V jednom kalifornském zábavním parku vykolejí horská dráha a neštěstí si vyžádá řadu obětí. Vyšetřováním je pověřen inspektor Harry Calder, který předpokládá, že katastrofa byla způsobena technickou závadou, přestože shodou okolností sám před časem stav dráhy kontroloval. Jenže krátce nato vypukne požár v jiném zábavním parku. Harry zjistí, že to má na svědomí maniak, který vydírá majitele a chce milion dolarů, jinak dojde k dalším neštěstím. Požaduje, aby peníze předal sám Harry. Ten, ač nerad, přijímá. S kufrem plným peněz se Calder, pečlivě sledován agenty FBI, vydává na místo předání. (Nova Cinema)

Dudek

Ve své době naprostá bomba a i dnes mimořádně povedená podívaná. Kvalita snímku stojí a páda na skvělých hereckých výkonech, u nichž nemáte jediný důvod k pochybnostem. Horská dráha si však zaslouží hold i jako předchůdce v dnešní době velmi oblíbených podobně zaměřených žánrových kousků. Geniální dovětek kterým snímek končí je překvapivou třešničkou na dortu. Teď když se opět na plno rozbíhá pouťová sezóna u nás, mohli by jej naše televizní stanice znovu úvést. Svého času neustále opakovaný snímek by se jistě ani dnes neztratil. ()

freddy

Když mě nějaký film, o kterém jsem ani nevěděl, jak se jmenuje a na který jsem náhodou přepnul, dokáže zaujmout během jediné minuty v okamžiku, kdy jsem se chystal od televize odejít do jiného pokoje, tak to určitě nebude špatný film. Nakonec jsem film viděl celý a vůbec toho nelituji. Když si vezmu, jak ten film začínal pohodově (záběry na zábavní park a jeho spokojené návštěvníky), tak se z toho podařilo tvůrcům vytřískat docela solidní thriller, který i přesto, že je 33 let starý, neztratil nic na své atraktivitě a zajímavosti a divákovi rozhodně nabízí maximální dávku napětí a nervozity. Vůbec se nebojím tento film označit za nadčasový a velice kvalitní, který působí opravdu hodně zajímavě. Když k tomu navíc hlavní záporák, který má na svědomí teroristické útoky v zábavních parcích po celých Státech, je takový ohromný sympaťák, tak prostě tenhle film nemohu označit jako průměrný. Skutečně musím říci, že i přes odporné teroristické útoky na nic netušící bavící se lidi, mi byl ten záporák vzhledově velmi sympatický a dokonce jsem se přistihl, že snad ani nechci, aby ho chytili. Což znamená, že obsadit Timothyho Bottomse do této role byl vynikající nápad, rozhodně to byla nejvýraznější postava celého filmu a díky výkonu tohoto herce je tenhle film tak kvalitní. Když k tomu navíc připočtu suprové záběry kamery z horské dráhy, tak mám naprosto jasno. Já si to užil a uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

D.Moore

Více než poctivý thriller s příměsí katastrofického žánru. Vše začíná špičkovou scénou havárie horské dráhy, pokračuje nepolevujícím pátráním, které vpřed žene duel obdivuhodně sympatického George Segala a nebezpečně "obyčejného" psychopata Timotyho Bottomse, a končí strhujícím, doslova dechberoucím finále. Pro snímky tohoto typu mám velkou slabost... A Rollercoaster je téměř srovnatelný dejme tomu s Černou nedělí, tedy s jedním z nejlepších zástupců žánru. ()

sud

Sympatický fakt je v tom, že se tvůrci vykašlali na komplikovanost děje a dali se cestou nejmenšího odporu - psychohrou mezi psychopatem a policistou. Film po svojí téměř dvouhodinovou stopáž díky zručně vystavěné atmosféře a skvělým hercům nedokáže nudit. George Segal velmi dobrý, ovšem Timothy Bottoms si svého psychouše náležitě užil. Skvělý thriller ze staré školy tak, jak to dnes už snad nikdo neumí (s výjimkou "Telefonní budky"). 85%. ()

Gilmour93

Přechytralý inženýr na nikotinové odvykačce a Cowleyho brácha z federálního úřadu vs. ješitný bomber, co chce nabýt dolarů vydíráním šamanů. Myslím si, že kdyby u našich kolotočářů své exploze usměrňoval pouze na reproduktory, z nichž se linou disko skřeky Michala Davida, dalo by se jeho teroristické počínání i schvalovat.. Solidní thriller s dobrou porcí nadhledu a finále naplněným ironií osudu - škoda jen zbytečného rozmělnění napětí délkou některých scén, ale holt, takový byl v 70.letech filmařský koncept žánru. Kdo objeví v asi pětivteřinovém štěku S.Guttenberga, dostává cukrovou vatu zdarma! ()