Příběh začíná v roce 1965, kdy je Linda Eastman svobodnou matkou a vášnivou fanynkou rockové hudby se slabostí pro úspěšné rockery. Navíc je také ctižádostivou fotografkou a jako taková dostane nabídku od začínajícího magazínu Rolling Stone, věnovanému rockové scéně. Její otec, počestný a poctivý právní zástupce Lee, však nemá pro tuto oblast kultury příliš pochopení a rozhodně nehodlá souhlasit. Linda je však odhodlaná práci vzít a odjíždí do Londýna, aby tu fotografovala nejslavnější rockovou skupinu všech dob, Beatles. Pohybuje se po rockové scéně bez ostychu a poté, co má krátké milostné pletky s Mickem Jaggerem ze skupiny Rolling Stones a Jimem Morrisonem, hvězdou skupiny The Doors, setká se v jednom nočním podniku s Beatlem Paulem McCartneyem. Ten ji pozve, aby se připojila k němu a jeho přátelům na cestě po dalších nočních klubech, která skončí další milostnou pletkou v Paulově hotelovém pokoji. Brzy si však Linda i Paul uvědomí, že se mezi nimi stalo něco zvláštního a to něco je láska, která vede k tomu, že se k zármutku všech Paulových fanynek a přes nelibost dalších členů slavné skupiny, Paul s Lindou ožení. A jejich manželství plné lásky, přečká nejen rozpad Beatles, který svým způsobem Linda urychlila, formování Wings, Paulův pobyt v japonském vězení, když u něj celníci v Tokiu našli v roce 1980 marihuanu i další bouřlivé události v životě rockerských celebrit. Situace se dramaticky změnila, kdy byla u Lindy diagnostikována rakovina prsu a McCartneyovi se museli začít vyrovnávat s nejobtížnější situací, kterou si kdy dokázali představit. Velká část filmu je vyprávěna formou zpětných záběrů do minulosti, zatímco Linda i Paul bojují s její rakovinou. To umožňuje podívat se na rockové bouřliváctví i více než třicetileté manželství Lindy a Paula ze zajímavého úhlu. (oficiální text distributora)

viperblade

Předně - o Lindě McCartneyové nic nevím, takže netuším, do jaké míry byly události věrné realitě a jestli něco nebylo vymyšleno či přikrášleno. _____ Důvodem, proč jsem se na tento film vůbec díval, nebyl ani tak můj zájem o Beatles (znám je průměrně, stejně tak jejich písně) ale spíše zájem o Elizabeth Mitchell, která se mi líbila ve filmu Gia a v seriálu Ztraceni. A jsem rád, že mě nezklamala. Tato křehká blondýna mi opět potvrdila, že by se neztratila ani na velkém plátně. Jinak film sám o sobě je nad očekávání dobrý. Především je zde minimum scén, kde by šlo poznat, že se jedná o TV film, což je ohromné plus. K podobě Beatles (podobnosti herců s pravými Brouky) se nebudu vyjadřovat, jak říkám, moc je neposlouchám. Takže za to, že mi těch 90 minut uplynulo tak rychle a za to, že jsem viděl skvělou Elizabeth, dám za čtyři. P. S. Nevím, jestli to měl být záměr, ale přišlo mi, že John Lennon je zde vykreslen jako trouba a podpantoflák… ()

Handle

Dle mého nepovedený film, později už pro mě byl jen kulisou. Byl nasazen do 60.let, ale já ten pocit neměl, nevypadalo to tak, nevěřil jsem tomu. Rádoby Beatles mě samozřejmně také vadili, no a nudilo mě to. 1* za poměrně dobrý nápad a za snahu. ()

ja.rebel

Životopisný snímek Lindy McCartney od doby, kdy žila jako svobodná matka, tak trochu "nevázaným" životem a živila se jako fotografka. Následuje seznámení s Paulem, svatba, rodina..... Prožívá se svým manželem bouřlivý rozpad Beatles a stojí po jeho boku i v dalších projektech. U nás nepříliš známá Elizabeth Mitchell v jedné ze svých největších rolí. ()

feefoo

Toto je brak. Podivná koláž na seba nenadväzujúcich scén, umocnených neskutočnou patetickosťou. V najsmutnejších scénach, teda v tých, kde Linda McCartney zomierala som sa musel smiať a to zďaleka nie preto, že by som jej osobu nerešpektoval, práve naopak. Ono to len tak smiešne zahraté a smiešne nakrútené a tak ďalej. Katastrofa. ()

