Divoch

• Česko Krásné divošky (více)

Půvabná Nelly se právě zasnoubila s venezuelským boháčem Vittoriem. V noci se jí to ale rozleží v hlavě, nahází do kufru pár svršků a jeho honosnou vilu opouští. To ještě netuší, co tím způsobí. Jihoameričané totiž chápou útěk ženy jako druhé nejhorší ponížení po impotenci, a tak rozlícený Vittorio nasadí své špehy. Napoprvé se Nelly podaří uniknout, ale pronásledování pokračuje. Při něm se Nelly seznámí s mlčenlivým mladíkem Martinem, u kterého se ukryje. Vittorio se ovšem lehce nevzdává... (oficiální text distributora)

Snorlax

Za to, že Američani tenhle námět tisíckrát opětovně zpracovali, zjednodušili ho, aby ho i sami pochopili a udělali z něj trapnou rutinu, tenhle předchůdce nemůže. Já jsem se dobře bavila. Příjemná dobrodružná komedie má pěknou hudbu, svižný děj a fešáka a krasavici v hlavní roli. A kde jinde uvidíte Deneuve v montérkách? ()

Jara.Cimrman.jr

"Nakonec mě bil, ale já jsem ho taky bila." Zasnoubit se se žárlivým Venezuelanem může jen pitomá blondýna a tou Nelly rozhodně je. Taky umí krást obrazy, vyhrožovat zničením nového sporáku či potápět lodě, takže si rozhodně zaslouží zásah ananasem do týla. Jen kdyby nebyla tak hezká a kdyby to mezi ní a tím uprchlým Divochem občas nezajiskřilo. Ale já jsem to jiskření, krásu ostrova i vychytralé mrhání financemi společnosti zaznamenal, takže jsem si důvody pro udělení hvězd našel. ()

GilEstel

Hlavní síla Catherine Deneuve je ve smyslnosti její chladné krásy. Film DIVOCH mě v tom utvrdil. Připitomělá impulzivní blondýna, kterou zde hraje, bere herečce její přirozený šarm a staví jí do obyčejného průměru. Nelogicky vystavěný charakter této postavy probouzí v člověku spíše odpor než sympatie. Její nevyzrálé chování často nepůsobí vtipně, ale spíš trapně. Romantická komedie, která je spíš bláznivou taškařicí, se nakonec dočká romantiky spíš tak nějak z donucení. Divím se, že se hvězdy jako Deneuve a Montand nechali vlákat do tak slabého scénáře. Nakonec dávám 3 hvězdy. Několik scén bylo dobrých. 54% ()

Enšpígl

Krásný venezuelský ostrov posloužil jako exotická kulisa pro typický příběh. Na chlapa se přilepí ženská v maléru, ten jí má zpočátku naháku a tak milá ženuška použije své největší zbraně. Chlap samozřejmě nezklame a svodům podlehne a od té doby se chová jak pako. Prostě klasická osnova pro ženy "udělej chlapovi jednou dobře a doživotně si s ním budeš moc dělat co chceš" funguje lépe, než kdyby na nás ženský používaly zbraně hromadného ničení. Dá se téhle osnově bránit, ale zvládaj to jenom mistři oboru, jako třeba já. No, ehmm, abych tady nemachroval já bych taky samozřejmě kráse Catherine Deneuve podlehnul a jak ochotně, ale pak bych jí zase měl naháku abych jí mohl podlehnout znova. Film Divoch jsem taky zvládnul, ale zdivočelej jsem z toho teda nebyl a o podlehnutí nemůže být ani řeč. ()

borsalino

Ač slušné herecké obsazení a snad i dobrý původní záměr, vznikla z toho spíše podprůměrná a ukřičená komedie, plná zbytečností nebo nedotažeností. V podstatě jsem se nudil, protože uhodnout hlavní dějovou linii lze asi po třech minutách a pak už není skoro nic. Za zmínku snad jen stojí Montandův dřívější život, ovšem košatější zápletky jsem se také nedočkal. Takže dvě hvězdičky jen kvůli hereckým osobnostem. ()