poster

Legrace s Dickem a Jane

 • USA

  Fun with Dick and Jane

 • Velká Británie

  Fun with Dick and Jane

 • Austrálie

  Fun with Dick and Jane

 • Kanada

  Fun with Dick and Jane

Komedie

USA, 1977, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Matty
  ***

  Z toho, co se papírově jevilo jako nízkotučné žertování, byla nakonec hezky kousavá, třebaže rytmem ne úplně vyladěná satira. Dva zajištění příslušníci střední třídy jsou poprvé konfrontováni se systémem, který jim zatím nevadil a jemuž nevadili oni, a protože nehodlají žít pod poměry, vydávají se na cestu Bonnie a Clydea. Na rozdíl od páru zamilovaných proletářských zločinců však netuší, jak to ve světě pracující třídy a krátkodobých starostí chodí, z čehož film těží většinu humoru. Stejně jako pro Bonnie a Clydea, je i pro Jane a Dicka rozjezd zločinecké dráhy podvědomě řízený sexualitou. Na jejich skomírající milostný život účinkuje kriminalita jako defibrilátor. Dick střelnou zbraní, příznačně neustále ukrývanou kamsi do rozkroku, znovu stvrzuje své mužství. Jak dosvědčuje výtečné scéna s kupováním kondomů, rozpaky před první loupeží jsou pro něj připomínkou nejistoty před prvním pohlavním stykem. Aby rychle chladnoucímu manželství dodal někdejší vášeň, musí se znovu, tentokrát tak trochu oklikou, zhostit tradiční role živitele rodiny a začít peníze obstarávat alternativní cestou. Z tupého konzervativce se jako zločinec postupně mění v člověka přístupného nejroztodivnějším podnětům. Znovudobytí vedoucí pozice je podmíněno bezohledným jednáním za hranicí zákona, což můžeme vnímat jako jízlivý komentář k přechodnému období mezi érami hippies a yuppies. 70%(12.5.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Prakticky neznámý snímek, který překonává jeho novější verze s J. Carrey "Finty Dicka a Jane".(8.2.2014)

 • kaylin
  ****

  George Segal a Jane Fonda si v téhle komedii docela sedli a musím říct, že mě bavili ještě o něco víc než Jim Carrey a Téa Leoni, a to mám Jima hodně rád. Tady se ale tolik nepřehrává, všechno tak nějak hezky plyne, ale přitom je to zábavné a jsou zde skvělé ujeté scény. Ty starší filmy mě prostě dostávají. Mimochodem pořád tematicky aktuální.(10.8.2016)

 • aLPaC
  ***

  Jako první jsem viděl novější verzi s Jimem Carreym, která mě také bavila více. Přeci jen Jim Carrey je Jim Carrey. Ale špatné to rozhodně není. Od momentu, kdy se dvojice vydává na dráhu psanců je to o ligu vyšší soutěž. A ten závěr? :D(31.5.2016)

 • Dartdevil
  **

  Komedie, která nenadchne, ale ani neurazí.(2.2.2006)

 • StDavid
  ***

  Jim Carrey v remaku tohohle filmu se mi asi líbil víc, ale původní předloha vůbec není k zahození. Decentní humor a naprosto skvělé úvodní titulky.(3.1.2012)

 • Verunka84
  **

  Neskutečně pomalý rozjezd a docela i nudný film, ale má dobrý začátek s hezkou písničkou, sranda je docela i Jane Fonda na módní přehlídce a rozebírání domu. Jinak nic moc(30.5.2010)