Divoch

• český

Krásné divošky

• italský

Mio uomo è un selvaggio, Il

The Savage

• francouzský

Le Sauvage

• slovenský

Divoch

Call Me Savage

Komedie / Drama / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1975, 103 min

Záčátek téhle obyčejné romantické komedie je trochu utahaný. Potrhlá Nelly uteče svému násilnému snoubenci a shodou náhod, chtěných i nechtěných, se dostane na téměř opuštěný ostrov, kde "zahradníkovi" bude dělat jen starosti. Tropické prostředí s úžasně azurovým mořem přerušovala jen chuť fláknout postavu Nelly lopatou přes hlavu.(15.1.2011)

Mlčenlivý mladík Martin není vůbec mladík, ale jinak je obsah distributora celkem přesný. Odhalená (a v roce 1975 ještě mladá) kráska Catherine Deneuve v ráji tichomořského ostrova, co víc si přát. Dokonalá idylka, kterou ovšem narušuje druhá část příběhu, kdy je Nelly pronásledována žárlivým snoubencem. Obstojný dabing TV NOVA (1995; Helena Friedrichová, Ladislav Županič).(29.9.2010)

Začátek má nápad, je svižný, znám více herců -třeba Tonyho Robertse od Woody Allen- a hraje i tady stejně dobře, agilně. Taky bych dodal že je to sice Francouzsko -Italský snímek, ale má americký nádech a to ne náhodou. Nejlepší na filmu ale přijde až po první třetině, kdy je to už jenom mezi Montand a Deneuve na malém ostrově. A já takhle si představuji hru. Mezi herci to jiskří, je vidět že je to baví, i hádky jak mají být, bez toho aby se na to tlačili, -aby z Deneuve udělali jen modelku pro krásu. Jsem s filmem navýsost spokojený. 4/5(22.6.2014)

• vesper001

Ty woe, Yvesi, vždyť ty jsi chytrej kluk, ty divochu, ty woe! Tak jak jsi moh´ jít do takový bažiny, draku? Italský typ komedie, obsazený francouzsky (Yves Montand je co do hereckého naturelu totiž čistokrevný Francouz), no neklape to. I pro Catherine Deneuve pořádný skok stranou, ledová kráska v divočině nemá co dělat, protože se se už na začátku začne rozpouštět jak kostka ledu, nedokonalý mejkap, rozcuch a dokonce zmuchlané šaty… to je skoro jako by Belmondo hrál líného Honzu. Divocha jsem viděla dvakrát a nelíbí se mi čím dál víc.(21.4.2017)

• borsalino

Ač slušné herecké obsazení a snad i dobrý původní záměr, vznikla z toho spíše podprůměrná a ukřičená komedie, plná zbytečností nebo nedotažeností. V podstatě jsem se nudil, protože uhodnout hlavní dějovou linii lze asi po třech minutách a pak už není skoro nic. Za zmínku snad jen stojí Montandův dřívější život, ovšem košatější zápletky jsem se také nedočkal. Takže dvě hvězdičky jen kvůli hereckým osobnostem.(19.1.2011)