Patriot

Eve Cauley

Kostýmy:

Rosanna Norton
  • gumolit

Ach Bože!Poviem si po tom filme úplne neskutočné nudné akože nápad s tým vírusom bol dobrý,ale zrazu príde vtedy už stále viac priberajúci Steven Segal a donesie nejakú bylinku možno pigi čaj a vírus je zažehnaný.Úplne trápne to prišiel na to až na konci?Ani doktori na neho nemali.Steven zabal to už!(24.11.2008)

• HiddenDragon

musim priznat ze Seagala rad nemam, ale kdo tomuto dava "odpad", ma moc uzke mantinely...a moc toho nevidel. Samotny Seagal natocil mnohem trapnejsi filmy, jak by pak mel clovek hodnotit ty...? Toto byl uplne normalni poloakcni film s docela dobrym padouchem (herec je to celkem znamy) a uveritelnou zapletkou (v US se posledni dobou deji i silenejsi veci, takze tento terorista neni zadne sci-fi). Dostavila se lehka nuda, ale jinak se na to koukat dalo. Krome poslednich 5ti minut, pozor spoilery: kdyz pominu "nahodu", ze rostlina, jejiz vytazek neutralizuje toxin, se zrovna zazracne vyskytuje na miste, kde teroriste latku rozsiri, a ze vetsina mrtvych je tu spis postrilena, nez zabita onou "5th level" nebezpecnou latkou jak rikaji, tak jako lekar jsem si rikal, ze pokud se nestane nic trapneho, necham tomu dve hvezdy, ale posypat infikovane lidi kytickami z vrtulniku a volat "uvarte si je", to je fakt moc :) nechapu proc tam normalne nenapochodovali dalsi doktori v oblecich a nedali kazdemu vakcinu. Konec je odpad, jinak je film prijatelny. Lepsi varianta: Outbreak s D. Hoffmanem(3.8.2013)

• blackJag

PATRIOTEM to začalo. Seagalova kariéra nabrala strmě směr žumpa a společně s tím, jak kinosály opouštěla testosteronová horečka (která v předešlé dekádě kulminovala), postihlo to i druhý sled tohoto specifického proudu (mimo Van Dammea nebo Lundgrena právě také Seagala - první liga, Stallone a Schwarzenegger, ještě chvíli jela na setrvačnost). Děj filmu je opravdu tak slabý, že pšouk ve vichřici má větší grády, ale že by to bylo dílo první nebo druhé stovky nejhorších filmů historie? Je vidět, že lidi pořádných sraček ještě neviděli... II Scénář: M. Sussman, John Kingswell (na motivy románu THE LAST CANADIAN kanadského spisovatele Williama Heinea). 35%(22.7.2012)

• Paldiny

Až také peklo to zase nebolo, len od toho preboha nečakajte Muža so znakom smrti. Skôr takú Montanu v plameňoch s veľmi, ale veľmi hlúpučkým rozuzlením, pri ktorom z neba snežia kvety a ľudia chystajú poobedňajšie čajové dejchánky. Seagal sa už v Aljaške snažil rozsievať posolstvá, no neviem či to bolo tou zimou, alebo drsnou akciou, tam nepôsobila až tak naivne. V Patriotovi ale akcia chýba, alebo je jej len veľmi málo. Steven sa tiež moc do chvatov nehrnie a síce občas niekoho vtipne odzbrojí, alebo pri poháriku zapichne, viac-menej sa sústredí na hľadanie vakcíny. Táto časť ma ale celkom zaujímala, možno aj preto, že oný neviditeľný nepriateľ sa staral o pomerne slušný bodycount. Inak nemám proti tomuto filmu vlastne nič, teda až na ten rozprávkový finiš a občas vykradnutý Goldsmithov motív z Ramba (áno všimol som si to pán Edwards!). Neškodná televízna oddychovka, ktorej dávam 2 preto, že dal Aljaške 3.(2.7.2017)

• Sfinkter

Vůbec mi nevadí téma, které se kromě závěrečné pasáže (vojáci sbírající květiny byli dobrou recesí, následné shazování kvítí z helikoptér je však už moc) drží relativně při zemi, ale vadil mi opravdový nedostatek akce ze strany S.S. (rozuměj Steven Seagal). Protože v jeho filmech by akce být měla, i když se idea drží někde v zelených hladinách. V Aljašce to také šlo.(5.6.2011)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 42. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film se natáčel v Ennisu v Momtaně. (rafix)

• - Vo filme má Dr. Wesley McClaren (Steven Seagal) svoju asistentku. V skutočnosti je to Seagalova dcéra Ayako Fujitani. (Seag)