Mladá absolventka právnické fakulty Emily Reedová dostane místo u velké právnické firmě jako asistentka vitální Claudie Lionesové. Odlétá s ní do Rio de Janeira, kde mají zachránit firmu provádějící rekonstrukci hotelového komplexu u moře. Tady se dívka za zvláštních okolností seznámí s podivínským milionářem Jamesem Whaleerem. Jejich vztah plný jiskřivého erotického napětí, prochází řadou proměn. Emily se do záhadného Whaleera zamiluje, stejně jako před lety její nadřízená Claudia. (oficiální text distributora)

Boogeyman

V mém dětství šlo o zakázaný film. Rodiče si ho pouštěli po nocích a já je zoufale prosil, abych se mohl dívat také. Nikdy jsem je neudolal, ale z mých nájezdů do obýváku jsem několik scén přeci jen pochytil.a tak jsem si na Smyslnou orchidej uchoval vzpomínky jako na něco šokujícího, vulgárního a nevhodného. Včera jsem zjistil, že moje podvědomá ikona erotického filmu je vlastně docela impotentní. Za ta léta představ a skládání střípků mi v hlavě vykvetla fáma, že se jedná bezmála o porno a ono je tam míň erotiky než v bežné současné teenagerské komedii. Ono Rourkeovo charisma je nepopiratelné (ačkoli si myslím, že dnes by do své role zapadl ještě lépe) a hlavní hrdinka je krásná, ale ta vášeň a smyslnost se vytratila, spíš je to takový flirt rozmazleného fracka a upejpavé hysterky, kdy největší emoce vzbuzuje vedlejší postava J. Bissetové a uhrančivé lokace nedostavěného, rozpadajícího se hotelu. Naštěstí ta podivná, frustrující a skličující atmosféra neztratila na působivosti ani po těch zhruba 15ti letech! Ale i tak, Král je mrtev, ať žije Král (Základní instinkt). ()

Wiluna

Tak pre odľahčenie - Každá žena je herečkou od narodenia, to je známy fakt. Ale potom prichádza výnimka, hlavná hrdinka filmu - nádherná, vzdelaná, neskutočne zvodná a pritom panensky nevinná Emily Reed, ktorej jediným talentom je asi šikovnosť v rúbaní vysoko, keďže je na polceste dostať pohľadného milionára. Ale pozor, nepôjde to tak poľahky lebo......on by aj chcel, aj ona by chcela, ale stále nevedia či áno alebo nie.... a takto bakano tú Emily naťahuje milionár celý film, aj keď mu ona jasne vysiela signály, že je pripravená ho skutočne milovať. Lebo je dobrý muž. 🙈 Z hereckého talentu krásnej „herečky“ Carré Otis neuvidíte ani štipku. Ale tak aspoň je sama sebou a nič „nehrá“!!! Vo „vypätých“ momentoch, keď má zahrať kus emocionálneho prejavu jej hlas znie veľmi zvláštne, ako keby slečna trpela akýmsi hormonálnym neduhom, ale vizuálne sa to dá zvládnuť. Jasná mustra inšpiračných ideí pre novodobé nepodarky točené v podobnom štýle (50, 365...). ()

lioncel

Rourke měl ve své době víc než slušně našlápnuto a my všichni tenkrát čekali něco jako další : 9 a 1/2 týdne .. reklama a celý ten humbuk kolem filmu slibující ještě větší erotického dusno potvrzoval naše očekávání .. ale to se bohužel vůbec nenaplnilo, bylo to ve své době velké filmové zklamání .. možná největší … ()

waits odpad!

Soft pornový scénář nižší kategorie, upocené scény stejného ranku. Carre Ottis obsazena i přes naprostý nedostatek filmařského sex appealu, Mickey Rourke olezlý víc než v 9 a půl týdne. Filmařsky to nemohlo zaujmout snad nikoho, panebože. A koho tak tohle mohlo vzrušit sexuálně? I v roce 1989 byla v půjčovnách řada filmů, která si na nic nehrála a divákovi zvedla aspon chloupky na rukou. V roce 2018 to možná může zaujmout divačky všech těch nedomrlých stupnů šedi. U pánů, no, zkuste zajít do nejbližšího podniku s obyčejným tancem u tyče, dráždivější zážitek zaručen. ()

EvaM

Tento film má nezajímavou zápletku, kde vlastně ani nevíte o co tu běží. Je v něm ale opravdu výborný sex. A to nemyslím vůbec na muže, kteří mají sexu na internetu všude plno a mají raději tvrdé porno, ale především na ženy. Pravého sexu pro ženy je totiž velice málo. Všechny erotické filmy nebo alespoň většina je zaměřena na muže a jejich potřeby. Zahrnují vždy podprůměrné husičky bez ducha, se kterými si muži dělají vše podle vlastních choutek a jim se to velice "líbí". Z diváckého hlediska pro ženy jsou veškerá porna na jedno brdo a trapná, velice vyumělkovaná a nereálná. Inteligentního sexu ve filmech je opravdu pouze poskrovnu. Takže milé ženy, opravdu doporučuji. ()

• Film se natáčel v Bahii, v Riu de Janeiru v Brazílii a v New Yorku. Staveniště hotelu byla ve skutečnosti kostra hotelu v Salvádoru, který nebyl nikdy dokončen. Zhroutil se o několik let později po několika desítkách let, kdy stál opuštěný. (rafix)
  • Film se dostal na titulní stránky novin ve chvíli, kdy se objevilo tvrzení, že soulože v něm nebyly hrané, nýbrž skutečné. Oba hlavní protagonisté však fámu popřeli. (aluna)