Sympatický fakt je v tom, že se tvůrci vykašlali na komplikovanost děje a dali se cestou nejmenšího odporu - psychohrou mezi psychopatem a policistou. Film po svojí téměř dvouhodinovou stopáž díky zručně vystavěné atmosféře a skvělým hercům nedokáže nudit. George Segal velmi dobrý, ovšem Timothy Bottoms si svého psychouše náležitě užil. Skvělý thriller ze staré školy tak, jak to dnes už snad nikdo neumí (s výjimkou "Telefonní budky"). 85%.(23.6.2008)

Když mě nějaký film, o kterém jsem ani nevěděl, jak se jmenuje a na který jsem náhodou přepnul, dokáže zaujmout během jediné minuty v okamžiku, kdy jsem se chystal od televize odejít do jiného pokoje, tak to určitě nebude špatný film. Nakonec jsem film viděl celý a vůbec toho nelituji. Když si vezmu, jak ten film začínal pohodově (záběry na zábavní park a jeho spokojené návštěvníky), tak se z toho podařilo tvůrcům vytřískat docela solidní thriller, který i přesto, že je 33 let starý, neztratil nic na své atraktivitě a zajímavosti a divákovi rozhodně nabízí maximální dávku napětí a nervozity. Vůbec se nebojím tento film označit za nadčasový a velice kvalitní, který působí opravdu hodně zajímavě. Když k tomu navíc hlavní záporák, který má na svědomí teroristické útoky v zábavních parcích po celých Státech, je takový ohromný sympaťák, tak prostě tenhle film nemohu označit jako průměrný. Skutečně musím říci, že i přes odporné teroristické útoky na nic netušící bavící se lidi, mi byl ten záporák vzhledově velmi sympatický a dokonce jsem se přistihl, že snad ani nechci, aby ho chytili. Což znamená, že obsadit Timothyho Bottomse do této role byl vynikající nápad, rozhodně to byla nejvýraznější postava celého filmu a díky výkonu tohoto herce je tenhle film tak kvalitní. Když k tomu navíc připočtu suprové záběry kamery z horské dráhy, tak mám naprosto jasno. Já si to užil a uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdy.(6.9.2010)

O něco levnější, než jiné katastrofické filmy 70.let ( Skleněné peklo, Zemětřesení, Letiště, Dobrodružství Poseidonu...). Také je na něm asi nejvíce vidět, jak zestárnul. Přesto herci hrají dobře, stupňující se nejistota a především jízda na horské dráze s klaustrofobní hudbou vytvářejí patřičné napětí a úvodní scéna sabotáže působí velmi přesvědčivě. V dnešní záplavě technicky vypilovaných filmů vypadá tenhle snímek jako chudý příbuzný. Pokud se ale necháte vtáhnout do děje, zcela litovat nebudete.(4.9.2011)

Vyborny fryler starej skoly 70. rokov o teroristovi, ktory ma na praci kopu skaredych a spolocnosti neprospievajucich veci. Vyborna je atmosfera nedelneho cirkusu zaliateho slnkom... a par drsnych, neprijemnych scen. Ucast Henryho Fondu /12 angry Men/ len potesi oko a dusu divaka vecne hladneho po kvalitnom filmovom zradle. 86 %(26.7.2014)

• Flynn

Špatné špatné, člověku se až nechce věřit co všechno jsou schopné strčit do svého nedělního programu české TV stanice. Film u kterého je napnutá snad jen guma u velikostně špatně zvolených trenýrek. A závěrečná "honička" kdy muž s postřelenou nohou uteče z policejního obklíčení a utíká rychleji než banda pronásledovatelů, skutečně poslední tečka.(22.2.2009)