rigby

Začátek filmu se odehrává v polovině šedesátých let a představuje Lindu Eastmanovou jako bezejmennou a neznámou novinářku, která je nadšená pro rockovou hudbu. Filmová kamera popisuje náhodný nález pozvánky na akci Rolling Stones a Lindino zatajení této došlé pošty svým nadřízeným, kteří by s ní stejně její nadšení touto londýnskou skupinou nesdíleli. Jako fotografka se Linda vypravuje na parník, kde se setkává s Jaggerem a spol. a získává své první zajímavé snímky, které ji doslova přes noc katapultují mezi fotografickou špičku. Další ukázkou jejích začátků je setkání s Jimem Morrisonem z tehdy ještě málo známé skupiny Doors. Po několika lechtivých pasážích Linda navštěvuje Londýn, kde ji sbalí Paul McCartney a pozve na fotografování křtu alba Beatles Sgt. Pepper's lonely hearts club band. V soukromí jí vypráví o smrti své matky Mary a tím se konečně dostáváme k hlavnímu motivu celého filmu: onemocnění rakovinou prsu. Děj se nyní střídavě odehrává v devadesátých letech, kdy Linda objevuje bulku na prsou, a v minulosti. Máme možnost spatřit nejznámější momenty jejich vztahu a historie Beatles: založení společnosti Apple a její následný krach, pozvolný rozpad Beatles, svatbu Lindy a Paula, narození dětí, přestěhování na skotskou farmu, McCartneyho krizi a založení skupiny Wings, Lindiny rozporuplné začátky na koncertním pódiu, osudnou návštěvu Japonska a Paulův pobyt v tamním vězení za držení marihuany. Vyprávění se útržky zmiňuje i o vztahu Paula a Johna Lennona, vidíme několik Johnových zběsilých útoků na McCartneyho, jejich pozdější usmíření a setkání v New Yorku, a reakci Paula na Johnovu smrt. Děj se ale stále více přesouvá do nedávné minulosti, kdy Lindin boj o život vrcholí transplantací kostní dřeně, která však po chvílích velkých nadějí končí neúspěšně. V slzavém závěru se Paul loučí s Lindou na jejich arizonské farmě slovy, které před lety citovaly snad každé noviny. Film nepřináší nic nového. Operuje s nejznámějšími fakty, nezabíhá do podrobností, pouze ploše popisuje a ztvárňuje události, které každý fanoušek zná z novinových článků, knih a fotografií. Během půldruhé hodiny se tak projdeme pětatřiceti lety Lindina života. Do jejích myšlenek se však nedostaneme, pouze ji uvidíme jako zákulisní figurku v životě skupiny Beatles a útočiště Paula McCartneyho. Jak jsem napsal výše, film je zaměřen spíše na závěr Lindina života, ale opět zůstane divákovi utajeno, co se odehrává v Lindině hlavě. Jen role Paula se změní, tentokrát je on ten silný ochránce. Nicméně závěr filmu vás zcela jistě donutí k slzám. Kapitola sama pro sebe je herecké obsazení. Na Lindu jsem si celkem zvykl, ale ostatní jsem překousnout nemohl. Kdyby to nevyplynulo ze souvislostí, prošli by členové skupiny Beatles celkem nepovšimnuti. O Stounech ani nemluvě. A Paula McCartneyho jsem nerozdýchal ani do konce filmu, i když stejný herec ho představoval také v známějším filmu Backbeat. Jen ta Yoko Ono byla nějak hezčí než ve skutečnosti. Co dodat závěrem? Pokud jste neviděli, o nic jste nepřišli. Navíc předpokládám, že film bude určitě za krátkou dobu reprízován. Pak si budete moci udělat další bezvýznamnou čárku do seznamu shlédnutých filmů s tématikou Beatles. () (méně) (více)

Themyth

Ak by som to mal zhrnúť do jednej vety, jedná sa o pomerne solídny 3 hviezdičkový TV film. Výber niektorých hercov hlavne v roliach členov The Beatles je diskutabilný a takisto diskutabilné sú tu aj niektoré herecké výkony. To čo v mojich očiach povyšuje film o jednu kategóriu vyššie, je precízna snaha detailne zobraziť všetky dôležité udalosti v živote Lindy. Tvorcovia až pitvoreskne dbali na to, aby zachovali všetky slová a dialógy, ktoré boli vyrieknuté v rámci týchto udalostí, či to bolo prvé stretnutie s Paulom, fotenie 1. júna 1967 pri príležitosti uvedenia Seržanta na trh, rozhovor s ošetrujúcim lekárom, až po jej posledné hodiny na ranči v Arizone. ()