Půlnoční filmy (festivalový název)

• Kanada

Midnight Movies: From the Margin to the Mainstream

Dokumentární

Kanada / USA, 2005, 88 min

Objevné, vtipné, nostalgické a zasazující probírané tituly do širšího kontextu. Pro úvodní seznámení s často mylně vykládaným konceptem půlnočních filmů ideální. Škoda, že na projekcích nebylo pořízeno více záběrů, pouhá slova, s jakkoli velkým nadšením pronášená, zrovna v tomto případě nestačí.(2.6.2011)

Je to skvělé. Jen nevím, jestli tím, že je skvělý ten dokument nebo ty filmy o kterých je. O většině těch půlnočních filmů jsem nikdy neslyšel, ale po tomto dokumentu mám chuť to hned napravit. Ale asi bych to nedokázal víc než jednou a ne 3000x jako jeden z diváků v dokumentu.(6.7.2005)

Úplně mě mrzí, že jsem nemohl být v 70. letech v USA na nějaké půlnoční projekci, protože ta atmosféra tam! Dostal jsem chuť se znovu podívat na Rocky Horror Picture Show :)(3.7.2005)

• kikuka

..keby som potrebovala základné informácie pre ďalší rešerš, veľmi rada po tomto dielku siahnem..ale obdobné dokumentárne filmy som zvykla odchytávať na VH-1, tzn. základná rutina rutinne urobená, s povinnými cvikmi..(10.8.2005)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2005 - Nesúťažný výber (polnočná projekcia)(19.5.2014)

Hodina a půl je na tento dokument možná moc. Zajímavé je, že záběry z Night of the living Dead i komentáře G.A. Romera jsou velmi podobné těm z dokumentu The American Nightmare (2000)(16.12.2007)

• Filip.S

Skvelý obsah, ale veľmi priemerný VH-1 dokument...(7.8.2005)