Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Co se stane, když se snažíte prorazit hlavou zeď? V komedii o tvrdé hře tvrdých hlav a střetu kultur s odlišnými životními styly se na tento problém Mr. Baseball dívá s humorem. Tom Selleck hraje Jacka Elliota, rebelantského hráče hlavní baseballové ligy se smyslem pro legraci. Svou upadající kariéru se snaží oživit vstupem do japonského baseballového týmu, kde však nachází soupeře v Uchiyamovi, škrobeném manažerovi týmu, kterého skvěle ztvárnil Ken Takakura (Černý déšť). (H.C.E.)

(více)

Recenze (3)

Derek 

všechny recenze uživatele

na to ze je to od vynikajuceho (hlavne) scenaristu Garyho Rossa (zboznujem jeho skoro rozpravky dave, pleasentville a seabuscuit) je to az prilis obycajny a nijako extra vtipny film vezuci sa na popularite filmov z baseballoveho prostredia (hlavne popularite major league s charlie sheenom) a pribehu v style "fish out of the water" kde je clovek hodeny do prostredia v ktorom sa nevyzna a ktore je uplne cudzie, ale vdaka selleckovej charizme a vynikajucim scenam zo zapasov sa to oplati vidiet... ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Namachrovaný stárnoucí "Major League" hráč získává své jediné angažmá v Japonsku, kde všem dává okázale najevo svou nelibost, despekt a minimální vůli se snažit či zapadnout. Až po změně sebestředného přístupu, tvrdém tréninku a zamilování se, zkrátka "dospění", se mu (a zároveň týmu) začne dařit. Konvenční sportovní komedie zapracovává snad všechna myslitelná klišé žánru, k dobru samozřejmě ještě přidává národnostní nedorozumění a stereotypy. Nedokáže však přitlačit a vybudit dojem, že o něco jde, což se nejvíce projeví v matném, nedramatickém závěrečném zápase, přitom rivalském a o rekord. Sympaťák Tom Selleck se v sedmačtyřiceti minul se svým trucujícím hrdinou o dekádu. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama