Na pokraji smrti

Na pokraji smrti

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2002, 95 min

• Jara.Cimrman.jr

"Alcatraz je špatné místo pro špatné lidi. Pokud za jeho zdmi panuje jisté nepohodlí, má to tak být." Ale taky se tam dají sehnat informace o poloze zlatých cihel, takže pro vycvičené komando by jistě bylo hračkou je získat, kdyby za mřížemi nečíhal vynikající bijec, střelec, myslitel, akrobat, radista a pravděpodobně i jogín - tedy vězeň 1137. Mě to tedy neškodně pobavilo a taky mne uhranula sexy teroristka Čtyřicetdevítka, což je od béčkové seagalovky přesně to, co jsem čekal.(20.11.2015)

• chef

Steven aka #1137 ma od začiatku filmu na hlave čiernu šatku a každý oddaný fanúšik jeho filmov už vie čo to znamená... áno, čaká nás veľa strielania do Stevena, dlhé pohľady a husté dialógy, skákanie na tlmiace nadrace, ktoré réžia nevystrihla zo záberu, helikoptéra, 12 veľkých výbuchov, kopance, inteligentný záporák, ktorého oklamal celý svet, druhá helikoptéra kde sa navzájom všetci kopú, monológ hlavného záporaka o nespravodlivosti, plamene, pasce ala MacGyver, ďalšie helikoptéry a veľa veľa odkazov na Matrix - od kabátikov záporakov, cez kopancové scény až po soundtrack. Na rozveselenie nám scenár ponúkol aj bandu asi 5 Niggas pod vedením najviac coolového Ja Rule, bez ktorých by to Steven tentokrát určite nezvládol.(8.12.2007)

• HiddenDragon

(bacha spoilery) Klasicke seagalovske becko vykradajici Skalu a s cernymi oblecky alá Matrix nebo Underworld. Nebylo to az tak spatny, jak jsem cekal. Na odreagovani to ujde, ale bylo tam zas hodne nelogicnosti, hlavne to, ze se vsichni pohybuji po veznici sebejiste jako by to byl jejich obyvak, nebo ze kdyz dostanou vezni moznost uniknout, zkusi jednu cestu po lane a smitec....kdybych ja mel byt na dozivoti v Alcatrazu, tak si vykousu i diru do zdi...tady si manici hrajou basket, doslova. (zlaty Shawshank :) A dost me stvaly zpomalene, ale trhane zabery. Miliarda kulek, skoky jak ze Spider-Mana a docela slusnej soundtrack alá Resident Evil. Aspon ze v bitkach tu Seagal nevypadal kupodivu trapne.(5.8.2013)

• strougy

Tak se to Seagalovi nakonec povedlo. Dospěl už na absolutní filmové dno, odkud už snad ani není cesty zpět. Něco jako toto se vidí skutečně málokdy. Asi poprvé jsem viděl "herce", co ať už má vtipkovat, brečet či se mlátit s padouchy, tak nezmění ani na chvilku výraz. Navíc je Steven už fakt celkem tlouštík a nevěřim mu ani za mák, že by ještě zvládl někoho zmlátit (zvlášť speciální komando), což je u takového filmu celkem problém.(10.6.2007)

• Tom Hardy

Vezmeme hodně cool místo, vezmeme bandu cool černochů, do středu toho všeho dáme cool kočku v černé kůži a ultracool Seagala a natočíme to tím naprosto nejcoolovějším způsobem... njn, když některé producenty baví vyhazovat peníze, je to čistě jejich věc. Oni z toho musejí platit chod společnosti, mě to naštěstí stojí jen trpělivost a trochu času...(27.11.2005)

• - Scény z vězení byly natáčeny ve starém STASi vězení v Berlíně. (becki_tu)

• - Pri natáčani učil Steven Seagal (Sasha) Niu Peeples nejaké bojové úkroky. (Seag)

• - Scénář k filmu byl napsán již před deseti lety pod názvem The Rock (Skála). V té době byl však zfilmován jiný scénář se stejným názvem, a tak tento scénář musel “počkat“ deset let, než byl zfilmován. (becki_tu)