poster

Winter Days (festivalový název)

 • japonský

  Fuyu no hi

 • japonský

  冬の日

 • anglický

  Winter Days

Animovaný

Japonsko, 2003, 40 min

Producenti:

Tacuo Šimamura
(další profese)
 • Innuendo1987
  ***

  Spíš než fantazijní bych tohle dílo označil jako fantasmagorické (fakt by mě zajímalo co ti animátoři hulili za matroš). Animačně se mi nejvíc líbil Raoul Servais, Aleksandr Petrov a Katsushi Boda. Vtipnou pointou jednoznačně zaválel Mark Baker.(24.11.2013)

 • Idaho
  ***

  Zimní dny jsou obrazová koláž na motivy japonské řazené poezie tzv. „renku“, na jejímž vzniku se podílelo hned třicet pět animátorů z celého světa. Pro Čechy je zajímavé, že jednu z částí stvořil Břetislav Pojar. Hodnotí se to dost těžko…(29.4.2008)

 • hanakonochi
  ***

  Najvyššie hodnotenie si jednoznačne zaslúžia Jurij B. Norštejn a Alexander Petrov. V tesnom závese sú Keita Kurosaka a Reiko Yokosuka. Raoul Servais, Tatsuo Shimamura, Katsushi Boda, ani nas Břetislav Pojar sa nemajú za čo hanbiť. Ostatné animované poviedky považujem za priemerné, ba dokonca dva či tri tu podľa mojho názoru naozaj nemajú čo hľadať a len zbytočne kazia inak krásnu poetickú a hudobnú zložku.(19.4.2015)

 • Tom_Lachtan
  ***

  některé části jsou výtečné (především ty co nejméně doslovné a fantazijní), některé zas naprosto špatné, takové, které dokázali velkým (pro lepší představu třeba jasanovým) kyjem dokonale zabít atmosféru předcházejícího a v jednom případě tím samým kyjem ještě následně atmosféru dokonale zprznit. Využití samotných haiku je také dost různorodé a tak je potřeba to celé ohodnotit průměrem, ono i kdyby byla jedna špatná část na dvě dobré (a tady je to bez tak fifty fifty), tak bude atmosféra v pytli - průzračně čistý průměr s nádechem geniality i odpadu. PS: tenhle film nemá 105 minut, jak udává IMDb a podle ní opisující ČSFD, ale jen něco okolo 40 minut (jak je napsáno i na oficiálních stránkách filmu), přebytečné minuty patří dvd bonusům. 29 / 2(30.5.2013)

 • lubospoti
  ***

  Hodně složité na hodnocení. Zejména díky dost rozdílným kvalitám jednotlivých snímků. Ale jako nápad rozhodně zajímavé.(1.5.2017)