Přechytralý inženýr na nikotinové odvykačce a Cowleyho brácha z federálního úřadu vs. ješitný bomber, co chce nabýt dolarů vydíráním šamanů. Myslím si, že kdyby u našich kolotočářů své exploze usměrňoval pouze na reproduktory, z nichž se linou disko skřeky Michala Davida, dalo by se jeho teroristické počínání i schvalovat.. Solidní thriller s dobrou porcí nadhledu a finále naplněným ironií osudu - škoda jen zbytečného rozmělnění napětí délkou některých scén, ale holt, takový byl v 70.letech filmařský koncept žánru. Kdo objeví v asi pětivteřinovém štěku S.Guttenberga, dostává cukrovou vatu zdarma!(5.9.2011)

"Když přestaneš kouřit, měla bys přibrat a ne hubnout !!" - "Myslím, že vypadáš dobře.. na chlapa v mužské menopauze !!" ;) Katastrofické filmy mám rád, především ty klasické, Horská dráha Jamese Goldstonea určitě patří především hereckým obsazením v čele s Georgem Segalem, Henry Fondou či mladičkou Helen Hunt a Stevem Guttenbergem v miniroličce fotografa k tomu lepšímu, co bylo v rámci žánru natočeno, jistě se nejedná o nějak extra výjimečnou či originální záležitost, byť prostředí zábavního parku se dá považovat za bezesporu celkem neotřepané a dodává filmu velmi netypickou atmosféru. Rollercoaster, ač se bere hodně vážně, odlehčuje především vtipná linie, mně osobně dobře známá, s hrdinou George Segala odvykajícího cigaretám, kterou maximálně kvituji !! Napětí by se i díky výbornému Schifrinovu soundtracku a parádnímu padouchovi Timothyho Bottomse dalo krájet, ačkoliv všichni předem víme, kam celý film směřuje.. Bohužel zub času se právě na Horské dráze dost podepsal, slaboučké triky i přetahované akční scény také zůstávají poplatné době vzniku filmu, a tak mohou působit až směšně, já ji však řadím ke svým žánrovým srdcovkám, byť právě Goldstoneův hit Když se čas naplnil ještě výše..(10.8.2013)

Skrytý perla. Výborná atmosféra, jíž asi nejvíc utváří "hitchcockovská" hudba smyčci. Začátek není zbytečně dlouhej, rychle se jde na věc, zapojení technika Harryho Caldera je krásně logické (což, ruku na srdce, občas tvůrcům ve scénáři skřípe - hlavního hrdinu mají, ale jeho motivace bývá přinejmenším sporná, a tak často sledujeme, jak bankovní úředník místo aby nahlásil loupež, raději vyrazí gangsterům po stopě...) a muž na pozadí je perfektně zmáklou rolí Timothy Bottomse. Ten to má naprosto vychytaný, a když jako hotelový zřízenec dorazí do jámy lvové, budete mu snad skoro držet i palce. Konec je zbytečně roztahovaný (to celá druhá polovina) a určitě to celé šlo udělat jindy než na den nezávislosti. Přesto, sedmdesátkový klenot, který si drží dobovost a nenudí. Solidní dabing ČT, v menší roli i Henry Fonda.(7.1.2017)

Vcelku slušný katastrofický snímek druhé poloviny 70. let, kterému se narozdíl od jiných z té doby (ROJ, ZA DOBRODRUŽSTVÍM POSEIDONU, CONCORDE - LETIŠTĚ 1979) dá věřit. Filmu od samého začátku nechybí slušný spád, napětí a dusná atmosféra, na čemž má velký podíl skvělá hudba (Lalo Schifrin), kamera (mj. geniální je sekvence imitující vykolejení horské dráhy) a nebo také nápad, že hlavní hrdina v tom neustálém stresu zkouší přestat kouřit, což má za následek řadu úsměvných situací a hlášek. Nakonec je nutné ocenit i dobré herecké obsazení, Georgem Segalem v roli inspektora zábavních parků počínaje a Timothy Bottomsem v roli záporáka konče.(3.3.2009)

Více než poctivý thriller s příměsí katastrofického žánru. Vše začíná špičkovou scénou havárie horské dráhy, pokračuje nepolevujícím pátráním, které vpřed žene duel obdivuhodně sympatického George Segala a nebezpečně "obyčejného" psychopata Timotyho Bottomse, a končí strhujícím, doslova dechberoucím finále. Pro snímky tohoto typu mám velkou slabost... A Rollercoaster je téměř srovnatelný dejme tomu s Černou nedělí, tedy s jedním z nejlepších zástupců žánru.(8.9.2012)