Bývalý varietní umělec Bango si vydělává jako hlídač v autobazaru. Když i z tohoto svého posledního zaměstnání dostane výpověď, rázem si uvědomí, jak je vlastně zbytečný. Náhodou potká kolegu z branže Čepelkina. Ten ho ukecá ke společnému vystupování na zámořské výletní lodi, ale ve skutečnosti mu jde jen o to, vytáhnout z Banga nějaké peníze. Bango s ním v restauracích zpronevěří i část úspor, které měla manželka Lidka na nákup rodinné hrobky. Do toho ještě přijde zpráva o těhotenství Bangovy dcery Biby, jejíž milenec Moskyt je gamblerem a dluží místním mafiánům velkou sumu peněz... (Česká televize)

genetique

V priebehu týždňa už druhý (!) nový slovenský film, ktorý som videl. Nebudem hovoriť ktorý bol ten druhý, len musím napísať, že tento ma po nadšení z prvého vrátil späť do slovenskej filmovej reality. A pritom vôbec nemusel. Najviac mu ale chýbal vôbec nejaký zmysel, o ktorý by sa dalo oprieť a poriadne ho rozviť alebo sa o to aspoň pokúsiť. Toto bol len nejaký ploský a plytký náhľad do života pár ľudí. Ničím výnimočne dramatický, ani humorný. Plynutie bolo však celkom v pohode a za krátky čas vlastne ani nezačal poriadne nudiť. Dialógy sa tiež dali zvládnuť lepšie. Labuda, Slovák a Kassai to celkom fajn ťahajú a verím, že byť lepšieho scenára, pridajú sa aj ostatní. Ale tých percent si to zaslúži viac. 60%. ()

igi B.

Zúfalstvo bez kúzla, pán Trančík... . . . Alebo už taky len podliehate svojim omylom, ilúziám a sebaklamu, tlakom a pochlebovaniu okolia? - - - - - (Nahlédnuté so sebazaprením 6.9.2011 na >zamrznutom priestoru< , hodnotenie 123., komentár tu márny ako tá >láska z pavilóna< trinásty - 7.9.2011) ()

Master19

Podprůměrný scénář mnohdy přitažený za vlasy, jindy vcelku okatě opisující z jiných filmů. Nadprůměrný Marián Labuda a nepřehlédnutelný Csongor Kassai zvedají nevýrazné herecké výkony. Civilní kamera jakoby připomíná, že to není pohádka, ale reálná situace - aby nakonci přijel jeřáb a hodil závěrečný zvedák. Celkově vzato - hodně jsem se nudil. ()

baruss

Pekný film, na slovenské pomery určite... Jeden z mála filmov kde mi Marián Labuda nešiel vyslovene na nervy. Dokonca by som ho pochválil, zahral to pekne, veľmi pekne. Film je príliš realistický, má síce začiatok ale nikde nekončí.. Ako keby bez pointy bez záverečného rozuzlenia či zauzlenia.. Pozerateľné.. ()

Autogram

Vyberať si truhlu a objednávať pohreb pre seba, to chce značnú dávku pesimizmu. To u Labudovej postavy, aj napriek životným sklamaniam, nehrozí, a tak sa vydáva celkom inou cestou. Ostatné postavy sú slabšie, film nie je žiadne veľdielo, ale na slabšie tri hviezdy stačilo. –––– To je fasa. Cesta na večnosť sa platí keš. ()

• Na Moskytovom aute je cez celé dvere nálepka a na nej reklama www.dietka.sk. Diétka je názov reštaurácie, v ktorej Moskyt pracuje, a nemá nič spoločné s Materským centrom Dietka, na ktoré táto www stránka reálne odkazuje. (baruss)
  • Postavu nového majiteľa autobazáru, ktorý sa objaví v úvode filmu na pár sekúnd, si zahral vedúci výpravy Jaroslav Košťál. (baruss)
  • Najťažšou časťou natáčania boli scény, v ktorých Csongor Kassai šoféroval, nakoľko nieje veľmi zdatný vodič, problémy mu robilo aj rozbiehanie a radenie rýchlostí. (baruss)

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!