.. Ktorý takisto nakrútil tento kráľ trashu, porna a iných poklesnutých žánrov, Joe D'Amato. Po pravde táto snímka ma zaujala viac. Išlo o celkom podarený slasher v ktorom partia mladých ľudí trávy prázdniny na opustenom Gréckom ostrove. Ide o klasický a štandardný príbeh ktorý originalitou neohúri ale rozhodne sa pozerá dobre. Zabijak ktorý sa nám tu postará o zábavu je zmagorený kanibal ktorý trpí evidentne leprou. Má vyše 2 metre a rád zabíja ľudí jeden po druhom. Vrážd je tu hojne aj keď sú medzi nimi extrémne hluché miesta a väčšinu času nudí avšak aj tak to stojí zato si ich pozrieť. Vrcholom toho všetkého sú 2 záverečné scénky. V prvom kanibal vyvrhne z brucha matky už takmer vyvinuté dieťa a surovo ho zjie, nezaujíma ho pupočná šnúra ktorá z neho visí. Druhá je zase kanibalova vražda kde mu hlavná postava vyrve čakanom črevá a on ich nato, v zápale agresivity, začne jesť.. Ako som hovoril na začiatku.. zmagorený kanibal.(22.8.2014)

Geniální příklad atmosférického eurohorroru. Je tu prakticky vše, co tahle specifická odnož žánru fanouškům nabízí a proč ji někteří mají tak rádi. Brutalita, dlouhé záběry, detaily, netradiční hudba a především úchvatná atmosféra. Krvavou třešničku na dortu z lidských plodů pak je scénárista George Eastman v zásadní a životní roli kanibala. Zdejší nízké hodnocení chápu, ale tak nějak je mi líto lidí, co si nejsou schopni něco tak nádherně atmosférického užít. D'Amato jede!(25.12.2007)

George Eastman ve své životní roli! Ani ne tak vraždy a už vůbec ne ostatní "herci", ale především neskutečně hutná atmosféra dělá z tohoto kdysi kontroverzního snímku evropskou klasiku. Díky skvělé kameře nejde z prostředí ostrova nemít strach, prostě tušíte, že se tam ukrývá něco zlého. Z obrazovky vám kvůli tomu doslova cáká beznaděj na ksicht. Nejlepší scéna byla ta, kdy se nám obr Eastman poprvé ukázal v celé své kráse :) Škoda závěru, který skončil dříve, než bys řekl Antropofág... a taky hororových diváků, kteří ho neprávem opomíjejí.(13.7.2010)

• - Neoficiální remake tohoto filmu vytvořil německý režisér Andreas Schnaas v roce 1999 pod názvem Anthropophagous 2000. (Chatterer)

• - Film je zakázán v Německu, Norsku a do roku 2002 i ve Velké Británii. (gjjm)

• - Plod, který v závěru kanibal konzumuje, je ve skutečnosti králík stáhlý z kůže. (Chatterer)