Patriot

Steven Seagal: Patriot

Akční / Thriller

USA, 1998, 90 min

• pospech11

Tímhle filmem začínám béčková rychlotvorba Stevena Segala a tak to taky vypadá. Teroristi, kteří v malém městečku vypustí smrtící virus aby ukázali že sou vlastenci a po vypuštění navíc zjistí že jejich sérum je k ničemu. Zápletka ubohá a příběh o ničem. Hvězdičku dávám za originální zabití kdy steven vrazí do oka skleničku od šampaňského.(22.2.2010)

• Asia_Power

Steven Seagal představuje své strhující herecké umění, kterým jasně dokazuje, že s jedním výrazem se dá vyjádřit jakákoli emoce. SS se prostě tváří naprosto stejně ať už má orgasmus nebo těžkej průjem. Buď prodělal jako mimčo fatální mrtvici nebo se vzhlédl v Zoolanderovi a jednou nás všechny odzbrojí druhým pohledem zvaným MAGNUM a všichni z něj vytečeme. Zatím ale stále jede jen ten jeden pohled. Nevadí tady jde přece o akci a ta teda je...je totiž tak drsná, že jí z filmu radši skoro všechnu vystříhali a děj je vlastně o ekologické hrozbě. Takže pokud to dobře chápu - Ekologie-recyklace-ODPAD !!!(4.8.2016)

• tron

„Máš iba silné reči a pritom si obyčajný hajzel.“ Vitajte v zázračnom svete Stevena Seagala, kde si stačí nasadiť dioptrické okuliare a už ste špičkový vedec. PATRIOTA môžeme s odstupom rokov hodnotiť ako zlomový film, po ktorom to išlo so Seagalom už len dole vodou (česť výnimkám - LOVEC POLICAJTOV, MACHETE). Po trhákoch NICO – VIAC NEŽ ZÁKON, PREPADNUTIE V PACIFIKU alebo KONEČNÉ ROZHODNUTIE to bol smutný pohľad. PATRIOTOM zúfalý Seagal nešťastne uzatvára svoju hlúpu ekologickú trilógiu, odpálenú 1994 jeho režijným debutom ALJAŠKA V PLAMEŇOCH a TAJNÝM AGENTOM z roku 1997. Aj keď je to takmer neuveriteľné, PATRIOT je TAK zlý film, že ALJAŠKA V PLAMEŇOCH v porovnaní s ním pôsobí ako ako druhý TANEC S VLKMI. Ťažko povedať, či mi na PATRIOTOVI viac prekážal evidentne slabý rozpočet (nechce sa mi veriť, že to stálo takmer 25 miliónov, vôbec to na snímke nie je vidieť), minimum (a zle nakrútenej) akcie, VEĽMI nečasté suché hlášky („Teraz si ma naštval.“), zbytočne nechutné krvavé scény, smiešny guľatučký zlosyn s imidžom dedka z lesa v zamastenej kakikošeli alebo jeho drsní posluhovači (alias 50-roční tuční a plešivejúci chlapi s ledva dokončenou základkou a v o tri čísla menších maskáčoch). Ďalšími mínusmi sú: neskúsená réžia takmer debutujúceho (predtým nakrútil SUPER MARIA BROS...) KAMERAMANA Deana Semlera a úbohý scenár.(26.10.2004)

• Xmilden

Předně musím říct, že Steven natočil větší zrůdnosti... Tady se pečlivě připravoval na roli například tím, že poctivě ztloustnul, ale už nedomyslel že bude muset jezdit na koni a ochráncům přírody se to tím pádem nebude líbit. Nakonec byl vybrán nejsilnější kůň na světě a bylo slíbeno že v sedle nebude Steven déle než půl minuty ve filmu. Děj filmu připomíná situaci, kdy se Steven koukal v telce na Smrtící epidemii s Hoffmanem a řekl si že k tomuto tématu má co říci :) Bohužel pro nás.(25.3.2013)

• Rakosnicek77

Jedna hvězda z nostalgie! Tohle je ten zlomový moment, kde se Seagal totálně zbláznil a ruku v ruce s chválihodnou snahou o ekologické poselství v žánru, který je tomu ale na míle vzdálen, začal točit tyhle hrůzy! Tohle a Aljaška v plamenech, jsou alespoň pro mne závěr jeho kariéry! Stejný názor měla asi i věhlasnější studia, která ho poslala k šípku a začala nová éra balkánsko-asijských výtvorů, kde už i pověst neherce jako je Seagal, utrpěla takové rány, že si jeho filmy pouští už jen naprostí zoufalci, nebo jeho nejoddanější fans!(2.12.2014)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 42.

• - Vo filme má Dr. Wesley McClaren (Steven Seagal) svoju asistentku. V skutočnosti je to Seagalova dcéra Ayako Fujitani. (Seag)

• - Film se natáčel v Ennisu v Momtaně. (rafix)