poster

Dilema

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1984, 2 min

Režie:

Pavel Koutský

Kamera:

Eva Kargerová

Hudba:

Petr Skoumal

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Snorlax
  *****

  Tak tohle je hodně vtipná anekdota!(8.7.2013)

 • Adman
  *****

  Muž uprostřed místnosti, stejně daleko od dvou dveří, každých na jedné straně. Pomocí výborné animace po okénku vidíme jako má muž dilema. To přerůstá ve veliký hněv a vztek, rozpolcená osobnost se bije pěstmi sama se sebou, až když dojde k jakési beznaději, tak po odjezdu zjišťujeme, že muž stojí uprostřed hořícího domu a má dilema - kterými dveřmi že to z hořící ruiny uteče.(5.12.2007)

 • Mr.Terible
  *****

  Na letošním Anifestu (2009) Jiří Kubíček objasnil genezi tohoto filmu. Na začátku byla nepoužitá, cenzurou zamítnutá scéna z Koutského předchozího filmu Katastrofy - jedná se právě o souboj dvou obrů. Protože Koutskému bylo líto oné scény, vymyslel tedy rámec příběhu, který by bolševické cenzuře nevadil, a do něj o nu scénu zasadil. Sice nechápu, jak někdo mohl v souboji dvou obrů spatřovat rivalitu USA a SSSR, ale známe přeci i jiné cenzurní zásahy té doby, že ?(22.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace