V hlavních rolích Eric Roberts a Olivia Newton-John. Nick Stark je mladý, úspěšný, dobře vypadající, radující se ze života s "malým" problémem - je HIV pozitivní. Málem by uvěřil, že může vyhrát boj se zákeřnou chorobou, přesto však i pro něj nadchází den, kdy se musí hrozivé skutečnosti podívat do tváře. A zjišťuje, že konec se neúprosně blíží. Právě v této chvíli dochází k rozhodnutí: pozvat všechny důležité osoby v jeho životě na ohromný "poslední" večírek... (oficiální text distributora)

Lacike

Na odporúčanie jedného 100%ného užívateľa som si pustil tento film zo 4%ného prostredia a úplne ma to dostalo napriek tomu, že patrím k tým 96%ným. Naviac som biely a pravičiar, takže podľa súčasných štandardov číre clo a môj komentár treba zrušiť. Ale späť k filmu. Gay prostredie je len vedľajšie. Film je hlavne o smrti a o tom ako sa všetci tí priatelia a rodina na poslednej rozlúčke vyrovnávajú s tým, že ich milovaný na druhý deň radšej dobrovoľne odíde z tohto sveta ako sa ešte nejaký čas trápiť s následkami AIDS. No a to je teda riadny doják. Kľudne by som to prirovnal ku Kórejským citovo vydieračským melodrámam. Rozbeh bol pomalší, postupne si ma to získavalo a posledných 30-40 ma to už naplno pohltilo a emociálne vyžmýkalo ako sa to už minimálne rok nejakému filmu nepodarilo. Neviem si predstaviť, že by som sa na podobnej rozlúčke zúčastnil a to ani v jednej úlohe. Obrovským kladom a trochu aj prekvapením a to aj pre mňa ako človeka, ktorý ho totálne žerie na rozdiel od jeho odpornej sestry,  je výkon Erica Robertsa v hlavnej úlohe umierajúceho. Takto skvele snáď nikdy predtým nehral. Civilne, precítene. Ani známka po tých jeho béčkových záporáckych úškleboch. Zrazu pôsobil tak krehko a bezbranne. Celý film som smútil jak za hlavným hrdinom, tak svojím spôsobom aj za Robertsom ako hercom, pre ktorého to bola asi posledná kvalitná úloha v jeho kariére. Odvtedy už filmy točí len aby sa uživil, podobne ako dnes taký Willis a len výnimočne raz za čas v nejakom šteku u Nolana alebo Slya naznačí, že bol dobrým hercom. Vo filme sa objaví mnoho viac či menej známych hercov a trochu som sa bál, že tých postáv tam je príliš, ale nakoniec každý z nich dostane jednu scénu v ktorej zažiari. Dokonca aj taký otravný klaun Bronson Pinchot. Až na druhý deň som si uvedomil, že mi tam chýbala iba scéna v ktorej by aspoň na minútku hlavný hrdina zapochyboval o svojom rozhodnutí alebo sa osamote trochu zložil. Až príliš nekompromisne bez chvíľkového zaváhania si ide za svojím. Ale čo ja viem, možno to tak naozaj funguje, keď sa človek rozhodne pre niečo také. Ale to je výtka, ktorá mi behom sledovania nenapadla a pri ďalšom sledovaní mi vadiť nebude. Je to niečo, čo človeka napadne len, keď chce napísať čo najpodrobnejšiu recenziu na nejakom debilnom filmovom servery. Niečo ako keď sa niektorí experti pri filmoch sťažujú na CGI efekty namiesto praktickej akcie alebo strih cez osu namiesto toho, aby si film naplno užili. Tak tentoraz som si film naplno užil. ()

Gavin87

Film o improvizovaně nachystaném večírku na rozloučenou sám o sobě na mě působil značně improvizovaně, jako by snad herci hráli bez scénáře a režisér jen mlčky vyčkával, kam se jejich herecké improvizace dostanou. V době svého vzniku mohl být tento film snad v něčem zásadní, ale po 25 letech a v záplavě dalších, nových filmů na podobné téma už patrně veškerá vypovídací hodnota tohoto filmu expirovala. ()

jiri.twist

Smutný film, a ani se nechce věřit, že letos tomu bude již x let, ale když jsem se na snímek podíval po letech znovu dnešním pohledem, tak ten časový odstup tam je cítit a beru to z tohoto úhlu, že tehdy se takové filmy točily. Možná si někdo řekne, že dávám vysoké hodnocení za příběh, ale je to tak, i když téma HIV mi nikdy nedělalo dobře. Některé solidní herecké výkony, ale žádné zázraky a zpracování - po americku, až trošku moc milujícně sladkobolné. Takto by to v Evropě asi v žádné zemi nenatočili ... 7766 ()

Tanulin

2* je možná málo, ale tenhle film nebyl vůbec špatný...tedy ne tak moc ;o) Trochu mě mate věta: v hlavních rolích O.N.-John, protože já bych to viděla jako E.Roberts, který byl výborný a jeho "rezervanost" jsem mu věřila (míň už to že hrál gaye) a G.Harrison. Trochu doják a až na plytkost se na něj dívat dá. Oceňuji hudbu. ()