poster

Ambulance (TV film)

 • Dánsko

  Ambulancen

 • anglický

  The Ambulance

 • USA

  Ambulance

Thriller / Akční / Drama

Dánsko, 2005, 75 min

 • Snake.Charmer
  **

  Ničím výjimečný film, který bych čekal tak okolo desáté dopolední na Nově mezi Stefanie a Lenssenem. Ústřední dvojka je taková nemastná neslaná a nezachrání to ani celkem sympatická sestřička. No a scénář vypadá jak kdyby vypadl z hlavy chorýmu scénaristovi německejch krimi-sériálů. A na závěr vzkaz pro pány z DVD Edice: Je sice moc hezký že si můžu film přehrát z DVD v originálním znění, ale bez titulků to jaksi není ono! Ale to by bylo asi moc práce, že???(3.2.2011)

 • Stanislaus
  ***

  Scénáristicky (tedy alespoň ohledně námětu) nápaditý, ale emočně plochý dánský thriller, který chvílemi (jak už bylo řečeno) připomíná cosi na bázi honiček z Kobry 11. Dva naprosto odlišní bratři stojí před nelehkou volbou, a ať už se rozhodnou jakkoli, tak to nebude bez následků. Nápad s kamerou uvnitř těla a záběry na srdce se mi celkem zamlouval, stejně jako přijatelná stopáž. Zkrátka film, který mohl být natočen mnohem lépe, ale i tak stojí za zhlédnutí.(14.7.2011)

 • RetroMan
  ***

  Pěkný napínavý film z dánské produkce, téměř bych přirovnal k některým dílům Kobra 11. Dva bratři, jeden je opakem druhého. Svízelná situace se sháněním peněz na léčbu matky, jejíž manžel zahynul při dopravní nehodě, risk se záchranou života muže v ambulanci, sblížení mladšího z bratrů se zdravotní sestřičkou, dělá z nevydařené loupeže film, který se nese v duchu lidské pomoci a rozpoznávání hodnot.(17.3.2010)

 • Deeside
  ****

  Mám rád Dánsko, jeho tvorbu a ostatní věci kolem této země. To byl důvod, proč jsem si pustil Ambulanci. A dojem? Příjemné zpestření mých nakoukaných snímků. Film je z TV produkce, a to se na něm samozřejmě podepsalo v nízkém rozpočtu. Snímek proto vypadá trochu jako dvoudíl ze seriálu Kobra 11. Každopádně je zde něco, co toto dílo odděluje od filmů z televizní produkce. V první řadě jsou to charismatičtí herci (Dánové mají prostě herectví v krvi, jinak si to nedovedu vysvětlit). Paw Henriksen opravdu působí jako maminčin mamánek a jeho postavu mu snadno uvěříte, stejně jako jeho protějšku, staršímu bratru Bo Larsenovi. Helle Fagralid v roli záchranářky působila možná až moc naivně a roztržitě, myslím si, že v reálné situaci by se zdravotní sestra takto nechovala. Co se mi ještě zalíbilo, tak skvělé kombinování napětí s vtipem, například při scéně s kyslíkem. Závěr filmu lehce předvídatelný, přesto jsem si Munch-Petersenovo dílo užil.(16.6.2014)

 • SOLOM.
  ***

  Průměrný dánský film, který sice není nikterak výjimečný, ale určitě dokáže nenáročného diváka pobavit. Dva bratři jsou pěkní packalové, ale alespoň jeden má srdce na správném místě. Jejich zbabraná loupež a následný úprk v sanitce určitě stojí za shlédnutí. Sice se zde dá nalézt spousta hloupých pasáží a ani herecké výkony nepatří mezi špičku, ale jak už jsem poznamenal, já se docela nasmál a to je hlavní. Film naštěstí netrvá dlouho a tak to celé příjemně rychle uteklo.(6.11.2011)