Divoch

• český

Krásné divošky

• italský

Mio uomo è un selvaggio, Il

The Savage

• francouzský

Le Sauvage

• slovenský

Divoch

Call Me Savage

Komedie / Drama / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1975, 103 min

Především v první polovině velmi zábavná, vtipná a příjemná komedie, kdy se dva zcela odlišní lidé oťukávají, stále se setkávají, aby nakonec zakotvili na opuštěném ostrově. Jenže pak příjde zcela nesmyslná a v duchu romantické komedie zcela nepochopitelná zápletka, která už vtipná ani romantická vůbec není. Velká škoda promarněné šance. Hudba: Michel Legrand(21.1.2011)

Krásný venezuelský ostrov posloužil jako exotická kulisa pro typický příběh. Na chlapa se přilepí ženská v maléru, ten jí má zpočátku naháku a tak milá ženuška použije své největší zbraně. Chlap samozřejmě nezklame a svodům podlehne a od té doby se chová jak pako. Prostě klasická osnova pro ženy "udělej chlapovi jednou dobře a doživotně si s ním budeš moc dělat co chceš" funguje lépe, než kdyby na nás ženský používaly zbraně hromadného ničení. Dá se téhle osnově bránit, ale zvládaj to jenom mistři oboru, jako třeba já. No, ehmm, abych tady nemachroval já bych taky samozřejmě kráse Catherine Deneuve podlehnul a jak ochotně, ale pak bych jí zase měl naháku abych jí mohl podlehnout znova. Film Divoch jsem taky zvládnul, ale zdivočelej jsem z toho teda nebyl a o podlehnutí nemůže být ani řeč.(2.9.2007)

Mlčenlivý mladík Martin není vůbec mladík, ale jinak je obsah distributora celkem přesný. Odhalená (a v roce 1975 ještě mladá) kráska Catherine Deneuve v ráji tichomořského ostrova, co víc si přát. Dokonalá idylka, kterou ovšem narušuje druhá část příběhu, kdy je Nelly pronásledována žárlivým snoubencem. Obstojný dabing TV NOVA (1995; Helena Friedrichová, Ladislav Županič).(29.9.2010)

Začátek má nápad, je svižný, znám více herců -třeba Tonyho Robertse od Woody Allen- a hraje i tady stejně dobře, agilně. Taky bych dodal že je to sice Francouzsko -Italský snímek, ale má americký nádech a to ne náhodou. Nejlepší na filmu ale přijde až po první třetině, kdy je to už jenom mezi Montand a Deneuve na malém ostrově. A já takhle si představuji hru. Mezi herci to jiskří, je vidět že je to baví, i hádky jak mají být, bez toho aby se na to tlačili, -aby z Deneuve udělali jen modelku pro krásu. Jsem s filmem navýsost spokojený. 4/5(22.6.2014)

Záčátek téhle obyčejné romantické komedie je trochu utahaný. Potrhlá Nelly uteče svému násilnému snoubenci a shodou náhod, chtěných i nechtěných, se dostane na téměř opuštěný ostrov, kde "zahradníkovi" bude dělat jen starosti. Tropické prostředí s úžasně azurovým mořem přerušovala jen chuť fláknout postavu Nelly lopatou přes hlavu.(15.1.2011)