Reklama

Reklama

Cesta do Číny

Obsahy(1)

Eva Tozer je bohaté a rozmazlené děvče. O svém dědictví se doví, že podmínkou k jeho získání je do dvanácti dní přivézt otce z Asie domů. Právě proto musí cestovat až do Afgánistánu. Nikdo z jejích přátel ji nechce na tuto cestu půjčit soukromé letadlo, a tak se Eva seznamuje s trochu podivným soukromým pilotem Patrickem O´Malleym. Po dlouhém dohadování se se Patrick nakonec nechá na tuto cestu přemluvit. Možná, že na této cestě nakonec najdou i něco jiného... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Jeden z vtedajších pokusov ťažiť z Indyho popularity. Dobový film, neohrozený hrdina, ženská hľadajúca svojho otca, rýchle zmeny exotických lokácií. Problém je v tom, že to nemá ani kúsok nadhľadu, ústredná dvojica na seba 80% času na plátne vrieska (a už po 10 minútach je to neznesiteľné a človek len čaká, kedy sa spolu konečne vyspia, aby bol pokoj) a všetky exteriéry sa natáčali v Juhoške, takže Afganistan, India, Nepál aj centrálna Čína vyzerajú úplne rovnako (presnejšie - rovnako fádne). Vždy som bol naklonený myšlienke, že Selleck by bol možno lepší Jones ako Ford, ale tento film to rozhodne nedokazuje - omnoho sympatickejší príklad je Quigley u protinožcov. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Som rád, že boli v roku 1980 planéty v skvelej konštelácii a zaistili, že Tom Selleck nedostal úlohu Indiana Jonesa, pretože s pravdepodobným fiaskom, by nenarobil nič ani Steven Spielberg. CESTA DO ČÍNY je dôkazom, že by to tak pravdepodobne bolo. Aj keď je v tomto filme 10krát viac explózií ako v DOBYVATEĽOCH, úspech mu to neprinieslo. Prvý hollywoodsky rip off slávneho archeológa, je iba fádne a zdĺhavé dobrodružstvo, ktoré vlastne ani dobrodružne nepôsobí. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ked uz to nevyslo s Indym, tak sa nakoniec svojho dobrodruzneho filmu Tom Selleck dockal. Ale vysledok nie je ziadna slava. Prave naopak. Cely film lietaju hlavní hrdinovia v dvoch lietadlach, sem tam niekde pristanu, aby si pokecali s domorodcami a vrcholom filmu je par leteckych subojov. Akonahle Tom Selleck zistil do coho sa nechal upisat, tak stravil cely film nalozeny v liehu s monotonnym vyrazom na tvári. Romanticka linia je tiez uplne nefunkcna. Takze jednu hviezdicku davam iba za roztomilú krasku Bess Armstrong. Vzhladom na to, ze to nie je ziadne orezavatko a aj v akcnych scenach si poradi sama, tak mi tam paradoxne Selleck pripadal uplne zbytocny. Tento film dokazuje ake stastie sme mali, ze sa Indym nakoniec nestal. 2/10. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Sledoval jsem tento film a už při úvodních titulcích jsem doufal, že se to změní v takový čínský Tajný závod. Bohužel jsem se nedočkal lehkého humoru ani náznaků parodie. Tom Selleck hraje velkého muže s velkou chutí k alkoholu, pár medailemi a dvěma dvouplošníky. Bess Armstrong si tohoto bývalého vojáka zaplatí jako společníka v cestě za svým otcem, který se ztratil před 4letyněkde mezi Afghánistánem a Čínou(mě se na to neptejte pár věcí tam je opravdu nešikovných). Jejich let je problematický nejen jeho povahou, ale i válkou odehrávající se pod jejich letadly. Film je nudně natočený, chvélemi zbytečně nepřehledný a scénárista asi při psaní taky hodně pil Jima Beana. Zasmějete se asi při třech momentech a jinak budete číst jakýkoliv časopis jaký doma najdete(jestli v kině neni litujte, že jste na něco takového šli). Romanticky dobrodružný film by v sobě měl mít více dobrodružství, které by mělo být aspon 2x lépe natočené a více romantiky, která by měla být skoro až hmatatelná a vztah hlavních hrdinů by měl být příjemný a ne smutně vnucený. ()

T2 

všechny recenze uživatele

My to pripadalo ako také Selleckove si vynahradenie za neúčasť na filme Indiana Jones, tak sa šupol do projektu podobne dobrodružne ladeného, lenže tento vyznie akurát ako nevydarená televízna produkcia. Vďaka čomu sa dal dopozerať tento nijak moc zaujímavý dej, je sympatická Bess Armstrong, ináč v tom filme nič zvláštne alebo podnetné nenájdete, aj ten očividný pokus o humor je taktiež nevýrazní. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $28,445,927Tržby Celosvetovo $-()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Skoro celé natáčení probíhalo v Jugoslávii, kde bylo najmuto několik stovek komparsistů. Zbytek filmováni se odehrálo v Anglii. (Terva)
  • Dvě belgická letadla Stample SV4, která měl štáb k dispozici, dostaly jména Dorothy a Lillian po herečkách sestrách Dorothy Gish a Lillian Gish. (Terva)

Reklama

Reklama