Na pokraji smrti

Halb tot

Na pokraji smrti

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2002, 95 min

Ok původně jsem ten film trochu nadhodnotil, ale i tak si nemyslím, že by to byla až taková sračka co údajně Seagala vyhnala z kino ligy, jak to každej píše. To si tedy nemůžu pomoct, ale tady byl Stevo ještě v poho a filmy co točil měli úroveň. Tady se jenom poprvé vymkli z podkontroly drsní negři a spousta hlášek tu působí nuceně a některé ty rádoby husté postavy vyznívají hodně komicky. Nicméně Seagal ještě pár solidních bitek předvede (hlavně sekvence na ošetřovně je pecka) a záporák v podání Chestnuta co se z ničím nesere a odstřelí klidně i fláterníka byl taky dobrej, takže na 4* už to nemá, ale pro mě furt koukatelnej nadprůměr.60%(22.10.2012)

• klerik

Po príšernosti PROFESIONÁL som na Stevena trochu zanevrel... a zrejme som urobil dobre. Pretože tu sa veľa kecia, ešte viac zmätene striela a všetko sa snaží byť turbo efektné. Nepriatelia od Števa síce krásne odlietavajú, ale videoklipové prevedenie sa k (zjavne priberajúcemu) Majstrovi vôbec nehodí...(20.3.2006)

Steven Seagal se naštval, ze ho Michael Bay neobsadil do Skály a tak si pro radost natočil svoji vlastní. Sice kvalitativně o nějakou tu třídu níž, ale i tak musím tenhle film zařadit mezi ty lepší kousky v Seagalově "černé" filmografii. Režisér přidal pár ingrediencí z Matrixu, záporačku si zahrála známá z Texas Rangers Nia Peeples a já jsem se prostě a jednoduše bavil. Škoda jen výrazně hiphopového soundracku.(19.10.2008)

• korbitch22

laciná fraška kombinující matrix a bayeovu skálu,s řádně obtloustlým stevenem,který tímto filmem definitivně pohřbil svojí slibnou kariéru.laciné hlášky a rapující negři vás pekelně rozesmějí.Nechápu,jak mohl Steven tak strašně přibrat...od Lovce Policajtů neutel ani rok.Jeho škoda,to co se zněj stalo je komické.(4.1.2011)

Rozmýšľam, či sa D. M. Paul snažil o SKALU 2 alebo PREPADNUTIE 3: NOVÝ ALCATRAZ. Každopádne to nie je vôbec márne, v pohode priemerný akčňák, ktorý mohol byť s vybrúsenejším scenárom a Bayovou réžiou parádny, hoci Seagalova akcia nestojí za veľa a Ja Rule je skôr pitvoriaci sa orangutan, než sympatický parťák. Steven je tu v takom strašnom utajení, že si dokonca zapáli cigaretu!(11.1.2019)

• - Scénář k filmu byl napsán již před deseti lety pod názvem The Rock (Skála). V té době byl však zfilmován jiný scénář se stejným názvem, a tak tento scénář musel “počkat“ deset let, než byl zfilmován. (becki_tu)

• - Některé záběry z helikoptéry byly použity z vystřižených materiálů k filmu Skála (1996). (becki_tu)

• - Nia Peeples natáčela všechny kaskadérské a akční scény sama. (becki_tu)