• Flynn

Špatné špatné, člověku se až nechce věřit co všechno jsou schopné strčit do svého nedělního programu české TV stanice. Film u kterého je napnutá snad jen guma u velikostně špatně zvolených trenýrek. A závěrečná "honička" kdy muž s postřelenou nohou uteče z policejního obklíčení a utíká rychleji než banda pronásledovatelů, skutečně poslední tečka.(22.2.2009)

Skrytý perla. Výborná atmosféra, jíž asi nejvíc utváří "hitchcockovská" hudba smyčci. Začátek není zbytečně dlouhej, rychle se jde na věc, zapojení technika Harryho Caldera je krásně logické (což, ruku na srdce, občas tvůrcům ve scénáři skřípe - hlavního hrdinu mají, ale jeho motivace bývá přinejmenším sporná, a tak často sledujeme, jak bankovní úředník místo aby nahlásil loupež, raději vyrazí gangsterům po stopě...) a muž na pozadí je perfektně zmáklou rolí Timothy Bottomse. Ten to má naprosto vychytaný, a když jako hotelový zřízenec dorazí do jámy lvové, budete mu snad skoro držet i palce. Konec je zbytečně roztahovaný (to celá druhá polovina) a určitě to celé šlo udělat jindy než na den nezávislosti. Přesto, sedmdesátkový klenot, který si drží dobovost a nenudí. Solidní dabing ČT, v menší roli i Henry Fonda.(7.1.2017)

"Nahoru... ... dolů! Doleva, doprava. Nahoru ... ... dolů!!! Vražedná zábava." Naše 50 let stará horská dráha fungovala, až do zákeřné nálože pod kolejnicí, bez závad. Tenhle 42 let (!) starý film funguje dodnes. My kluci a holky prostě máme poutě rádi a napínavé krimi taky, ideálně kombinaci obojího. Tři poctivé hvězdy za zábavu a čtvrtou jako bonus filmu, který pro mě (již viděno, kdysi v pravěku) odolal nejen korozi, ale i hladovému zubu času. A taky za sysifovskou snahu hlavního hrdiny přestat kouřit! To bylo moderně strašidelné, zejména elektrošoky nad plným popelníkem od odborného psychofelčara, kapitola sama o sobě... Btw, ještě malé info. Padouch se narodil ve stejném roce jako já! Viz jeho ročenka ze střední a můj profil ;-) Ale to jen tak. Přeju hezkou zábavu na pouti, ulepené pusy od cukrové vaty a spoustu balónků, nafukovaných až k prasknutí. BUM!(27.11.2019)

"Když přestaneš kouřit, měla bys přibrat a ne hubnout !!" - "Myslím, že vypadáš dobře.. na chlapa v mužské menopauze !!" ;) Katastrofické filmy mám rád, především ty klasické, Horská dráha Jamese Goldstonea určitě patří především hereckým obsazením v čele s Georgem Segalem, Henry Fondou či mladičkou Helen Hunt a Stevem Guttenbergem v miniroličce fotografa k tomu lepšímu, co bylo v rámci žánru natočeno, jistě se nejedná o nějak extra výjimečnou či originální záležitost, byť prostředí zábavního parku se dá považovat za bezesporu celkem neotřepané a dodává filmu velmi netypickou atmosféru. Rollercoaster, ač se bere hodně vážně, odlehčuje především vtipná linie, mně osobně dobře známá, s hrdinou George Segala odvykajícího cigaretám, kterou maximálně kvituji !! Napětí by se i díky výbornému Schifrinovu soundtracku a parádnímu padouchovi Timothyho Bottomse dalo krájet, ačkoliv všichni předem víme, kam celý film směřuje.. Bohužel zub času se právě na Horské dráze dost podepsal, slaboučké triky i přetahované akční scény také zůstávají poplatné době vzniku filmu, a tak mohou působit až směšně, já ji však řadím ke svým žánrovým srdcovkám, byť právě Goldstoneův hit Když se čas naplnil ještě výše..(10.8.2013)

Sympatický fakt je v tom, že se tvůrci vykašlali na komplikovanost děje a dali se cestou nejmenšího odporu - psychohrou mezi psychopatem a policistou. Film po svojí téměř dvouhodinovou stopáž díky zručně vystavěné atmosféře a skvělým hercům nedokáže nudit. George Segal velmi dobrý, ovšem Timothy Bottoms si svého psychouše náležitě užil. Skvělý thriller ze staré školy tak, jak to dnes už snad nikdo neumí (s výjimkou "Telefonní budky"). 85%.(23.6.2008)