poster

Cesta do Číny

 • anglický

  High Road to China

 • slovenský

  Cesta do Číny

Dobrodružný / Romantický / Drama / Válečný

USA / Jugoslávie / Hong Kong, 1983, 105 min

 • helloween93
  **

  Rozpačitý film, na jednu stranu jsou tu pěkně nasnímané bitvy a obecně kamera je na slušné úrovni, ale na druhou stranu je slabostí filmu děravý scénář, kdy na sebe celý film pár křičí, aby se do sebe v posledních 10 minutách zamiloval. Navíc scénář ignoruje dovysvětlení, jak se z Číny dostali a co se stalo tomu Angličanovi, který je chtěl odstranit. Taková slabší verze Indiana Jonese. Shlédnuto na AMC. 2*(10.3.2018)

 • Djkoma
  **

  Sledoval jsem tento film a už při úvodních titulcích jsem doufal, že se to změní v takový čínský Tajný závod. Bohužel jsem se nedočkal lehkého humoru ani náznaků parodie. Tom Selleck hraje velkého muže s velkou chutí k alkoholu, pár medailemi a dvěma dvouplošníky. Bess Armstrong si tohoto bývalého vojáka zaplatí jako společníka v cestě za svým otcem, který se ztratil před 4letyněkde mezi Afghánistánem a Čínou(mě se na to neptejte pár věcí tam je opravdu nešikovných). Jejich let je problematický nejen jeho povahou, ale i válkou odehrávající se pod jejich letadly. Film je nudně natočený, chvélemi zbytečně nepřehledný a scénárista asi při psaní taky hodně pil Jima Beana. Zasmějete se asi při třech momentech a jinak budete číst jakýkoliv časopis jaký doma najdete(jestli v kině neni litujte, že jste na něco takového šli). Romanticky dobrodružný film by v sobě měl mít více dobrodružství, které by mělo být aspon 2x lépe natočené a více romantiky, která by měla být skoro až hmatatelná a vztah hlavních hrdinů by měl být příjemný a ne smutně vnucený.(28.5.2006)

 • T2
  *

  My to pripadalo ako také Selleckove si vynahradenie za neúčasť na filme Indiana Jones, tak sa šupol do projektu podobne dobrodružne ladeného, lenže tento vyznie akurát ako nevydarená televízna produkcia. Vďaka čomu sa dal dopozerať tento nijak moc zaujímavý dej, je sympatická Bess Armstrong, ináč v tom filme nič zvláštne alebo podnetné nenájdete, aj ten očividný pokus o humor je taktiež nevýrazní. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $28,445,927Tržby Celosvetovo $-(6.4.2008)

 • Cervenak
  ***

  Jeden z vtedajších pokusov ťažiť z Indyho popularity. Dobový film, neohrozený hrdina, ženská hľadajúca svojho otca, rýchle zmeny exotických lokácií. Problém je v tom, že to nemá ani kúsok nadhľadu, ústredná dvojica na seba 80% času na plátne vrieska (a už po 10 minútach je to neznesiteľné a človek len čaká, kedy sa spolu konečne vyspia, aby bol pokoj) a všetky exteriéry sa natáčali v Juhoške, takže Afganistan, India, Nepál aj centrálna Čína vyzerajú úplne rovnako (presnejšie - rovnako fádne). Vždy som bol naklonený myšlienke, že Selleck by bol možno lepší Jones ako Ford, ale tento film to rozhodne nedokazuje - omnoho sympatickejší príklad je Quigley u protinožcov.(6.4.2008)

 • corpsy
  ***

  Som rád, že boli v roku 1980 planéty v skvelej konštelácii a zaistili, že Tom Selleck nedostal úlohu Indiana Jonesa, pretože s pravdepodobným fiaskom, by nenarobil nič ani Steven Spielberg. CESTA DO ČÍNY je dôkazom, že by to tak pravdepodobne bolo. Aj keď je v tomto filme 10krát viac explózií ako v DOBYVATEĽOCH, úspech mu to neprinieslo. Prvý hollywoodsky rip off slávneho archeológa, je iba fádne a zdĺhavé dobrodružstvo, ktoré vlastne ani dobrodružne nepôsobí.(29.8.2019)

 • - Jako jeden z bonusů na DVD je možné vidět kamerové zkoušky Toma Sellecka k filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). (Terva)

 • - Dvě belgická letadla Stample SV4, která měl štáb k dispozici, dostaly jména Dorothy a Lillian po herečkách sestrách Dorothy Gish a Lillian Gish. (Terva)

 • - Skoro celé natáčení probíhalo v Jugoslávii, kde bylo najmuto několik stovek komparsistů. Zbytek filmováni se odehrálo v Anglii. (Terva)