Reklama

Reklama

Na pokraji smrti

  • USA Half Past Dead (více)
Trailer

Obsahy(1)

Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (184)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Alcatraz je špatné místo pro špatné lidi. Pokud za jeho zdmi panuje jisté nepohodlí, má to tak být." Ale taky se tam dají sehnat informace o poloze zlatých cihel, takže pro vycvičené komando by jistě bylo hračkou je získat, kdyby za mřížemi nečíhal vynikající bijec, střelec, myslitel, akrobat, radista a pravděpodobně i jogín - tedy vězeň 1137. Mě to tedy neškodně pobavilo a taky mne uhranula sexy teroristka Čtyřicetdevítka, což je od béčkové seagalovky přesně to, co jsem čekal. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Absolutně nevychytaný film, kde Steven Seagal aikiduje jak může, ale nevynese mu slávu ani o píd i když na to chvílemi vypadá. Akce je dalo by se říct relativně dost, problém je, že to je neuvěřitelně trapné, ubohé, neuvěřitelné, přehnané a vtipné obzvlášť. Pár rolí mi přišla opravdu nesympatická, čímž poukazuju na tu ženskou, která se tvářila na největší masovou vražedkyni století, hlavně díky speciálnímu pohybu, díky kterému dokáže uhnout projektilu z devítky, který se na ní nadčasovou rychlostí žene. Děs běs, ale musím se přiznat, že chvilková pře-akčnost a překvapivě Steven Seagal mě udrželi v křesle až do samotného konce a právě proto přidávám, alespoň jednu hvězdičku, páč nudné mi to ani nepřišlo oproti jiným Seagalovým filmům. --- Ať to dělal kdokoliv tak byl dobrej - Ale vy jste lepší. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No tak tohle me docela mile prekvapilo. Jeden z tech lepsich novejch Seagalovo filmu. Pribeh neni uplne nejdementnejsi a je pekne sviznej. Seagal vypada sice jako tlustej duchodce, ale aspon je normalne oblecenej a nerika ty svoje obvykly trapny hlasky. Taky se moc nerve, ale spis strili, coz je taky dobre. Skoro 3/4 filmu se tu jen strili a je videt, ze se reziser snazil, aby akce byla co nejvic cool a to se mu povedlo. Nechapu to nizky hodnoceni, podle me to je prumernej akcni film. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Vezmeme hodně cool místo, vezmeme bandu cool černochů, do středu toho všeho dáme cool kočku v černé kůži a ultracool Seagala a natočíme to tím naprosto nejcoolovějším způsobem... njn, když některé producenty baví vyhazovat peníze, je to čistě jejich věc. Oni z toho musejí platit chod společnosti, mě to naštěstí stojí jen trpělivost a trochu času... ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Dajte mi helikoptéru, lebo začnem plniť vrecia na mŕtvoly.“ (Pseudo)tvrdého rapera Ja Rula by som bol schopný ako-tak (skôr ako) akceptovať v trápnej komickej roličke natvrdnutého poskoka, ktorého stále všetci kopú do zadku a nakoniec mu niekto vystrelí mozog z hlavy. Ako tvrdého grázla z ulice, pri najbližšej príležitosti používajúceho streľbu obojruč? Ani náhodou, bejby. A Seagal? Ten tentokrát vyzerá mimoriadne fyzicky odpudivo. Takže renomé hercov zachraňuje aspoň drsňák Morris Chestnut (Jaskyňa, dvojky Anakondy a Prepadnutia v Pacifiku). Tým ale klady končia (no dobre, musím ešte spomenúť pôsobivú dekoráciu zhavarovanej helikoptéry a samopal zaseknutý v hermeticky sa uzatvárajúcich dverách, ale na 95-minútový film troška málo, nie?). Akcia je idiotská, sci-fi vložky bizarné (Alcatraz budúcnosti?) a dialógy silené („Poďme sa spolu porozprávať.“ – „So sviňami sa nerozprávam.“). ()

Galerie (71)

Zajímavosti (7)

  • Záběry parašutistů vyskakujících z letadla byly použity z filmu Navy SEALS (1990). (becki_tu)
  • Některé záběry z helikoptéry byly použity z vystřižených materiálů k filmu Skála (1996). (becki_tu)
  • Nia Peeples natáčela všechny kaskadérské a akční scény sama. (becki_tu)

Reklama

Reklama