Reklama

Reklama

Kdo zabíjí nejlepší evropské šéfkuchaře?

  • USA Who Is Killing the Great Chefs of Europe? (více)

Obsahy(1)

Co dělat, když člověku tak chutná a kila jdou pořád nahoru? Lékaři varují, bez důsledné diety do půl roku zemřete! Vyhlášený král labužníků Maximillian Vandeveer (Robert Morley) by pro svou nezvladatelnou vášeň k prvotřídnímu jídlu potřeboval svérázné řešení – zbavit se těch, jejichž dobroty ho zabíjí. Potom ale někdo začne nejlepší evropské kuchaře vraždit přesně v pořadí podle Maxovy gastronomické příručky… (dopitak)

(více)

Recenze (20)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Bláznivá komedie, kde odhalení vraha je nejméně důležitým prvkem produktu. Až na to, že Robertu Morleyovi není polovina slov vůbec rozumět, se jedná o vtipnou exkurzi do evropských kuchyní. Svou přítomností potěší kromě sexy Jacqueline Bisset, na jejíž odhalené vnady budete v koupelnové scéně čekat marně, i nestor francouzské kinematografie, Philippe Noiret. V odpovědi na otázku kolegy (mOnkey) odpovídám, že muž na fotografii je hodně podobný LdF, ale nejspíš to není on (zkoumáno ve zvětšeném detailu). Pro posouzení přikládám screen. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Kdo jí, ten žije aneb Žijeme proto, abychom jedli. 1) Vtipné vskutku anglické dialogy a 70leté (!) ztělesnění Britského impéria Robert Morley (labužník Maximillian Vandeveer) se skvostným nástupem hned v první minutě snímku dávají tušit neobvyklý zážitek. Bohužel však po čtvrthodině se děj přenáší jinam, vtip ustupuje komediálním křečím a divákovi jest sledovat vcelku nudné pátrání po snadno uhodnutelném vrahovi kuchařů. You do not suddenly kill someone you have spent years hating. 2) Milovníkům redukčních diet jsou určena tato slova: Cut down? I am what I am precisely because I've eaten my way to the top! I'm a work of art, created by the finest chefs in the world. Every fold is a brush stroke! Every crease a sonnet! Every chin a concerto! In short doctor darling, in my present form, I'm a masterpiece! Robert Morley zemřel v 84 letech na mrtvici. ()

Reklama

Tsukikage 

všechny recenze uživatele

Naprosto úžasný film, skvěle jsem se zasmál, zas tak mě úpleně neupoutaly ty vraždy, jako ten humor. Svělí herci, skvělé jídlo, nádherné metafory. Je mi jen záhadou, proč jsem o tom filmu dostud neslyšel. S anglickým dabingem nemá chyb, bylo to promyšlené i vtipné. U tohohle typu filmu, co víc si přát. Vřele doporučuji. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jevilo se mi to jako naprosto průměrná detektivka, která občas vyskočila s nějakým tím frkem ohledně žrádla, ale ve výsledku na ní není žádný důvod, proč bych si ji do příště měl pamatovat a nebo se na ní znovu podívat. Na komedii mi to přišlo málo zábavné a na detektivku mi to přišlo až moc absurdní. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Jedlo je naservírované úžasne, jeho chuť je naproti tomu mdlá. Kulinárske obrázky manieristickou prezdobenosťou a opulentnosťou čímsi pripomínajú Veľkú žranicu (spojenie s týmto filmom je zabezpečená aj hereckou účasťou Philippa Noireta ) či knihu Dekadentná kuchárka (príznačné sú najmä holuby servírované ako podivuhodne karamelizovaná vtáčia torta). Za asociácie vzbudené obrazom si film nejaké hviezdičky zaslúži. Všetko ostatné temer nestojí ani za reč. Okamžite odhadnuteľná pointa, prvoplánový čierny humor. Zhovievavé hodnotenie je zrejme záležitosťou účasti známych hercov, no tie samé osebe dobrý výsledok automaticky nezabezpečia. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama