Patriot

Eve Cauley

Kostýmy:

Rosanna Norton
  • Dale

Keď hral Seagal kuchára, po dlhšej dobe som to dokázal stráviť, no PhDr. - to snaď nie! Seagalove filmy sa nikdy nevyznačovali bohvieakým príbehom, no kým tam dolámal veľa kostí, tak to bolo aspoň na 2-3 hviezdičky. Ale keď celý film len sedí a ťuká do počítača a ešte aj veľa hovorí a úplne o ničom, tak aj jediný zmysel jeho filmov je fuč. Záver filmu je neskutočný - to má byť vtip? Nič proti ekológii, no po Aljaške Seagal dokázal, že sá da klesnuť ešte viac na dno. Čo nás ešte čaká? Jediné pozitívum na tomto filme je kamera. Zrejme je to tým, že túto frašku režíroval oscarový kameraman Dean Semler.(31.5.2003)

• HiddenDragon

musim priznat ze Seagala rad nemam, ale kdo tomuto dava "odpad", ma moc uzke mantinely...a moc toho nevidel. Samotny Seagal natocil mnohem trapnejsi filmy, jak by pak mel clovek hodnotit ty...? Toto byl uplne normalni poloakcni film s docela dobrym padouchem (herec je to celkem znamy) a uveritelnou zapletkou (v US se posledni dobou deji i silenejsi veci, takze tento terorista neni zadne sci-fi). Dostavila se lehka nuda, ale jinak se na to koukat dalo. Krome poslednich 5ti minut, pozor spoilery: kdyz pominu "nahodu", ze rostlina, jejiz vytazek neutralizuje toxin, se zrovna zazracne vyskytuje na miste, kde teroriste latku rozsiri, a ze vetsina mrtvych je tu spis postrilena, nez zabita onou "5th level" nebezpecnou latkou jak rikaji, tak jako lekar jsem si rikal, ze pokud se nestane nic trapneho, necham tomu dve hvezdy, ale posypat infikovane lidi kytickami z vrtulniku a volat "uvarte si je", to je fakt moc :) nechapu proc tam normalne nenapochodovali dalsi doktori v oblecich a nedali kazdemu vakcinu. Konec je odpad, jinak je film prijatelny. Lepsi varianta: Outbreak s D. Hoffmanem(3.8.2013)

• Marek1991

Seagal zachraňuje svet pred ekologickou hrozbou so svojimi poznávacími znakmi. Mne tento film prišiel skôr ako komédia a podľa mňa kazí meno inému filmu s podobným názvom, kde hral Mel Gibson. Ďalší film, ktorý mal u mňa horkú príchuť. Čisto americké, načisto nudné, môže sa zrovnávať s komerčnými výplodmi našich komerčných televízii, z ktorých jedna doslova asi Seagalove filmy zbožňuje a často ich vysiela, avšak úroveň a kvalita, to už je niečo iné, tu kvalita chýba!(15.4.2012)

• Flynn

Když jsem se na to koukal a viděl jak velký důraz dali na vychutnání ranního šálku čaje v podání gurmána Seagala tak sem si řekl, ten čaj to tam nějako zachrání ale to byla ta nejujetější představa, ale když se to pak stalo tak sem se fakt totálně smál, a závěrečná scéna kdy z vrtulníku chrlí kytky at si lidi uvaří čaj mě dostala jako ještě asi nikdy nic.(12.1.2005)

• THE_Joko

Pôvodne som si chcel v požičovni požičať film patriot s Melom Gibsonom, ale zhodou pre Vás nezaujímavých okolností som obdržal patriota s mojim „obľúbencom“ Seagalom. Nikdy som pri sledovaní DVD asi tak nehrešil, samému seba som obohatil svoju zbierku nadávok o niekoľko nových skvostov. Zaujímavé, čo dokáže spraviť jedna projekcia že???(19.8.2008)

• - Vo filme má Dr. Wesley McClaren (Steven Seagal) svoju asistentku. V skutočnosti je to Seagalova dcéra Ayako Fujitani. (Seag)

• - Film se natáčel v Ennisu v Momtaně. (rafix)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 42. (Zdroj: ČSFD.cz)