poster

Divoch

 • český

  Krásné divošky

 • italský

  Mio uomo è un selvaggio, Il

 • anglický

  The Savage

 • francouzský

  Le Sauvage

 • slovenský

  Divoch

 • anglický

  Call Me Savage

Komedie / Drama / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1975, 103 min

 • otík
  ***

  Především v první polovině velmi zábavná, vtipná a příjemná komedie, kdy se dva zcela odlišní lidé oťukávají, stále se setkávají, aby nakonec zakotvili na opuštěném ostrově. Jenže pak příjde zcela nesmyslná a v duchu romantické komedie zcela nepochopitelná zápletka, která už vtipná ani romantická vůbec není. Velká škoda promarněné šance. Hudba: Michel Legrand(21.1.2011)

 • dopitak
  ***

  Mlčenlivý mladík Martin není vůbec mladík, ale jinak je obsah distributora celkem přesný. Odhalená (a v roce 1975 ještě mladá) kráska Catherine Deneuve v ráji tichomořského ostrova, co víc si přát. Dokonalá idylka, kterou ovšem narušuje druhá část příběhu, kdy je Nelly pronásledována žárlivým snoubencem. Obstojný dabing TV NOVA (1995; Helena Friedrichová, Ladislav Županič).(29.9.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Nakonec mě bil, ale já jsem ho taky bila." Zasnoubit se se žárlivým Venezuelanem může jen pitomá blondýna a tou Nelly rozhodně je. Taky umí krást obrazy, vyhrožovat zničením nového sporáku či potápět lodě, takže si rozhodně zaslouží zásah ananasem do týla. Jen kdyby nebyla tak hezká a kdyby to mezi ní a tím uprchlým Divochem občas nezajiskřilo. Ale já jsem to jiskření, krásu ostrova i vychytralé mrhání financemi společnosti zaznamenal, takže jsem si důvody pro udělení hvězd našel.(12.1.2016)

 • Snorlax
  ****

  Za to, že Američani tenhle námět tisíckrát opětovně zpracovali, zjednodušili ho, aby ho i sami pochopili a udělali z něj trapnou rutinu, tenhle předchůdce nemůže. Já jsem se dobře bavila. Příjemná dobrodružná komedie má pěknou hudbu, svižný děj a fešáka a krasavici v hlavní roli. A kde jinde uvidíte Deneuve v montérkách?(5.10.2013)

 • GilEstel
  ***

  Hlavní síla Catherine Deneuve je ve smyslnosti její chladné krásy. Film DIVOCH mě v tom utvrdil. Připitomělá impulzivní blondýna, kterou zde hraje, bere herečce její přirozený šarm a staví jí do obyčejného průměru. Nelogicky vystavěný charakter této postavy probouzí v člověku spíše odpor než sympatie. Její nevyzrálé chování často nepůsobí vtipně, ale spíš trapně. Romantická komedie, která je spíš bláznivou taškařicí, se nakonec dočká romantiky spíš tak nějak z donucení. Divím se, že se hvězdy jako Deneuve a Montand nechali vlákat do tak slabého scénáře. Nakonec dávám 3 hvězdy. Několik scén bylo dobrých. 54%(17.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace