Přechytralý inženýr na nikotinové odvykačce a Cowleyho brácha z federálního úřadu vs. ješitný bomber, co chce nabýt dolarů vydíráním šamanů. Myslím si, že kdyby u našich kolotočářů své exploze usměrňoval pouze na reproduktory, z nichž se linou disko skřeky Michala Davida, dalo by se jeho teroristické počínání i schvalovat.. Solidní thriller s dobrou porcí nadhledu a finále naplněným ironií osudu - škoda jen zbytečného rozmělnění napětí délkou některých scén, ale holt, takový byl v 70.letech filmařský koncept žánru. Kdo objeví v asi pětivteřinovém štěku S.Guttenberga, dostává cukrovou vatu zdarma!(5.9.2011)

Více než poctivý thriller s příměsí katastrofického žánru. Vše začíná špičkovou scénou havárie horské dráhy, pokračuje nepolevujícím pátráním, které vpřed žene duel obdivuhodně sympatického George Segala a nebezpečně "obyčejného" psychopata Timotyho Bottomse, a končí strhujícím, doslova dechberoucím finále. Pro snímky tohoto typu mám velkou slabost... A Rollercoaster je téměř srovnatelný dejme tomu s Černou nedělí, tedy s jedním z nejlepších zástupců žánru.(8.9.2012)

Typický zástupce klasické thrillerové školy 70 let. Filmy z této doby mají svá specifika a já je mám vesměs rád se všemi jejich plusy i mínusy. V tomto případě máme celkem originální námět a parádní schizofrenní atmosféru dokreslenou Schifrinovou hudbou. Segal táhne hlavního hrdinu bez problému. Mladý Bottoms v roli teroristy pak přímo exceluje. Nekompromisní hra kočky s myší může být rozehrána. Hlavním mínusem je asi trochu zbytečně natahované finále, kdy jsem měl pocit, že film vyvrcholil hlavně scénou kdy Bottoms nahání Segala po parku za účelem předání peněz, nakonec se všemi geniálně vychčije, ale musí dostat označené bankovky, aby se nasral, chtěl se pomstít a při tom byl odhalen. Takže konec už nic moc, ale jako celek kvalitní nadprůměr.65%(28.7.2015)

Skrytý perla. Výborná atmosféra, jíž asi nejvíc utváří "hitchcockovská" hudba smyčci. Začátek není zbytečně dlouhej, rychle se jde na věc, zapojení technika Harryho Caldera je krásně logické (což, ruku na srdce, občas tvůrcům ve scénáři skřípe - hlavního hrdinu mají, ale jeho motivace bývá přinejmenším sporná, a tak často sledujeme, jak bankovní úředník místo aby nahlásil loupež, raději vyrazí gangsterům po stopě...) a muž na pozadí je perfektně zmáklou rolí Timothy Bottomse. Ten to má naprosto vychytaný, a když jako hotelový zřízenec dorazí do jámy lvové, budete mu snad skoro držet i palce. Konec je zbytečně roztahovaný (to celá druhá polovina) a určitě to celé šlo udělat jindy než na den nezávislosti. Přesto, sedmdesátkový klenot, který si drží dobovost a nenudí. Solidní dabing ČT, v menší roli i Henry Fonda.(7.1.2017)

Sympatický fakt je v tom, že se tvůrci vykašlali na komplikovanost děje a dali se cestou nejmenšího odporu - psychohrou mezi psychopatem a policistou. Film po svojí téměř dvouhodinovou stopáž díky zručně vystavěné atmosféře a skvělým hercům nedokáže nudit. George Segal velmi dobrý, ovšem Timothy Bottoms si svého psychouše náležitě užil. Skvělý thriller ze staré školy tak, jak to dnes už snad nikdo neumí (s výjimkou "Telefonní budky"). 85%.(23.6.2008)