Imunolog Steven Seagal se snaží najít protilátku proti nebezpečnému viru, který do vzduchu úmyslně vypustila militantní skupina v čele s Patriotem. Musí to být co nejrychleji, neboť v důsledku biologické katastrofy umírají stovky lidí… (TV Prima)

Flynn odpad!

Když jsem se na to koukal a viděl jak velký důraz dali na vychutnání ranního šálku čaje v podání gurmána Seagala tak sem si řekl, ten čaj to tam nějako zachrání ale to byla ta nejujetější představa, ale když se to pak stalo tak sem se fakt totálně smál, a závěrečná scéna kdy z vrtulníku chrlí kytky at si lidi uvaří čaj mě dostala jako ještě asi nikdy nic. ()

sniper18

Steven Seagal v tomto období už zažíval prudký ústup zo slávy a po predchádzajúcom komerčnom neúspechu sa miesto pokusu o návrat nejakým štandardným akčným filmom rozhodol skôr pre dokončenie tejto svojej voľnej ekologickej trilógie, čo mu teda výsledne tiež len uškodilo, dokonca vznikol jeden z jeho všeobecne najnenávidenejších filmov, ale pre mňa je aj Patriot stále veľká srdcovka. Ale kedysi tomu tak nebolo, moje prvé vzhliadnutie tohto filmu v čase premiéry bolo zároveň aj jedno z mojich najväčších filmových sklamaní, lebo som mal pocit, že som stratil svojho najobľúbenejšieho akčného hrdinu, ale ďalšie pozretia v priebehu rokov už boli na tom lepšie a dnes už je to jeden z mojich obľúbených filmov. Mne tieto ekologické zápletky vôbec neprekážajú, možno práve aj naopak, aspoň to nie je také ohrané a síce je to vo svojej podstate poriadne naivné, ale dokážem sa cez to preniesť, posolstvo sa mi páči a celkovo ma to jednoducho veľmi baví. Dokonca by som uvítal, keby to bolo ešte trochu dlhšie, celé to ubehne až veľmi rýchlo. A navyše Seagal tu má s výnimkou akcie prakticky všetky svoje typické prvky, pre ktoré som si ho obľúbil. Po celý čas tu má auru najlepšieho z najlepších, ktorý všetko ovláda a vyžaruje z neho nesmierny rešpekt, takže aj s hlavným záporákom, ktorý pred chvíľou spôsobil smrť mnohých nevinných sa rozpráva, ako s niečím podradným a ten sa mu ani nebráni. A k tomu celá tá láska k prírode a priatelenie s indiánmi, ja si tu užívam prakticky každú minútu. A hľadanie lieku v druhej polovici mi tiež príde skvelo zvládnuté, hlavne tá Seagalova bezmocnosť pri neustále rastúcom počte obetí. Škoda len tej akčnej stránky, ktorá je tak veľmi nevýrazná, čomu ale moc nerozumiem, keď priestor tu na to bol. Viackrát to vyzerá, že Seagal bude musieť čeliť mnohonásobnej presile a vždy sa to vyrieši príliš rýchlo. No predsa len aj akčná stránka ponúkne pár dobrých sekvencií alebo momentov, Seagal tu má len dva minisúboje, ale páči sa mi obsadenie nemocnice, postaranie sa o dve plne obsadené vozidlá, originálna likvidácia hlavného záporáka alebo Seagalove štýlové držanie noža pri krku rukojemníka. Slušné je aj obsadenie, jedine záporáci sú úplne bez charizmy a to dokonca aj ich vedenie, ale Steven Seagal je tu perfektný a je tu plno mimoriadne sympatických vedľajších postáv, ako jeho priateľ, dcéra, dvojica indiánov alebo aj nakazený vojak. Režijne to síce občas trochu pripomína televíznu produkciu tej doby, ale inak to má slušnú vizuálnu stránku, nádherné lokácie a sadlo mi to aj atmosférou. A k tomu ešte tá veľmi pekná hudba, tento film si ma vždy získa už od úvodných titulkov. Takže v tomto prípade sa radikálne nezhodujem s mizerným prijatím tohto filmu, síce Patriot za Seagalovými predchádzajúcimi filmami zaostáva, ale to pri ich nastavenej úrovni nie je žiadna hanba, pre mňa je to srdcovka, ktorú si veľmi rád občas pozriem. 86% ()

Fiftis

V detstve ma to ako tak bralo, dnes je jasné, že sa jedná o jednu z najmenej vydarených snímok, v ktorých sa Steven Seagal objavil. Exhibície nadľudských schopností Stevena Seagala nielenže spoľahlivo otrávia divákov, ktorí si nepotrpia na jeho gymnastické hrátky, ale kupodivu sklame aj jeho priaznivcov. Bitiek je tu pomenej, napínavé scény sú smiešne, rovnako ako skrutkované a často nezmyselné dialógy. Samotný dej je úbohým a matným klonom stoviek priemerných akčných thrillerov, obalený štipkou zo Smrtiacej epidémie (1995). A tak teda Dean Semler definitívne potvrdil, že ako režisér rozhodne nie je muž na svojom mieste. Takže záleží len na vašej náture, či budete znudení do bezvedomia, alebo sa budete dobre baviť tým, ako je Patriot trápne nevydarený. ()

Tom Hardy odpad!

Některé filmy opravdu nechápu. Proč vzít do hlavní role Seagala, když tam prakticky žádný boj není. Proč propagovat film za akční, když je (či spíše se snaží být) o ekologické hrozbě. A vůbec netuším, proč někdo investuje peníze do scénáře, který nemá pořádný příběh, postavy, ani kvalitní dialogy. Některé filmy prostě opravdu nechápu... ()

Anthony odpad!

Jeden z nejhorším filmů, co jsem kdy viděl. Vzít ho ale na Silvestra a dělat si z něj srandu, na to je ideální. Když pak v závěru "poeticky" padají na město okvětní lístky, válel jsem se po zemi. Tak a teď jsem udělal spoiler, a je mi to u pr.., protože jestli se na to budete dívat a brát to vážně, tak vás mám tamtéž. ()

• Vo filme má Dr. Wesley McClaren (Steven Seagal) svoju asistentku. V skutočnosti je to Seagalova dcéra Ayako Fujitani. (Seag)
  • První film Stevena Seagala (Dr. Wesley McClaren) vydaný přímo na video, nicméně v některých zemích byl i přesto uveden v kinech. (DJMaroko)
  • Film se natáčel v Ennisu v Momtaně. (rafix)