Thor: Neporazitelný barbar (neoficiální název)

• italský

Thor il conquistatore

Thor the Conqueror

Dobrodružný / Fantasy

Itálie, 1983, 91 min

Tonino Ricci

• corpsy

Rok 1983 musel pre fanúšikov Sword nad Sorcery predstavovať jeden veľký zmätok. Vzniklo totižto 8 snímkov napodobujúcich Conana a väčšina pochádzala z Talianska. Vrátane THORA. Vychádza však zo všetkých najsmutnejšie a najlacnejšie. Spichnutý za pár lír v nejakom miestnom lesíku, s minimom dialógov ( zato s maximom monológov šamana Etnu, ktoré pôsobia dosť rušivo ) a nejakou tou rezanicou.(21.9.2017)

CROM !!!(14.3.2018)

• Scaevola

Taková béčková (no dobře, ať nepřeháním)... céčková fantasy jednohubka beze smyslu a směřování, kompletně natočená v chudobných exteriérech a s herci, kteří patrně stáli před kamerou poprvé a naposledy nebo se tak alespoň zdatně dokázali tvářit a se stejným zápelem i bojovat. Dokonce se tu vyskytly i triky, o nichž však nedokážu říci, zda jsou vynalézavé či dětinské (Jaký vůbec měla smysl scéna s duchy a kostlivci?). No a mimo soutěž - co mne nejvíc srazilo do kolen, byl neskrývaný machistický podtón, který sice dobře zapadá do barbarského ladění snímku, pročež bych byl ochoten akceptovat ho, ale zároveň vás donutí zamyslet se, v jakéže době snímek vzniknul, co tím vším chtěl režisér říci a proč, u všech bohů, nechával patrně úchylného čaroděje neustále sledovat, co dělá mladý bojovník se svou otrokyní po večerech?!(8.10.2015)