Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hony23
  ****

  Zatímco první série vypovídala o nesnázích holek od tyče, druhá spíše poukazovala na nesnadný život kuplířů, kteří postupně vymírají díky drsnému konkurenčnímu boji - což je velká klika, neboť policie je opět neschopná jakkoliv jejich počet redukovat. Jednička mi však přišla o chlup lepší díky té atmosféře depresivní beznaděje, kterou všem těm multiotvorovým sexuálním pracovnicím přinášela.(3.8.2016)

 • mira007
  ****

  Daleko realističtější než první řada, ale všiml jsem si, že se autorům podařilo z gaunerů , které považuji za naprosto odporné udělat tragikomické postavičky, kterým člověk občas fandí nebo je lituje - nejsem si jistý jestli to je dobře. Nicméně body dávám za téma, který má ohromný potenciál, ale nějjak není moc zpracováno.(13.8.2014)

 • grizly007
  *****

  Druhá série začala pro mě nepříjemnou změnou prostředí ale jak se později ukázalo vše mělo svůj důvod a štáb se brzy vrátil do Belgie. Co mě velmi šokovalo byla vražda hlavního "hrdiny" a už už jsem se bál že seriál nebude mít co nabídnout. To bych se pletl neboť zápletek je najednou celý moře. První sérii to sice nepřekoná ale stále s přehledem 5*.(17.8.2014)

 • Aky
  ****

  Druhé sérii už ve srovnání s první dochází dech. Pořád je to po všech stránkách zajímavý seriál, už pro srovnání rozdílných světů na protilehlých koncích Evropské unie, nicméně je znát, že scénáristům i režisérům už docházela fantazie. Motivy se zhusta opakují, v samotném ději se nic moc dál neposunuje, jako by ze zoufalství přibývá vražd..., už to zkrátka trošku přestává být ono.(30.8.2014)

 • gudaulin
  ****

  První série Matrjošek měla vlastně dvojnásobného kolektivního hrdinu. Byla to skupina dívek s postsovětského prostoru, které byly vylákané do Belgie pod falešnou záminkou a skončily ve striptýzovém baru. Druhým kolektivním hrdinou byli zaměstnanci tohohle podniku, kteří stáli na druhé straně pomyslné barikády. Seriál svou pozornost víceméně rovnoměrně rozděloval mezi jednotlivé postavy a absence hlavní postavy tam kupodivu nevadila. Druhá série Matrjošek je ambicióznější a divák zabrousí tu do jihovýchodní Asie, tu do Rumunska nebo Bulharska či Podněstří, a taky postav a hráčů je tam mnohem víc. Postavy se objevují a zase mizí a scénáristisky je to celé poněkud roztříštěné. Sotva si divák vytvoří vztah k nějaké postavě, ta zemře nebo zmizí, takže dojmy jsou trochu rozpačitější - už proto, že scénárista obětoval potenciálně nejzajímavější postavy, u kterých bych předpokládal podstatně výraznější vytěžení. Zajímavý je vývoj charakterů členů pasáckého gangu, které dostávají spíš tragikomický rozměr, jak se jim postupně jejich podnikání a činy vymykají z rukou. Celkový dojem: 70 %.(16.8.2014)