Zatímco první série vypovídala o nesnázích holek od tyče, druhá spíše poukazovala na nesnadný život kuplířů, kteří postupně vymírají díky drsnému konkurenčnímu boji - což je velká klika, neboť policie je opět neschopná jakkoliv jejich počet redukovat. Jednička mi však přišla o chlup lepší díky té atmosféře depresivní beznaděje, kterou všem těm multiotvorovým sexuálním pracovnicím přinášela.(3.8.2016)

Daleko realističtější než první řada, ale všiml jsem si, že se autorům podařilo z gaunerů , které považuji za naprosto odporné udělat tragikomické postavičky, kterým člověk občas fandí nebo je lituje - nejsem si jistý jestli to je dobře. Nicméně body dávám za téma, který má ohromný potenciál, ale nějjak není moc zpracováno.(13.8.2014)

Druhá série začala pro mě nepříjemnou změnou prostředí ale jak se později ukázalo vše mělo svůj důvod a štáb se brzy vrátil do Belgie. Co mě velmi šokovalo byla vražda hlavního "hrdiny" a už už jsem se bál že seriál nebude mít co nabídnout. To bych se pletl neboť zápletek je najednou celý moře. První sérii to sice nepřekoná ale stále s přehledem 5*.(17.8.2014)

Druhé sérii už ve srovnání s první dochází dech. Pořád je to po všech stránkách zajímavý seriál, už pro srovnání rozdílných světů na protilehlých koncích Evropské unie, nicméně je znát, že scénáristům i režisérům už docházela fantazie. Motivy se zhusta opakují, v samotném ději se nic moc dál neposunuje, jako by ze zoufalství přibývá vražd..., už to zkrátka trošku přestává být ono.(30.8.2014)

První série Matrjošek měla vlastně dvojnásobného kolektivního hrdinu. Byla to skupina dívek s postsovětského prostoru, které byly vylákané do Belgie pod falešnou záminkou a skončily ve striptýzovém baru. Druhým kolektivním hrdinou byli zaměstnanci tohohle podniku, kteří stáli na druhé straně pomyslné barikády. Seriál svou pozornost víceméně rovnoměrně rozděloval mezi jednotlivé postavy a absence hlavní postavy tam kupodivu nevadila. Druhá série Matrjošek je ambicióznější a divák zabrousí tu do jihovýchodní Asie, tu do Rumunska nebo Bulharska či Podněstří, a taky postav a hráčů je tam mnohem víc. Postavy se objevují a zase mizí a scénáristisky je to celé poněkud roztříštěné. Sotva si divák vytvoří vztah k nějaké postavě, ta zemře nebo zmizí, takže dojmy jsou trochu rozpačitější - už proto, že scénárista obětoval potenciálně nejzajímavější postavy, u kterých bych předpokládal podstatně výraznější vytěžení. Zajímavý je vývoj charakterů členů pasáckého gangu, které dostávají spíš tragikomický rozměr, jak se jim postupně jejich podnikání a činy vymykají z rukou. Celkový dojem: 70 %.(16.8.2014)