„Také hovno a už je o ňom knižka. To keby som vám povedal o svojom živote, milá slečna, pretočil by sa vám taxameter.“ ZIMA KÚZELNÍKOV je síce film televízny, ale to nevylučuje prípadnú (ne)kvalitu. Od úvodných sekúnd si vďaka hravej hudbe (ktorá sa našťastie ozýva takmer stále) chytá tempo, ktoré do záverečných titulkoch nestratí. K tomu pôvabné dialógy a výborné herecké obsadenie. Kastingu dominujú Marián „mlčanlivá dominancia“ Labuda a skvelý Csongor Kassai, pri ktorého „Dobré ráno“ som vyprskol čaj. Poctivo nakrútený jednoduchý príbeh o kurvách komediantských, ktoré sa nestratia v žiadnom režime.(5.1.2008)

Vyberať si truhlu a objednávať pohreb pre seba, to chce značnú dávku pesimizmu. To u Labudovej postavy, aj napriek životným sklamaniam, nehrozí, a tak sa vydáva celkom inou cestou. Ostatné postavy sú slabšie, film nie je žiadne veľdielo, ae na slabšie tri hviezdy stačilo. –––– To je fasa. Cesta na večnosť sa platí keš.(14.12.2018)

Když nám pan Trančík na přednáškách vyprávěl o tomto svém filmu, čekal jsem od něho bůhvíjaké věci, neboť nám ho vylíčil velice barvitě a měl jsem pocit, že je to promyšlené do poslední niti. Po shlédnutí jsem ale nepostřehl ani desetinu všech těch narážek a odkazů, které nám popisoval. Jinak je to ale celkem dobrá komedie. Taková nenáročná.(6.5.2007)

V priebehu týždňa už druhý (!) nový slovenský film, ktorý som videl. Nebudem hovoriť ktorý bol ten druhý, len musím napísať, že tento ma po nadšení z prvého vrátil späť do slovenskej filmovej reality. A pritom vôbec nemusel. Najviac mu ale chýbal vôbec nejaký zmysel, o ktorý by sa dalo oprieť a poriadne ho rozviť alebo sa o to aspoň pokúsiť. Toto bol len nejaký ploský a plytký náhľad do života pár ľudí. Ničím výnimočne dramatický, ani humorný. Plynutie bolo však celkom v pohode a za krátky čas vlastne ani nezačal poriadne nudiť. Dialógy sa tiež dali zvládnuť lepšie. Labuda, Slovák a Kassai to celkom fajn ťahajú a verím, že byť lepšieho scenára, pridajú sa aj ostatní. Ale tých percent si to zaslúži viac. 60%.(4.1.2008)

Trančík opäť upozorňuje na neduhy doby a opäť to nepôsobí bohvieako prirodzene. Príbeh je sľubný, lenže na kolená ho občas zrážajú neprirodzené dialógy a repliky ako zo študentského filmu. Čo je veľká škoda. Naopak Labuda sa snaží, čo to ide a veľa zachraňuje. Aj neprehľadný scenár. Mne to ako amatérčina v rámci tv tvorby nepripadalo, čo je myslím dané Trančíkovými bohatými skúsenosťami. Ale pokiaľ vám nesadli jeho staršie filmy, toto bude pre vás utrpením.(27.11.2016)

• - Najťažšou časťou natáčania boli scény, v ktorých Csongor Kassai šoféroval, nakoľko nieje veľmi zdatný vodič, problémy mu robilo aj rozbiehanie a radenie rýchlostí. (baruss)

• - Na Moskytovom aute je cez celé dvere nálepka a na nej reklama www.dietka.sk. Diétka je názov reštaurácie, v ktorej Moskyt pracuje, a nemá nič spoločné s Materským centrom Dietka, na ktoré táto www stránka reálne odkazuje. (baruss)

• - Postavu nového majiteľa autobazáru, ktorý sa objaví v úvode filmu na pár sekúnd, si zahral vedúci výpravy Jaroslav Košťál. (baruss)