poster

Patriot

 • USA

  The Patriot

 • Slovensko

  Patriot

 • Slovensko

  Steven Seagal: Patriot

Akční / Thriller

USA, 1998, 90 min

 • pospech11
  *

  Tímhle filmem začínám béčková rychlotvorba Stevena Segala a tak to taky vypadá. Teroristi, kteří v malém městečku vypustí smrtící virus aby ukázali že sou vlastenci a po vypuštění navíc zjistí že jejich sérum je k ničemu. Zápletka ubohá a příběh o ničem. Hvězdičku dávám za originální zabití kdy steven vrazí do oka skleničku od šampaňského.(22.2.2010)

 • Tom Hardy
  odpad!

  Některé filmy opravdu nechápu. Proč vzít do hlavní role Seagala, když tam prakticky žádný boj není. Proč propagovat film za akční, když je (či spíše se snaží být) o ekologické hrozbě. A vůbec netuším, proč někdo investuje peníze do scénáře, který nemá pořádný příběh, postavy, ani kvalitní dialogy. Některé filmy prostě opravdu nechápu...(20.5.2003)

 • anais
  odpad!

  Steven Seagal se asi rozhodl pro změnu. Proč bych měl v každém filmu bezduše kopat a mlátit?, ptal se sám sebe. Z počátku to vypadá jako typická „seagalovka“. Hrdina je doktor na americkém maloměstě, se všemi se dobře zná, pro každého má dobrou radu, neváhá poskytovat pomocnou ruku. Nebyl by to však Seagal, aby jeho postava neměla tajemstvím opředenou minulost. V tomto případě se podílel na vývinu biologické zbraně. Uvědomil si však svou chybu a začal bojovat proti podobným aktivitám. Klasické schema, které však překvapivě takřka neobsahuje souboje - tedy jediné lákadlo většiny Seagalových filmů. Nejdramatičtější scénou tak zůstává Seagal u bublajících baněk objevující lék proti zákeřné nemoci. Je to vrcholná scéna filmu, a řeknu vám, jestli ne kvůli předchozímu ději, tak kvůli ní stojí film za vidění. Seagal nakonec přijde na to, že proti nemoci zabírá pouze starý indiánský čaj (který shodou okolností on a jeho rodina pravidelně pije). Hned navaří trochu do zkumavky, a nitrožilně (!) podává pacientovi. Na konci je ještě jedna vtipná scéna, když vrtulníky rozsypávají nad kontaminovanou oblastí lístky dotyčné květiny a lidé je radostně chytají. Jediné, co se filmařům skutečně podařilo jsou krásné, neřkuli magické záběry amerických velehor.(6.5.2005)

 • Lefty86
  *

  Tu jednu hvězdičku tomu dám, kupodivu mě se líbil víc ten začátek než to co bylo potom, ať to bylo cokoli. Když to tak člověk vezme ten nápad není špatnej na akční film, dcera co má v krvi protilék ( nebo co ) na epidemii a zloduch co se chce té nemoci zbavit a je na tátovi ji ochránit. Ale celek je nic moc. 30%(4.1.2014)

 • blackJag
  **

  PATRIOTEM to začalo. Seagalova kariéra nabrala strmě směr žumpa a společně s tím, jak kinosály opouštěla testosteronová horečka (která v předešlé dekádě kulminovala), postihlo to i druhý sled tohoto specifického proudu (mimo Van Dammea nebo Lundgrena právě také Seagala - první liga, Stallone a Schwarzenegger, ještě chvíli jela na setrvačnost). Děj filmu je opravdu tak slabý, že pšouk ve vichřici má větší grády, ale že by to bylo dílo první nebo druhé stovky nejhorších filmů historie? Je vidět, že lidi pořádných sraček ještě neviděli... II Scénář: M. Sussman, John Kingswell (na motivy románu THE LAST CANADIAN kanadského spisovatele Williama Heinea). 35%(22.7.2012)

 • - Vo filme má Dr. Wesley McClaren (Steven Seagal) svoju asistentku. V skutočnosti je to Seagalova dcéra Ayako Fujitani. (Seag)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 42. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Film se natáčel v Ennisu v Momtaně. (rafix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace