Ambulance (TV film)

Ambulance

Thriller / Akční / Drama

Dánsko, 2005, 75 min

• Snake.Charmer

Ničím výjimečný film, který bych čekal tak okolo desáté dopolední na Nově mezi Stefanie a Lenssenem. Ústřední dvojka je taková nemastná neslaná a nezachrání to ani celkem sympatická sestřička. No a scénář vypadá jak kdyby vypadl z hlavy chorýmu scénaristovi německejch krimi-sériálů. A na závěr vzkaz pro pány z DVD Edice: Je sice moc hezký že si můžu film přehrát z DVD v originálním znění, ale bez titulků to jaksi není ono! Ale to by bylo asi moc práce, že???(3.2.2011)

Scénáristicky (tedy alespoň ohledně námětu) nápaditý, ale emočně plochý dánský thriller, který chvílemi (jak už bylo řečeno) připomíná cosi na bázi honiček z Kobry 11. Dva naprosto odlišní bratři stojí před nelehkou volbou, a ať už se rozhodnou jakkoli, tak to nebude bez následků. Nápad s kamerou uvnitř těla a záběry na srdce se mi celkem zamlouval, stejně jako přijatelná stopáž. Zkrátka film, který mohl být natočen mnohem lépe, ale i tak stojí za zhlédnutí.(14.7.2011)

Pěkný napínavý film z dánské produkce, téměř bych přirovnal k některým dílům Kobra 11. Dva bratři, jeden je opakem druhého. Svízelná situace se sháněním peněz na léčbu matky, jejíž manžel zahynul při dopravní nehodě, risk se záchranou života muže v ambulanci, sblížení mladšího z bratrů se zdravotní sestřičkou, dělá z nevydařené loupeže film, který se nese v duchu lidské pomoci a rozpoznávání hodnot.(17.3.2010)

Mám rád Dánsko, jeho tvorbu a ostatní věci kolem této země. To byl důvod, proč jsem si pustil Ambulanci. A dojem? Příjemné zpestření mých nakoukaných snímků. Film je z TV produkce, a to se na něm samozřejmě podepsalo v nízkém rozpočtu. Snímek proto vypadá trochu jako dvoudíl ze seriálu Kobra 11. Každopádně je zde něco, co toto dílo odděluje od filmů z televizní produkce. V první řadě jsou to charismatičtí herci (Dánové mají prostě herectví v krvi, jinak si to nedovedu vysvětlit). Paw Henriksen opravdu působí jako maminčin mamánek a jeho postavu mu snadno uvěříte, stejně jako jeho protějšku, staršímu bratru Bo Larsenovi. Helle Fagralid v roli záchranářky působila možná až moc naivně a roztržitě, myslím si, že v reálné situaci by se zdravotní sestra takto nechovala. Co se mi ještě zalíbilo, tak skvělé kombinování napětí s vtipem, například při scéně s kyslíkem. Závěr filmu lehce předvídatelný, přesto jsem si Munch-Petersenovo dílo užil.(16.6.2014)

Průměrný dánský film, který sice není nikterak výjimečný, ale určitě dokáže nenáročného diváka pobavit. Dva bratři jsou pěkní packalové, ale alespoň jeden má srdce na správném místě. Jejich zbabraná loupež a následný úprk v sanitce určitě stojí za shlédnutí. Sice se zde dá nalézt spousta hloupých pasáží a ani herecké výkony nepatří mezi špičku, ale jak už jsem poznamenal, já se docela nasmál a to je hlavní. Film naštěstí netrvá dlouho a tak to celé příjemně rychle uteklo.(6.11.2011)