poster

Máňa po deseti letech (TV film)

Dokumentární

Česko, 2003, 54 min

Režie:

Olga Sommerová

Scénář:

Olga Sommerová

Kamera:

Jakub Sommer

Střih:

Jakub Voves
(další profese)
 • Marator
  *****

  Takových ztracených duší potkáte snad v každém městě několik. Projdete kolem nich, na chvíli se zamyslíte nad jejich osudem, přispějete na jízdenku nebo jídlo v podobě vína a cigaret a tím to pro vás končí. Olga Sommerová vám ukaže jednu z těchto rezignujicích bytostí. Máňu v koženým, kradeným kabátu, které již svíčka životních ideí bohužel dávno dohořela...(14.7.2013)

 • CheGuevara
  ****

  Spíš než dojemná, je tato storka jedné čórky smutná. Jak tenká je hranice mezi exhibicionismem a upřímností. Máňa je jen jedna z mnoha a jsem rád, že Olga Sommerová to dokáže připomenout s neskrývaným soucitem. Jen mám trošku pocit, jestli se Olga příliš nepasuje do role mesiáše a vykupitele. Ale to nechť posoudí sama Sommerová, ostatně udržet si u tohoto příběhu odstup je nadlidský výkon. Ale myslím, že Helena Třeštíková si s podobným tématem vyrovnala mnohem lépe a po svém.(19.4.2010)

 • poz3n
  ***

  Olga podle mě našla v Máně trefu do černého a "perfektní" postavu pro dokument. To rozhodně platí pro původní krátký dokument. Když se ale k Máně vrací po deseti letech, brzy vám, a stejně tak to potom i došlo samotné Sommerové, dojde, že Máňa je a navždycky i bude v neustále se opakujícím kolotoči, ze kterého prostě vystoupit nechce, anebo nedokáže (chvílemi to vypadá tak, chvílemi onak), což samotný dokument po chvíli degraduje v takový malý kolovrátek. Podle mě by řešením bylo, zkrátit ho na nějakou půl hodinu a prostě jen ukázat, že Máňa je furt stejná, jen má trochu jiné brýle a zuby, ale že je furt tam, kde byla. Takhle člověk pořád čeká na nějaký zvrat, na to, že Máně něco dojde, ale to bohužel dřív dojde divákovi, že se ničeho nedočká. 6/10(17.4.2014)

 • anitae
  ****

  Naposledy jsem viděla Máňu v tv letos po amnestii - a mysliím, že se opravdu nezmění. Ona už prostě bez vězení a tamního režimu nemůže žít. K dokumentu: věčně ubrečená Máňa, nejsem si jistá do jaké míry je to u ní duševní porucha, "jednoduchost" či "vychcanost";) Pro připomenutí: Máňa zpívá u hradní stráže, "Mánina" osudová, Máňa ukazující jizvy po brutálním napadeni, Máňa na úřadu práce, Máňa odříkávající modlitbu Páně-Otčenáš a její přání ať může krást alespoň 14 dní než ji chytnou a několikrát zmíněná ne/okradená Kalkušová...(27.7.2013)

 • Fr
  ***

  ,,JÁ JSEM BYLA TENKRÁT PŘÍŠERA...“ /// Ten dokument mohl bejt třeba vo tom, že na světě máme všichni nějaký poslání (proč by tady jinak Máňa byla?). Tohle je ale jen (a jen!) zpověď houpacího koně ženskýho rodu. Co čekáte vod takovýho dokumentu? Něco jako vejlet do Zoo? Tak to máte za 5*! Něco jinýho? LIDI JÁ SKOČÍM! MĚ UŽ TO TADY NEBAVÍ! (Skoč! Skoč! Kurva SKOČ!) Myslím, že tenhle dokument by mohl posloužit k tomu, aby se rozpoutala diskuse, kdo může a kdo nemůže žít v týhle republice. (á panáček je rasista! DYSKRYMYNACE!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jmenuji se Nick Fury, jsem ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D. a mým úkolem je sestavit tým k odvrácení světový katastrofy. Zatím jsem sehnal Rendu, Kačku a potřebuju ještě … . /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(9.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace