Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

ywo666

Toto prvý z mnohých novodobých otrasných Seagalových filmov. Obezitu tu už nedokáže ututlať a aj keď jeho dablér sa snaží o život, tých pár kaskadérskych kúskov som Stevenovi neveril ani za mak. To že bol majster z formy dokazuje aj minimum súbojov. To, že nenastal žiaden fight s hlavnými záporakmi beriem ako výsmech divákom. Príbeh je otrasný seagalovský. Hneď na začiatku oklame detektor lží. Za čo vlastne dávam 3*. a) Pár krát som sa dobre schuti zasmial b) slušná bitka Ja Rula a Nie Peeples (áno Seagal tu moc nepredvedie a aj to čo predvedie vyzerá skôr ako náhodné plácanie rukami v ženskej bitke) c) áčkový look (nie ako jeho rumunské produkcie) d) celkom sympatické obsadenie (na pomery) PS: To,že niektoré scény sú odkúpené vystrihnuté scény z iných filmov krásne vystihuje Stevenovu kariéru, ktorá po tomto filme nastala. ()

mustafa

Jestli si tvůrci mysleli, že když natočí stominutový film, kam nastrkají hafo černochů, důchodce Seagala a jednu pěknou mrchu, tak budou mít zaručenou akční podívanou, tak se hrubě spletli. Příběh je tak strašný, že by ho za pitomost prohlásilo i pětileté dítě. Přiznávám, nemám rád rapování a v tomhle filmu je buď rapování nebo Seagal, občas oboje dohromady, což je smrtelná kombinace. Seagal opět ukázal, že Přepadení v Pacifiku už nepřekoná a bude pořád točit donekonečna tokové sra***. ()

Ender66 odpad!

Tak toto bolo naozaj katastrofalne zlééééééé. Režisér je úplne šialený "spomalenozáberový" onanista, dialógy sú tak trápne, že lepšie by som napísal po trojdňovej "pařbe" a Ja Rule ešte aj pri takom zlom hercovi ako je Seagal vyzerá ako keby sa zúčastňoval workshopu o hraní vrámci protidrogovej odvykacej kúry. ()

otík

Tak tady si to pan Seagal opět se svou kariérou pěkně pohnojil. Vypadá jako tlusté vyžrané ... a celý film mi doslova zkazil. Mám ho rád, i jeho staré filmy se mi líbí, ale proč nevypadá alespoň jako v Lovci policajtů? Mám smělou domněnku - nebyla tahle ptákovina točená už v roce 2000, tedy před Lovcem? Na konci filmu je totiž MM, ne MMII. Nebo jsem jen špatně vidět? Kdo vite, kdy to vlastně bylo natočeno? Jo - proč dvě hvězdičky? Protože jsem se docela bavil (ale na účet filmařů, a na DVD v anglině to zas není tak strašné). ()

mzss1

Mě film nějak neoslovil, uzavřený prostor v nově otevřené věznici Alcatras. Chvílema mi film přišel jako komedie vyvolaný trapnými vězni. Seagalovo pojetí do role se moc tentokrát nepovedlo. Přesto má film dost ace a slušné souboje a celkem někdy i tu nepředvídatelnost. Ale jedná se pouze o průměr. 50% = *** ()

• Pri natáčani učil Steven Seagal (Sasha) Niu Peeples nejaké bojové úkroky. (Seag)
  • Záběry parašutistů vyskakujících z letadla byly použity z filmu Navy SEALS (1990). (becki_tu)
  • Některé záběry z helikoptéry byly použity z vystřižených materiálů k filmu Skála (1996). (becki_tu)