Kobylka a mravenec

Grasshopper and the Ant, The

Dragonfly and the Ant, The

Animovaný / Krátkometrážní

Rusko, 1913, 5 min

Průměrný krátký film, na kterém je zajímavý především rok vytvoření a použití animovaných miniaturních loutek, které věrně a reálně zobrazují fyziologické pohyby a stavbu těla. Ve své době ojedinělé dílo, dnes pomník zajímavému tvůrci animovaného filmu.(28.4.2008)

Príbeh pekný, no zas ten hmyz, aj keď mi je jasné, že je to od Ezopa, no Starewicz si to vybral a celkovo až tak sa mi to nepáčilo, ale beriem, je to trocha poučné a na svoju dobu zaujímavé.(14.7.2015)

Na rok 1913 je toto ruské video asi geniálne a prepracované, inak tu chýba lepšia pointa alebo vyústenie.(15.4.2009)

• Estrellita

Známá bajka zpracovaná do filmové podoby. S přihlédnutím k roku vzniku se nejedná o takovou katastrofu, ale upřímně řečeno, stokrát radši si bajky přečtu než bych je měla sledovat v takovéhle formě. 40%(18.9.2013)

Ne tak geniální jako Pomsta kameramana, ale i tak dost dobré, tentokrát už především díky výtvarné stránce, nikoliv stránce dějové. Škoda, že takových hmyzích filmů neudělal Starewicz víc.(15.1.2014)

Pokud dobře vím tak je to z roku 1911 a ne z 1913. Příběh tentokrát jednodušší, mravenec se sekerou (doba se mění) pobaví. 3/5(27.11.2014)

Mrazivý (a to doslova) konec. Starewicz se držel Ezopovy bajky pečlivěji než třeba Disneyho o 21 let mladší Grasshopper and the Ants (což je ale zase víc přizpůsobeno dětskému divákovi). Je zvláštní, že se do názvu dostala vážka (стрекоза), třebaže jak v původní bajce, tak v tomto jejím zpracování vystupuje kobylka.(4.10.2009)

Tažko hodnotiť,ale keď sa pozriem na rok výroby, na pohyby stvorení a niektorých detailov tak si to určite zaslúži 4*.(14.4.2009)