Reklama

Reklama

Černý čtvrtek

všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Casey Wells je bývalý drogový dealer z Los Angeles, který se už nějaký čas pokouší žít spořádaným rodinným životem a zapomenout na minulost. Z Los Angeles se přestěhoval do Houstonu, kde pracuje jako architekt a chystá se dokonce se svou krásnou manželkou Christine adoptovat dítě. Vše se zdá v pořádku, ovšem pak stačí jeden jediný čtvrtek a vše je ztraceno. Začne to v okamžiku, kdy se u jeho dveří objeví Nick, jeden z jeho bývalých kompliců. Rád by si u něj několik dnů nechal kufřík a půjčil si Caseyho auto. Casey ho pozve dál, ale nakonec ho přepadnou pochyby a nahlédne do Nickova kufříku. Když uvnitř objeví velkou zásilku heroinu, propadne panice a vše spláchne do odpadu. To však byla velká chyba, protože heroin byl kradený, a zanedlouho se jeho dům a okolí hemží nebezpečnými zájemci o "zboží", včetně Caseyho bývalé milenky Dallas, rastamanského zabijáka a sadistického gangstera Billyho Hilla. A do toho všeho se u dveří objeví dr. Jarvis, psycholog ze sociálního úřadu, který má zhodnotit, zda může být manželům Weelsovým svěřeno do péče malé dítě. Casey se ze všech sil snaží uhrát před Jarvisem roli spořádaného muže, který spolu se svou stejně spořádanou manželkou touží po dítěti, jenže pak ho zradí Dallas, která vyzradí vše o jeho kriminální minulosti. Zatímco Jarvis rozzlobeně odchází, Billy Hill zastřelí Dallas a chystá se na Caseyho. Ten ho však přemůže a uklidí do sklepa stejně jako předtím rastamanského zabijáka. Zdaleka však nemá vyhráno, protože nejprve mu zavolá zraněný Nick, aby mu prozradil, kde jsou ukryty dva miliony dolarů za prodané drogy, a vzápětí se objeví úplatný policajt Kasarov, který chce peníze i heroin. Casey si uvědomí, že jedinou jeho šancí, jak ze zapeklité situace vyjít se zdravou kůží, je poštvat všechny proti sobě a pak přesvědčit manželku, aby s ním natrvalo odjela do Francie. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (81)

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Docela sympatická jednorázovka, který neni černý humor cizí. Herecký obsazení slušný, nejlepší byl samozřejmě Eckhart. Pavlína Pořízková byla sice můj vkus až příliš vychrtlá, jinak to ale byla pořádná "děvka":) Chtělo to ještě trochu víc zapracovat na příběhu a taky výpravě, která byla hodně strohá (to měl však možná na svědomí nízký rozpočet), tři slabší hvězdy. ()

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

Vtipný jak všichni ti "top uživatelé" čsfd, který nedělaj nic jinýho, než že jeden od druhého zběsile opisujou, až se jim z toho sjednotily krámy, najednou nadávaj, jak ten film je neoriginální a vykrádající. Jen se podívejte, jak to píšou zase všichni stejně. Občas mám pocit, že by čtenář zdejších stránek měl hltat jenom moje komentáře (a možná těch lidí, co mám v oblíbenejch)... :-) Ale k filmu. Skip Woods byl v době natáčení nula a ve svý podstatě nulou je pořád. Eckhart a Rourke sou sice super herci, ale prostor dostal(i) jiný a tak nečekejme moc. Je to jednoduchý, taková karma v praxi. Když seš fakt velká svině, tak jednoduše nestačí si říct konec a čekat štěstí. Jeden den se to všechno děsně kurví, ale protože seš schopná svině, tak se z toho nějak dostaneš, ne? Průměrně vtipný, málo sexy a na jedno zkouknutí proč ne. A podle mě je to žánrově víc než cokoliv jinýho komedie, jinak du s hodnocením dolů. ()

Reklama

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Tvůrci můžou originálního Tarantina jen napodobit - bohužel nemůžou se k němu filmově přiblížit. I když některé prvky byli už v minulosti, pořád se dobře bavíme a filmový divák si připomenul starý dobrý časy krimi/thrilleru s příchutí černého humoru. Hromady mrtvých dealerů, průměrný střih, působivá Pořízková (která nenechala nikoho chladným), když to všechno spojíme, jde o cool/krimi nálož s příchutí Glazerova Sexy Beast. ()

Deyw

všechny recenze uživatele

tenhle film je takovy velky WTF a to hlavne kvuli porizkovy :D mezi takovyma hercema, hraje dost vyznamnou roli ceska.. :D uz jenom ze zajimavosti dobry (hlavne jeji manzel ma prijmeni Ocasek, ja myslel ze si delaj prdel, ale to je real vole :D ), ale film je lepsi prumer..presne takovy to kdyz se neco sere tak se posere vsechno a je to vpici.. :D ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Väčšina tunajších komentátorov vyčíta tomuto "komornému krváku" neoriginálnosť a plagiátorský syndróm. Neverte tomu. THURSDAY je čiernočierna jednoaktovka nakrútená s entuziazmom všetkých zúčastnených. Samozrejme postráda morálne, emocionálne prípadne iné posolstvo. Ale Vážení, kto očakáva nejaké posolstvá v dnešnom vraj-postmodernom, zvrátenom a vyprázdnenom svete. Ja som sa bavil, som ešte normálny ? Poznámka: PAULINA ako sexi perverzná vrahyňa je neodolateľná. (10.6.2005) ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Aaron Eckhart a Thomas Jane se spolu sešli před kamerou i o rok později ve filmu Molly (1999). (Ajka1)

Reklama

Reklama