Reklama

Reklama

Básník a kočička

  • Česko Sova a kočička (více)

Obsahy(1)

Jí vadilo jeho věčné ťukání na stroji, jemu zase její zástupy sexuchtivých zákazníků. Oba bydleli v jednom domě. Bydleli…

Neúspěšný spisovatel a z toho důvodu knihovník Felix Sherman (George Segal) je jedním z těch, kteří si v žádném případě nehodlají pohněvat přísného domácího pana Rapzinskyho. Když si na něj postěžuje sousedka (Barbra Streisand), kterou prý jeho pozdní spisování na stroji ruší, Felix jí v odplatě udá v okamžiku, kdy má zrovna další pánskou platící „návštěvu“. Doris je ovšem natolik přímá a hlavně prostoduchá, že k němu ve tři ráno s křikem vtrhne, aby si vyřídila účty. Jejich diskuze je hlavně její zásluhou poněkud hlasitější a tak zanedlouho už ani Felix není rezidentem. Naštěstí je tu kamarád Barney a velký rozkládací gauč. Jenomže v jeho bytě není televize, Doris se teď vůbec nechce spát a Felixův nakladatelstvím zamítnutý román je plný degutantních adekvací! (dopitak)

(více)

Recenze (7)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Barbra je ve své roli úžasná. Lezla mi po celou tu dobu pěkně na nervy ale to byl myslím účel její role. Nakonec je to pěkná ženská, hlavně v tomhle filmu. Film mě rozesmál a je to hezká "oddychovka" na večer. Taková ta známá průměrná komedie. :) ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Streisandka je tu opravdu k nevydržení, její pišťák by dal zabrat snad i obyvatelům krchova. Hraje to však na výbornou a její Kočička je med na pusu všem pochybovačům o její ženskosti, ve své době to byla opravdu kůstka, až člověk zalituje, že se nahaté scény do závěrečného střihu nedostaly (a musíme je pokoutně lovit přes googla). Může se ovšem stát, že vás tenhle film bude poněkud iritovat, rozčilovat či jinak znepokojovat. Mimochodem, Barneyho holka, pěkná blondýnka co se v posteli, pardon ve filmu jen mihne, je detutující budoucí hvězda filmů pro dospělé, Marilyn Chambers. Viděno v originále, i když indicie směřují k tomu, že tuhle ztřeštěnost dávala u nás TV Nova... ()

rt12 

všechny recenze uživatele

Za Barbru o jednu víc, než si film zaslouží. Druhý oblíbenec George Segal mě štval tím smetákem pod nosem, vím, že měl vypadat jako neúspěšný intelektuál, ale úplně se z jeho hraní ztratila jeho jiskra. Nic-moc. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Film proslul především skandálem Barbry Streisand. Herečka natočila i odvážné scény "nahoře bez", které byly ale vystřiženy ještě před uvedením snímku do kin. (Krissty)

Reklama

Reklama