Epizody(10)

Tri roky po udalostiach z prvej série sú Ray Van Mechelen a Eddy Stoefs prepustení z väzenia. Zistia, že Jan Verplancke utiekol so všetkými ich úsporami do Thajska a založil v Pattay striptízový bar. Darí sa mu dobre, dokonca thajské "gogo tanečnice" exportuje do Belgicka. Netuší však, že jeho partneri medzitým vyšli z chládku... (esopesokeso)

TV spot 1

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

I když stejné, tak přesto jiné. Jako plus hodnotím recyklaci původních postav (ten dojem celistvosti dělá svoje) a zároveň posun jinam. A tím nemyslím jen z Litvy do Thajska, ale obsahově. Už nejde o balamucení rusky mluvících kočenek, ale na tvrdo o lanaření prostitutek. Neřeší se "jejda, ona nebude jen tančit", ale "jejda, ona šlape až se jí z pipiny kouří, ale nedostala od pasáčka ani vindru". Úplně jiný pohled a navíc rozšířený o asijskou optiku. Postupná obměna postav také jen prospívá a když se nad tím zamyslím, veškeré klady z první série tady jen zúročily. Když se nad tím zamyslím... možná se mi "Matrošky #2" líbily o něco víc. nehraje se tam na "překvapené dámičky" (a hraný stud), ale je to o něčem jiném, uvěřitelnějším. ()

claudel

SPOILER! V druhé sérii se tvůrcům podařilo udržet laťku, kterou nastavili v první sérii, ale pokračuje vlastně to, na co jsem narážel při komentování první série - hlavní postavy by měly být trošku drsnější kápové, z nichž jde strach a hrůza, zatímco oni jsou možná až nechtěně k smíchu v tom, jací jsou břídilové. Je ale vskutku možné, že to tak bylo myšleno, aby se tak drsné téma jako kuplířství, trochu odlehčilo. Díky Rusům a Bulharům se ale přece jen trochu přitvrdilo. Co mě ale vyloženě nasralo, je odprásknutí Van Mechelena, nejzajímavější postavy s výborným dabingem Aleše Procházky. Dvě série asi stačily, dalších seriálů na dívání je spousta. ()

Aky

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhé sérii už ve srovnání s první dochází dech. Pořád je to po všech stránkách zajímavý seriál, už pro srovnání rozdílných světů na protilehlých koncích Evropské unie, nicméně je znát, že scénáristům i režisérům už docházela fantazie. Motivy se zhusta opakují, v samotném ději se nic moc dál neposunuje, jako by ze zoufalství přibývá vražd..., už to zkrátka trošku přestává být ono. ()

grizly007

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá série začala pro mě nepříjemnou změnou prostředí ale jak se později ukázalo vše mělo svůj důvod a štáb se brzy vrátil do Belgie. Co mě velmi šokovalo byla vražda hlavního "hrdiny" a už už jsem se bál že seriál nebude mít co nabídnout. To bych se pletl neboť zápletek je najednou celý moře. První sérii to sice nepřekoná ale stále s přehledem 5*. ()

gudaulin

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První série Matrjošek měla vlastně dvojnásobného kolektivního hrdinu. Byla to skupina dívek s postsovětského prostoru, které byly vylákané do Belgie pod falešnou záminkou a skončily ve striptýzovém baru. Druhým kolektivním hrdinou byli zaměstnanci tohohle podniku, kteří stáli na druhé straně pomyslné barikády. Seriál svou pozornost víceméně rovnoměrně rozděloval mezi jednotlivé postavy a absence hlavní postavy tam kupodivu nevadila. Druhá série Matrjošek je ambicióznější a divák zabrousí tu do jihovýchodní Asie, tu do Rumunska nebo Bulharska či Podněstří, a taky postav a hráčů je tam mnohem víc. Postavy se objevují a zase mizí a scénáristisky je to celé poněkud roztříštěné. Sotva si divák vytvoří vztah k nějaké postavě, ta zemře nebo zmizí, takže dojmy jsou trochu rozpačitější - už proto, že scénárista obětoval potenciálně nejzajímavější postavy, u kterých bych předpokládal podstatně výraznější vytěžení. Zajímavý je vývoj charakterů členů pasáckého gangu, které dostávají spíš tragikomický rozměr, jak se jim postupně jejich podnikání a činy vymykají z rukou. Celkový dojem: 70 %. ()