Epizody(10)

Tri roky po udalostiach z prvej série sú Ray Van Mechelen a Eddy Stoefs prepustení z väzenia. Zistia, že Jan Verplancke utiekol so všetkými ich úsporami do Thajska a založil v Pattay striptízový bar. Darí sa mu dobre, dokonca thajské "gogo tanečnice" exportuje do Belgicka. Netuší však, že jeho partneri medzitým vyšli z chládku... (esopesokeso)

gudaulin

První série Matrjošek měla vlastně dvojnásobného kolektivního hrdinu. Byla to skupina dívek s postsovětského prostoru, které byly vylákané do Belgie pod falešnou záminkou a skončily ve striptýzovém baru. Druhým kolektivním hrdinou byli zaměstnanci tohohle podniku, kteří stáli na druhé straně pomyslné barikády. Seriál svou pozornost víceméně rovnoměrně rozděloval mezi jednotlivé postavy a absence hlavní postavy tam kupodivu nevadila. Druhá série Matrjošek je ambicióznější a divák zabrousí tu do jihovýchodní Asie, tu do Rumunska nebo Bulharska či Podněstří, a taky postav a hráčů je tam mnohem víc. Postavy se objevují a zase mizí a scénáristisky je to celé poněkud roztříštěné. Sotva si divák vytvoří vztah k nějaké postavě, ta zemře nebo zmizí, takže dojmy jsou trochu rozpačitější - už proto, že scénárista obětoval potenciálně nejzajímavější postavy, u kterých bych předpokládal podstatně výraznější vytěžení. Zajímavý je vývoj charakterů členů pasáckého gangu, které dostávají spíš tragikomický rozměr, jak se jim postupně jejich podnikání a činy vymykají z rukou. Celkový dojem: 70 %. ()

Aky

Druhé sérii už ve srovnání s první dochází dech. Pořád je to po všech stránkách zajímavý seriál, už pro srovnání rozdílných světů na protilehlých koncích Evropské unie, nicméně je znát, že scénáristům i režisérům už docházela fantazie. Motivy se zhusta opakují, v samotném ději se nic moc dál neposunuje, jako by ze zoufalství přibývá vražd..., už to zkrátka trošku přestává být ono. ()

claudel

SPOILER! V druhé sérii se tvůrcům podařilo udržet laťku, kterou nastavili v první sérii, ale pokračuje vlastně to, na co jsem narážel při komentování první série - hlavní postavy by měly být trošku drsnější kápové, z nichž jde strach a hrůza, zatímco oni jsou možná až nechtěně k smíchu v tom, jací jsou břídilové. Je ale vskutku možné, že to tak bylo myšleno, aby se tak drsné téma jako kuplířství, trochu odlehčilo. Díky Rusům a Bulharům se ale přece jen trochu přitvrdilo. Co mě ale vyloženě nasralo, je odprásknutí Van Mechelena, nejzajímavější postavy s výborným dabingem Aleše Procházky. Dvě série asi stačily, dalších seriálů na dívání je spousta. ()

pabulator

Naši roztržití kuplíři jsou zpět a s nimi zbrusu nový repertoár fajnových kundiček a jak už je v téhle sérii zvykem opět každý jebe s každým (rozumněj vyjebává ) a když seriál sjedu v kuse na jeden zátah co to znamená?No zajisté plná palba. ()

Lisabellla

Je to velice silný příběh o dívkách, které o svém osudu přestaly rozhodovat ve chvíli, kdy překročily práh svého domu. Těžko si představím, že by to takhle mohlo fungovat. Na druhou stranu . . . třeba je to ještě horší . . . Ale - no co, jsou to prostě Belgičani .. ()

kenkaku

I když stejné, tak přesto jiné. Jako plus hodnotím recyklaci původních postav (ten dojem celistvosti dělá svoje) a zároveň posun jinam. A tím nemyslím jen z Litvy do Thajska, ale obsahově. Už nejde o balamucení rusky mluvících kočenek, ale na tvrdo o lanaření prostitutek. Neřeší se "jejda, ona nebude jen tančit", ale "jejda, ona šlape až se jí z pipiny kouří, ale nedostala od pasáčka ani vindru". Úplně jiný pohled a navíc rozšířený o asijskou optiku. Postupná obměna postav také jen prospívá a když se nad tím zamyslím, veškeré klady z první série tady jen zúročily. Když se nad tím zamyslím... možná se mi "Matrošky #2" líbily o něco víc. nehraje se tam na "překvapené dámičky" (a hraný stud), ale je to o něčem jiném, uvěřitelnějším. ()

mira007

Daleko realističtější než první řada, ale všiml jsem si, že se autorům podařilo z gaunerů , které považuji za naprosto odporné udělat tragikomické postavičky, kterým člověk občas fandí nebo je lituje - nejsem si jistý jestli to je dobře. Nicméně body dávám za téma, který má ohromný potenciál, ale nějjak není moc zpracováno. ()

dawe787

Vzhledem ke vztahu k 1.sérii musím dát silnou čtyřku, ale pro mě to bylo velmi úspěšné pokračování hlavních postav i nových tváří ze světa podsvětí a obchodování s bílým masem. Jen tak dál ČT2, bravo! ()

Luk Skywalker

Hodnotím stejně jako první řadu, i když je to pokračování a to bývá slabší než původní film nebo seriál. Nejdříve je děj rozdelěn do více větví, která se proplétají až se spojí. Postavy z první řady: některé chybí, další během seriálu zmizí (nebudu psát které a proč) nebo mají epizodní roli a některé jsou tu až do konce. Pak tu jsou samozřejmě nové postavy, a i když to dějové jiné, tak to prostě připomíná první řadu. Vadilo mi měnění charakteru postav, pár dílů je zaporák i klaďas, aby se za pár dílů stal zase záporákem nebo naopak, na jednu stranu je to dobré, bo svět není černobilý, ale tady je to takové náhlé. A opět jako v první řadě nevím, co se stalo s postavami, které byly vedlejší, ale hrály podstatnou roli. ()

feryk

Druhá serie je jen opakování témat z první serie, laicky řečeno, nastavovaná kaše. Kdo viděl první serii, na druhou koukat nemusí, je to úplně to samé, jen jiné hérečky. Velmi slabé i co se týče hereckých výkonů. ()

hony23

Zatímco první série vypovídala o nesnázích holek od tyče, druhá spíše poukazovala na nesnadný život kuplířů, kteří postupně vymírají díky drsnému konkurenčnímu boji - což je velká klika, neboť policie je opět neschopná jakkoliv jejich počet redukovat. Jednička mi však přišla o chlup lepší díky té atmosféře depresivní beznaděje, kterou všem těm multiotvorovým sexuálním pracovnicím přinášela. ()

zigy

Drsné, věru gangsterský seriál jak má být, i dávkou černého humoru...jenže první řada byla ještě lepší, díky lokacím.....Thajsko zrovna nemusím...navíc hlavní gangster, jehož charisma "dělalo" první řadu, zanedlouho skončí. ()