Černý čtvrtek

Thursday

Štvrtok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1998, 83 min (Director's cut: 87 min)

Neskutocne perfektny film,vrelo odporucam.Uz som ho videl aspon 10x a stale v nom objavujem nove nuansy dialogov a scen(Kladivo,Dr.Jarvis).A ma super slovensky dabing,urcite lepsi ako cesky.Jedine,co mu vytykam je,ze je kratky.Herci vynikajuci,dialogy detto.Take vyborne filmy sa uz dnes netocia.A odkaz vsetkym papagajom,co tvrdia,ze je to vykradacka,co podla mna rozhodne nie je:neopisujte z cudzich komentarov ale majte vlastny nazor!(10.10.2011)

Tvůrci můžou originálního Tarantina jen napodobit - bohužel nemůžou se k němu filmově přiblížit. I když některé prvky byli už v minulosti, pořád se dobře bavíme a filmový divák si připomenul starý dobrý časy krimi/thrilleru s příchutí černého humoru. Hromady mrtvých dealerů, průměrný střih, působivá Pořízková (která nenechala nikoho chladným), když to všechno spojíme, jde o cool/krimi nálož s příchutí Glazerova Sexy Beast.(9.6.2012)

• Jordan

no, ja neviem, aj keď som tento film išiel sledovať bez nejakých očakávaní, na konci (ktorý prišiel náhle a nejako na mňa nezapôsobil) som zistil, že som očakával viac. Paulína predviedla tú najhnusnejšiu a najkrajšiu kurvičku akú som kedy videl (a ktorá umrela v tom najlepšom), rourke predviedol v maličkej roličke toho najslizkejšieho policajta ale ani ďalších pár celkom čiernohumorne ladených napodobenín iných filmov vo mne neprebudili úchvat či prehnané sympatie k tejto gangsterke. škoda(10.6.2005)

První a poslední (zatím) film Skipa Woodse, který si i sám napsal (mimo jiné také scénář pro Wolverina nebo Hitmana) a spoluprodukoval. Dalo by se říct, že hned svým prvním zářezem (mluvím samozřejmě o scénáři) se Woods vyřádil jak se patří, protože jeho další počiny s tímto prvním moc nekorespondují a vyprávějí onu známou baladajku o proměně vlka v kompromisní jehně. A je to škoda, protože prostor pro profesní růst byl nastaven správným směrem. Jistě, Černý čtvrtek není žádné originální veledílo (Tarantino při natáčení tohoto filmu někde na pláži u margarity těžce škytal), stále jde alespoň o zábavně přecoolovaný závod o nejvtipnější hlášku s minimální výpovědní hodnotou - nic, u čeho by se člověk intelektuálně zapotil, žádné nezdolné konstrukce. A když je potřeba nahotinka, je tu Pavlína Pořízková (Paulina Porizkova), která ráda odhodí svůj latexový pidiobleček. Hudba: Luna. 70%(16.11.2009)

Nemusím být filmový teoretik, aby mně došlo, že si Woods bere dialogy od Tarantina a zabíjení od bratrů Coenových. Přesto si ale myslím, že inspirace není totéž, co vykrádání. Nebo má snad Tarantino patent na dialogy a bratři Coenové na chladnokrevné zabíjení? Neřekl bych. Co se mě týče, tak Woods se inspiroval dobře a přizval si k tomu parádní osazenstvo (Eckhart byl hodně dobrej, Pořízková byla dost krásná a Jane mi potvrdil, že umí (ale to od té doby, co jsem viděl Mlhu, vím)). Prostě a jednoduše, kdo má rád černý humor, brutalitu, nahotu a já nevím co ještě, tak může zkusit Černý čtvrtek. Já ho zkusil a nechtěl bych si takový prožít… No, možná to ženské znásilnění Pavlínou… :-)(15.11.2009)

• - Aaron Eckhart a Thomas Jane se spolu sešli před kamerou i o rok později ve filmu Molly (1999). (Ajka1)