Reklama

Reklama

Na pokraji smrti

  • USA Half Past Dead (více)
Trailer

Obsahy(1)

Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (185)

Tyler 

všechny recenze uživatele

Seagal je pro mě živá legenda akčního žánru a tak mě docela mrzí, když se objevuje ve filmech jako je "Na pokraji smrti". Ale na nájem si člověk nějak vydělat musí...Skoro všechno je tady špatně - od třetiřadého scénáře, jenž jde ruku v ruce s neschopnou režií a zmateným střihem, po většinu akčních scén. Na druhou stranu Steven v sobě pořád má to svoje charisma, které prostě bude fungovat, i kdyby měl o dalších třicet kilo navíc a některé scény jsou docela povedené. A jsou to především ty, ve kterých se objevuje (na tento film přímo lahůdková) mrcha s modrými očními stíny Nia Peeples...Vzpomínáte si na seriál "Walker, Texas Ranger"? Ano, je to opravdu rangerka Sydney. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Toto že je akcia pre veľké plátno? Poznám XY videobéčok, ktoré by si to zaslúžili viac ako toto dielo, ktoré nemá ani kvapku invencie či originálnych nápadov. Je to síce malinký krôčik od fiaska, ale ak sa budete baviť na úkor tvorcov, ktorý to zrejme mysleli naozaj vážne, keď sa ich myšlienkové pochody rozhodli natočiť ultracoolový superakčňák, budete spokojný. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Vezmeme hodně cool místo, vezmeme bandu cool černochů, do středu toho všeho dáme cool kočku v černé kůži a ultracool Seagala a natočíme to tím naprosto nejcoolovějším způsobem... njn, když některé producenty baví vyhazovat peníze, je to čistě jejich věc. Oni z toho musejí platit chod společnosti, mě to naštěstí stojí jen trpělivost a trochu času... ()

Drnqonovic 

všechny recenze uživatele

A tohle už je dno, ze kterého se Steven nevyhrabal. Vypadalo to, že po Lovci policajtů přejde s úspěchem na novou vlnu, ale to by nesměl mezi filmy nabrat asi 100 kilo. Všichni se u toho tváří ultradrsně, ale předvádí kulový, Steven je až na třetí koleji, bojové scény předvádí rovnou ve tmě (kde to vypadá, že vězně bije Alfred Hitchcock) a vůbec! Pobavilo mě, že záporáka hrál černý poskok ze dvojky Přepadení, inu, kdyby ho tam Steven nechal umřít, možná by měl o starost míň. Tento film byl pro mě poslední se Seagalem v hlavní roli a znamenal smutný konec jedné akční legendy. Minutu ticha, prosím. ()

ssfan 

všechny recenze uživatele

To je neuvěřitelné, jak jde velká část uživatelů csfd proti filmům se Stevenem Seagalem. Toto sice není tak skvělé jako Lovec policajtů, který má pouze 64%, ale přitom si určitě zaslouží červené hodnocení. Na pokraji smrti má velmi zajímavý příběh, netradiční prostředí, sympatickou hudbu, ale především skvělé herecké obsazení. Steven Seagal, ačkoliv není v takové formě jako v Lovci policajtů, mlátí a sřílí ostošest, zdatně mu sekunduje i Ja Rule. Hlavní záporák Morris Chestnut je také velmi dobrý. Fakt nechápu, co proti tomuto filmu všichni máte. Je to mnohem lepší než všechny filmy od Van Damma, Snipese či Lundgrena, ale vy tomu dáte jen 36%, přitom tohle je alespoň na takových 50 či 55%. Nechápu, jak mohou mít typická béčka od JCVD, DL, WS hodnocení kolem 45% a Seagalovy filmy z let 2003-2006, i když mají hlavu a patu, horší hodnocení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O Na pokraji smrti ani nemluvě. Mně se tohle líbilo a dám pět. Kdo dá tomuhle méně než 2, tak ať se jde vycpat. Half Past Dead má hodnocení totiž horší než takové braky jako Americký ninja, některé filmy Chucka Norrise atd.... Prostě csfd jde dost proti Stevenovi, a to mě štve, neboť tento herec byl v 90. letech nejlepší, tudíž na stejné úrovni jako Arnie a Sly. Mnozí z vás ho ale máte na úrovní JCVD, DL, WS. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (7)

  • Záběry parašutistů vyskakujících z letadla byly použity z filmu Navy SEALS (1990). (becki_tu)
  • Nia Peeples natáčela všechny kaskadérské a akční scény sama. (becki_tu)
  • Scénář k filmu byl napsán již před deseti lety pod názvem The Rock (Skála). V té době byl však zfilmován jiný scénář se stejným názvem, a tak tento scénář musel “počkat“ deset let, než byl zfilmován. (becki_tu)

Reklama

Reklama