Půlnoční filmy (festivalový název)

• Kanada

Midnight Movies: From the Margin to the Mainstream

Dokumentární

Kanada / USA, 2005, 88 min

Objevné, vtipné, nostalgické a zasazující probírané tituly do širšího kontextu. Pro úvodní seznámení s často mylně vykládaným konceptem půlnočních filmů ideální. Škoda, že na projekcích nebylo pořízeno více záběrů, pouhá slova, s jakkoli velkým nadšením pronášená, zrovna v tomto případě nestačí.(2.6.2011)

Je to skvělé. Jen nevím, jestli tím, že je skvělý ten dokument nebo ty filmy o kterých je. O většině těch půlnočních filmů jsem nikdy neslyšel, ale po tomto dokumentu mám chuť to hned napravit. Ale asi bych to nedokázal víc než jednou a ne 3000x jako jeden z diváků v dokumentu.(6.7.2005)

Úplně mě mrzí, že jsem nemohl být v 70. letech v USA na nějaké půlnoční projekci, protože ta atmosféra tam! Dostal jsem chuť se znovu podívat na Rocky Horror Picture Show :)(3.7.2005)

Fenomén polnočných filmov predstavuje také klasiky večerného kina ako EL TOPO (1970), NIGHT OF THE LIVING DEAD (1968), THE HARDER THEY COME (1972), PINK FLAMINGOS (1972), THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW (1975) a ERASERHEADa (1977) ako kultové záseky, ktoré stáli za dlhoročným úspechom filmového undergroundu. Časy sa ale menia a s nimi aj spoločnosť v ktorej žijeme.(29.5.2020)

• kikuka

..keby som potrebovala základné informácie pre ďalší rešerš, veľmi rada po tomto dielku siahnem..ale obdobné dokumentárne filmy som zvykla odchytávať na VH-1, tzn. základná rutina rutinne urobená, s povinnými cvikmi..(10.8.2005)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2005 - Nesúťažný výber (polnočná projekcia)(19.5.2014)

Hodina a půl je na tento dokument možná moc. Zajímavé je, že záběry z Night of the living Dead i komentáře G.A. Romera jsou velmi podobné těm z dokumentu The American Nightmare (2000)(16.12.2007)

• Filip.S

Skvelý obsah, ale veľmi priemerný VH-1 dokument...(7.8.2005)