poster

Lamerica (festivalový název)

 • Itálie

  Lamerica

Drama

Itálie / Francie / Švýcarsko, 1994, 115 min

Režie:

Gianni Amelio

Kamera:

Luca Bigazzi
(další profese)
 • shantim
  ****

  Na jedné straně konec socialismu a na druhé dravý a všeho schopný kapitalismus. To byla Albánie na začátku devadesátých let. Nikdo ničemu a nikomu nevěřil. Jedinou nadějí byla emigrace do Itálie, kde jsou krásné ženy, peníze, svoboda a budoucnost. Na pozadí tohoto dějinného zvratu se odehrává příběh dvou ztroskotanců. Jeden, Ital, propuštěný po padesáti letech z vězení a nucených prací, k nimž byl odsouzen v Albánii za to, že během války bojoval za mussoliniho Itálii. Druhý, také Ital, podveden obchodním partnerem zůstává zcela sám a bez prostředků v cizí zemi. Z obou se stávají uprchlíci, stejně jako desetitisíce Albánců kolem nich. Jejich jedinou nadějí je země zaslíbená ... Lamerica. 85% hvězdiček(15.1.2011)

 • Baldrick
  *****

  Film z přelomu věků, ze země, kde včera znamená středověk a na zítřek se raději neptat. Svým způsobem velmi netradiční roadmovie z velmi netradiční "zemičky". Plus (zejména na poměry italské kinematografie) perfektně vybalancovaný mix humorných i tragických stránek života, nota bene s takovým námětem...(29.3.2014)

 • d-fens

  ocenenia : European Film Awards 1994 - Najlepší film(25.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace