poster

Hlídka v poušti

 • Sovětský svaz

  Trinadcať

 • Sovětský svaz

  Trinadtsat

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Тринадцать

  (Sovětský svaz)
 • slovenský

  Hliadka v púšti

 • anglický

  The Thirteen

Dobrodružný / Válečný

Sovětský svaz, 1937, 90 min

Režie:

Michail Romm

Scénář:

Michail Romm

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Sarkastic
  **

  Vášnivý polibek musí být! Nechtěného humoru a podivně vyznívajících scén bylo ve filmu podstatně více, avšak zdaleka to nebylo takové utrpení, jaké jsem původně čekal (i vzhledem k nudnému a sterilnímu začátku). Počáteční mírně hlemýždí tempo se sice ani v průběhu nijak zvlášť nezrychlí, přesto jsem se zase tak moc nenudil. Očividná snaha o autentičnost nevyznívá nějak extra toporně (místy dokonce naopak…no, scény s balalajkou tím na mysli zrovna nemám), ale především mě film překvapil tím, jaká jatka rozpoutal (nebo přesněji, na čí straně). Tím, co naopak zcela vyplnilo moje očekávání, byl konec s ideologickým podtextem (který byl však silně zřetelný po celý film, takže tohle vyústění vzbudilo tak maximálně úsměv). Celkově to vidím na 2*.(20.4.2015)

 • Ej Hlemýžď
  **

  O boji třinácti sovětských pohraničníků proti převaze basmačů někde v poušti ve střední Asii. Tento film silně přpomíná snímek Sahara, kde šlo také o boj o zdroj vody, akorát, že zde bojovali Amreičané s Němci, jinak skoro totéž.(30.12.2006)

 • Flego
  **

  Raná tvorba Michaila Romma bola značne pod vplyvom boľševickej revolúcie v roku 1917 a v tomto znamení sa nesie aj tento film. Je to dobrodružný príbeh, v princípe komorný, o skupine trinástich červenoarmejcov, ktorí uviazli v púšti pri malom zdroji vody. O tú má však záujem aj skupina "bielych"... Romm sa síce prvoplánovo vyhýba propagande, tá je však cítiť. Taktiež navzdory slušnej minutáži by bolo vhodnejšie namiesto súdruhovania a vyžadovania si poslušnosti spoznať charaktery postáv. Tretí komentár.(14.12.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace