Ozvěny mrtvých: Návrat (TV film)

Stir of Echoes: The Homecoming

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 89 min

• Morholt

Vojáček vídá duchy svých iráckých obětí a jak už to tak bývá, ti ho nechtějí jen a pouze strašit, ale zároveň se mu snaží říct něco, čím by svoje zdánlivé zločiny napravil. Veskrze uspávací horor se mdlými herci, který nevystraší, ani nezaujme atmosférou. Duchové mají buď podobu spálených trosek nebo jsou k nerozeznání od běžných lidí, takže ani tady tvůrci nijak nezabodovali. Sama zápletka vrcholící dilematem sice nebyla tak moc strašná, ale celkové ztvárnění jí totálně pohřbilo. S předešlým dílem se to nedá srovnávat. 30%(12.12.2014)

• drankeryth

Toto neni moc podareny film, co sa tyka lakaciek a napinavosti deja. vyjavy duchov mi pripadali nudne a nepocitil som ani raz ze by som sedel ako prikovany ku sedacke:) Vyzorovo vyzerali neskodne a nie moc presvedcivo. Film sa vliekol v pomalom tempe a posobil na mna krimi dojmom. Ale videl som aj horsie filmy a tento sa nesie tesne pod priemerom.(16.2.2011)

• SOLOM.

Podprůměrná duchařina, která si vypůjčila několik scén z jiných filmů. Určitě tady nehledejte pokračování prvního dílu, protože to tak není. Podívat se na něj určitě můžete, ale za víc jak jedno shlédnutí to nestojí. Pro pyromany to však může být zajímavá podívaná a inspirace. V celém filmu se střídají Tedovy přeludy s realitou a občas jsem se v tom i lehce zamotal. Což byl zřejmě i režisérův záměr, nebo se v tom ztratil možná i on sám. Nemůžu se zbavit dojmu, že snad polovina filmu je okopírovaná z nějak jiných děl, protože většina scén je zcela viditelně přebrána z mnohem úspěšnějších filmů. Objevila se zde i menší forma rasismu a právě tato scéna se mi líbila asi nejvíc. Hudební doprovod, jako by tušil průser a raději se moc neprojevoval, protože za celý film je právě hudba odsunuta do pozadí a jen občas (zřejmě omylem) zazní pár tónů.(3.5.2010)

Při prvních minutách filmu mě napadalo, jak ta americká armáda mohla vůbec v tom Iráku a Afghanistánu „zvítězit“. Jak vůbec kdy mohla zvítězit? Mnohem zajímavější by ten film byl, kdyby hlavním hrdinou byl Japonec po druhé světové válce. On je to totiž klasický asijský duchařský horror. Jen ho natočili Amíci, odehrává se v USA, hrají v něm Amíci a přidali do toho trochu toho typicky amerického nimrání se v hodnotách a posvátném svazku rodinném. Klasické, průměrné klišé. Kupodivu koukatelné. Hlavně díky Robovi Loweovi, jeho zrzavé manželce a několika dobrým nápadům. 2,5*(20.4.2012)

• cariada

Tak rovnou musím říct za ten konec , kdy se z toho vyklubal politicko rasistický horor / thriller musím hodnocení snížit. Filmy který se točí okolo současných válek nemám rád. Atmosféra filmu byla pěkná, jen bych vytknul přílišnou temnost přesněji hodně záběrů ve tmě , kdy není prakticky nic vidět. Děj je velice čitelný a hned je vám jasné o co že tam půjde o trauma z války, kdy má veterán vidiny, ale tak skutečné až se z toho sám zranuje. Do toho se zamotá jeho rodina hlavně syn. Tvůrci by neměli míchat horory se skutečným problémem typu válka rasismus a podobně. Tohle k sobě prostě nejde.(31.3.2009)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontariu a Torontu. (Terva)

• - Původní název snímku byl The Dead Speak. (Terva)