Básník a kočička

John Robert Lloyd

Kostýmy:

Ann Roth
  • danecek24

28. Zlatý Glóbus za rok 1970 - nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand(5.1.2009)

Streisandka je tu opravdu k nevydržení, její pišťák by dal zabrat snad i obyvatelům krchova. Hraje to však na výbornou a její Kočička je med na pusu všem pochybovačům o její ženskosti, ve své době to byla opravdu kůstka, až člověk zalituje, že se nahaté scény do závěrečného střihu nedostaly (a musíme je pokoutně lovit přes googla). Může se ovšem stát, že vás tenhle film bude poněkud iritovat, rozčilovat či jinak znepokojovat. Mimochodem, Barneyho holka, pěkná blondýnka co se v posteli, pardon ve filmu jen mihne, je detutující budoucí hvězda filmů pro dospělé, Marilyn Chambers. Viděno v originále, i když indicie směřují k tomu, že tuhle ztřeštěnost dávala u nás TV Nova...(20.8.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $23,681,338Tržby Celosvetovo $-(22.1.2010)

Barbra je ve své roli úžasná. Lezla mi po celou tu dobu pěkně na nervy ale to byl myslím účel její role. Nakonec je to pěkná ženská, hlavně v tomhle filmu. Film mě rozesmál a je to hezká "oddychovka" na večer. Taková ta známá průměrná komedie. :)(7.12.2013)

Za Barbru o jednu víc, než si film zaslouží. Druhý oblíbenec George Segal mě štval tím smetákem pod nosem, vím, že měl vypadat jako neúspěšný intelektuál, ale úplně se z jeho hraní ztratila jeho jiskra. Nic-moc.(28.12.2013)

• - Film proslul především skandálem Barbry Streisand. Herečka natočila i odvážné scény "nahoře bez", které byly ale vystřiženy ještě před uvedením snímku do kin. (Krissty)