Černý čtvrtek

Thursday

Štvrtok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1998, 83 min (Director's cut: 87 min)

Tento film mám prostě rád... už úvodní scéna se servírkou na pumpě mě dostala, takové tiky občas taky mívám pokud narazím na "podobné lidi" a mít u sebe bouchačku, zachoval bych se stejně. Styl humoru je mi víc než blízký, a hlášky perfektní. Celkový dojem kazí pouze předvídatelný konec a na některých místech škobrtající děj.(8.12.2009)

To se jednou nějakej pan Wood vloupal nějakýmu panu Tarantinovi do baráku vodnes si todtamtaď pytel plnej celkem pěknejch věciček. Jenže jak s tím lez přes všechny ty ploty, strouhy a vejmoly, věci se mu v pytli natřásaly a promíchaly...No a když to konečně přitáh domů, začal ty cennosti postupně tahat z pytle ven a řadit si je pěkně na poličku. Ty věci byly všechny z Pulp Fiction, ale pan Wood si je pojmenoval jinak a vystavil je v jiném pořadí. Jim, Jules a Butch jsou teď nově "Casey", Vincent je "Nick", Miu Wallaceovou pojmenoval "Dallas", Zed je "HillBilly", Bonnie je "Christine", Pumpkin a Lance se spojili do "Ajse". To ale neznamená, že až k němu jednou přijde pan Tarantino na návštěvu, že na Woodově polici nepozná starou ztracenou čórku.(1.10.2010)

Zjevnou inspiraci ranými díly Tarantina a především jeho kultovním Pulp Fiction nelze přehlédnout a objevuje se konec konců v řadě komentářů uživatelů. Nepůvodnost stylu a námětu by nepředstavovala žádný problém, kdyby Skip Woods dokázal stejně kvalitně pracovat s postavami a propracovat podobně rafinovaně scénář. Tarantino se stal kultem právě proto, že dokázal brakové motivy pozvednout na kvalitativně vyšší úroveň a dát tomu takový kabát, aby obsah neurážel ani estéty a intelektuály. Woods sice do svého bijáku angažoval pár prvotřídních zabijáků, psychopatů a ujetých postaviček, obdařil je coolovou image a cynickými hláškami, jenže je to zjevně samoúčelné, postavy jsou jen načrtlé a scénář nedotažený. Woods si od té doby jako režisér už ani neškrtnul a to vypovídá o skutečné kvalitě jeho filmu víc, než okouzlení žánrových fanoušků nad latexovým ohozem Pavlíny Pořízkové nebo kečupovými fleky všude kolem. Celkový dojem: 50 %.(30.9.2010)

9/10 - Skvělej film, kterej sice je inspirovanej Tarantinovými filmy, ale co je na tom kurva špatnýho....? Zápletka a celá dějová linka je přesně podle mýho gusta. Na malym prostoru s pár herci je vystavěnej suprovej příběh s heroinem, pánví, doktorem z děcáku a pětačtyřicítkou v lednici. Film nenudí, naopak s každym dalšim zazvoněnim či zabučenim překvapuje a baví. Skip Woods si to parádně napsal, skvěle zrežíroval a obsadil Pavlínu Pořízkovou, která ukázala to co v dobrym filmu má bejt vidět...... Minulost tě dostihne a já doufám, že mě zas brzy dostihne tahle podívaná...(12.11.2010)

• Jordan

no, ja neviem, aj keď som tento film išiel sledovať bez nejakých očakávaní, na konci (ktorý prišiel náhle a nejako na mňa nezapôsobil) som zistil, že som očakával viac. Paulína predviedla tú najhnusnejšiu a najkrajšiu kurvičku akú som kedy videl (a ktorá umrela v tom najlepšom), rourke predviedol v maličkej roličke toho najslizkejšieho policajta ale ani ďalších pár celkom čiernohumorne ladených napodobenín iných filmov vo mne neprebudili úchvat či prehnané sympatie k tejto gangsterke. škoda(10.6.2005)

• - Aaron Eckhart a Thomas Jane se spolu sešli před kamerou i o rok později ve filmu Molly (1999). (Ajka1)